آخرین خبر

 • • طرحی ابتکاری از انجمن قلم ایران:نقد و تدریس خصوصی داستان و شعر برای علاقه مندان، به وسیله نویسندگان و شاعران شناخته شده
 • یکشنبه 06 آذرماه 90

  به دنبال پیشنهاد یکی از اعضا، هیئت مدیره انجمن قلم ایران، در آخرین نشست دوهفتگی خود که روز شنبه 5 آذرماه جاری برگزار شد، با برقراری نقد و تدریس خصوصی داستان و شعر برای متقاضیان، توسط انجمن موافقت کرد.
  این اقدام ابتکاری که برای نخستین بار در کشور به اجرا گذاشته می شود، توسط داستان نویسان و شاعران شناخته شده، برای داوطلبان مستعدی که شرایط یا علاقه به حضور در کلاسها و جلسات نقد و آموزش عمومی را ندارند، امکان جدیدی برای آموزش و رشد استعداد داستانی یا شعری شان را در مدت زمان فشرده ای ایجاد می کند.
  در این روش، متقاضی با تماس با دفتر انجمن قلم ایران، از میان مدرسان داوطلب این کار، استاد مورد نظر خود را انتخاب و پس از آگاهی از شرایط وی و اعلام موافقت با آنها، موضوع به اطلاع مدرس مذکور می رسد؛ تا پس از انجام مصاحبه اولیه، قرارداد کتبی کار میان آن دو و نماینده انجمن قلم - به عنوان ناظر و مجری طرح - منعقد، و کار آغاز شود.
  تدریس خصوصی شعر و داستان در این روش، براساس درخواست متقاضی، در منزل یا محل کار او یا دفتر انجمن صورت خواهد پذیرفت.
  هیئت مدیره انجمن، ضمن دعوت از متقاضیان استفاده از این طرح، از شاعران، نویسندگان و منتقدان عضو انجمن قلم ایران که تمایل به شرکت در این کار را - به عنوان مدرس - دارند، درخواست می کند با تماس با دفتر انجمن، آمادگی خود را برای همکاری اعلام کنند.

آخرين نظرات خوانندگان

 • عليرضا: راستي نگفتين كه هدفتون از ارسال اين پست چي بود؟ ادامه
 • عليرضا: عجب بريز و بپاشهايي ميشه كه حتي مستمندي از آنها ادامه
 • سامانی: سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات. جای شما ادامه
 • نامشخص: حالا به ما چه؟ ادامه
 • مدیر: سلام. انجمن قلم را. ادامه
 • مرصاد: یا حق! سلام علیکم.طاعات و عبادات قبول باشه انشالله.بالاخره کدومو ادامه
 • اردیبهشتی...: سلام . ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ولادت ادامه
 • پیشگوی محله: کدام گزینه صحیح است؟ 1ـ آقای سرشار دیدار با بزرگان ادامه
 • نامشخص: چندان هم بدشانسی نیست. به هرحال دیدن افراد اهل قلم ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • نامه تقدیر انجمن قلم ایران به نویسنده رمان "جاده جنگ"
 • برادر ارجمند، جناب آقای منصور انوری
  با سلام و آرزوی توفیق

  خبر مسرت بخش برگزیده شدن رمان ارزشمند "جاده جنگ" در جایزه جلال آل احمد موجب خوشحالی همکاران شما در انجمن قلم ایران شد. برای اولین مرتبه در عمر چهارساله این جایزه ، یک رمان به عنوان اثر برگزیده اعلام می شود و این امر ، نشان دهنده توفیق مضاعف آن نویسنده گرامی است.

  امید است روند توفیقات جنابعالی ، که با برگزیده شدن در جشنواره داستان انقلاب آغاز شد و در جایزه قلم زرین تداوم یافت و نهایتا در جایزه جلال به اکمال رسید ، در سالهای آتی نیز با آفرینش آثار ارزشمند و متعهدانه ادامه پیدا کند.

  انجمن قلم ایران همچنین مراتب تقدیر و تشکر خود را تقدیم می دارد به مسئولان حوزه هنری ، مرکز آفرینشهای ادبی و جشنواره داستان ، که در شناسایی و حمایت ازنویسندگان مستعد و متعهد گمنام از هیچ تلاشی فروگزار نمی کنند.

  هیئت مدیره انجمن قلم ایران


آدم بدشانس و دعوتهای چندگانه!

خدا رحمت کند رفتگان همه مان را؛ پدران ما می گفتند:"آدم بدشانس را دوجا دوجا دعوت می کنند."
با اتفاقی که در چند روز اخیر برای من افتاد، گمان می کنم برای به روز کردن این ضرب المثل، باید در آن تغییری داد.
قضیه از این قرار است که، از حدود دو هفته قبل، بنا به رسم معمول سه سال اخیر، در هیئت مدیره انجمن قلم ایران تصمیم بر این شد که در یکی از روزهای ماه مبارک، ضیافت افطاری برای اعضای انجمن و خانواده هایشان برگزار شود. روز و محلش تعیین، و قرارداد آن هم منعقد شد. تا اینکه از طرف کاروانی که امسال با آن عازم عمره مفرده شده بودیم نیز دعوت نامه ای به دستم رسید که آنها هم طبق معمول سنواتی خودشان، اعضای کاروان امسالشان را به ضیافت افطار دعوت کرده بودند. و از قضا، روز تعیین شده هم، همان روزی بود که مهمانی افطار انجمن قلم برگزار می شد.
این گذشت، تا اینکه امروز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دورنویسی به دستم رسید که مرا به ضیافت افطار وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تالار ریاست جمهوری، با حضور شخص آقای دکتر احمدی نژاد دعوت کرده بودند. و از قضا، روز این افطاری هم، همان روز افطاری انجمن قلم و کاروان زیارتی مان بود.
ضیافت افطاری انجمن را ، چون خودم از جمله میزبانان و گردانندگان اصلی بودم، اگر می خواستم هم نمی توانستم نروم. ضیافت کاروان را به خصوص برای برنامه های معنوی جنبی اش مایل بودم شرکت کنم. ضیافت ریاست جمهوری را هم برای اعلام وفاداری به رایی که با افتخار تمام به ایشان داده ام - به رغم انتقادهایی که از میدان دادن مشارالیه به رئیس دفترشان و ... داریم - و نیز به عنوان ادای احترام به بالاترین مقام اجرایی منتخب مردم، می خواستم بروم. اما این تداخلها همه چیز را به هم ریخت. این است که به نظرم می رسد به روز شده آن ضرب المثل قدیمی بشود:"آدم بدشانس را سه جا سه جا دعوت می کنند."

9 نظر

چندان هم بدشانسی نیست. به هرحال دیدن افراد اهل قلم افتخاری است که نصیب هرکسی نمی شود. من هم اگر جای شما بودم بدون درنظر گرفتن اینکه میزبان هستم میهمانی انجمن را ترجیح می دادم.

کدام گزینه صحیح است؟
1ـ آقای سرشار دیدار با بزرگان را ترجیح می دهند،پس به افطاری رئیس جمهور می روند.
2_ آقای سرشار دیدار با قشر فقیر اما روشنفکررا ترجیح می دهند ، پس به ضیافت افطار انجمن قلم می روند.
3_ دلشان برای هم کاروانیان تنگ شده وباردیگر با"مشارالیه" برای تداعی خاطرات به افطاری حاجیان می روند.
4ـ ماشینشان پنچر می شود وبه هیچ کدام از این افطاری ها نمی رسند.

سلام .
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات
ولادت مسعود اولین گوهر دریای وجود علی و زهرا علیهما السلام
بر شما عزیز بزرگوار مبارک باد

یا حق!
سلام علیکم.طاعات و عبادات قبول باشه انشالله.بالاخره کدومو رفتین؟خاطرات بچگیام با کتابای شما و قصه ی ظهر جمعه شما آکنده شده.خدا قوتتون بده.به منم سر بزنید سرفرازم کردید.
مانا باشید
یا علی ع

حالا به ما چه؟

سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
جای شما را در ضیافت افطار اهالی فرهنگ و هنر به میزبانی رئیس جمهور مان سبز کردیم.
اما یک سوال از دیشب در ذهنم باقی مانده است.
تمام رشته های هنری و فرهنگی نماینده ای انتخاب کرده بودند تا گوشه ای از مشکلات و کاستی های صنف شان را به گوش رئیس جمهور برساند.و الحق که این نمایندگان هم از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کردند و بعضا حتی بیشتر از مدت زمان تعیین شده تمام قد پشت تریبون ایستادندوبا حرارت از کمبودها و نارسایی ها گلایه ها کردند. حتی برخی با بی پروایی تمام...
اما نمی دانم چرانوبت به نماینده ما نویسندگان که رسید،ایشان تنها به ذکر دو خاطره از دفاع مقدس بسنده کرد و خیلی زودتر از دیگران، میکروفن را واگذار کرد.یعنی واقعاتمام مشکلات و کاستی های ما رفع و رجوع شده یا ما به اشتباه فکر می کنیم که هزارویک مشکل درزمینه چاپ آثار و نحوه قراردادهاو چاپ مجدد و مافیای توزیع و... داریم؟شاید هم آقای نماینده محترم تا به حال برای چاپ داستانها و نوشته هایشان به هیچ مانع و مشکلی برنخورده اند و هیچ ظلم و اجحافی هم در حق شان نشده است! یا شاید هم ... شاید هم نماینده ما مطمئن بوده اند که گفتن یا نگفتن این مشکلات هیچ دردی را دوا نمی کند و سنگین تر آن است که تنها خاطره ی تاثیر گذار از دفاع مقدس را روایت کند و برود...

عجب بريز و بپاشهايي ميشه كه حتي مستمندي از آنها بهره اي نميبره...
من اگه بودم مهماني با كاوانيان حج رو ميرفتم

راستي نگفتين كه هدفتون از ارسال اين پست چي بود؟

ارسال نظر