آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده هیئت مدیره انجمن قلم ایران به کمیته مرکزی جبهه متحد اصولگرایان
 • جمعه 11 شهریورماه 90

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعضای محترم کمیته مرکزی جبهه متحد اصول گرایان
  سلام علیکم
  هما ن گونه که نیک می دانید ، ملت سرافراز ایران بار دیگر در آستانه ی ورود به یکی از عرصه های حساس انتخابات خود قرار دارد.
  انتخاباتی که علاوه بر تاثیرهای مهم داخلی و بین المللی خود به لحاظ تاثیری که در راهبری کشور ، در مهمترین سال های دهه عدالت و پیشرفت دارد ، از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
  بیداری اسلامی و الگوگیری ملت های مسلمان و آزاده ی جهان از ملت ایران در پیمودن راه پر فراز و نشیب استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ،چشم جهانیان را بیش از پیش به موفقیت تجربه مردمسالاری دینی در ایران معطوف کرده است. به همین دلیل هم انتظار می رود ، متصدیان و مسئولین امر برای چشاندن طعم شیرین چنین تجربه ای به ملت پیشتاز ایران اسلامی و سایر جوامع آزاده جهان ، در این سال ها حساسیت بیشتری داشته باشند.
  متجلی شدن عملی این هدف مقدس، در عرصه های مختلف مستلزم برنامه ریزی و بررسی ضعف ها و قوت هاست.و در این بین مجلس شورای اسلامی بیش از سایر بخش ها در عرصه نظارت و هدایت ، نقش بسیار ویژه و مهمی را بر عهده دارد.
  در این راستا،بررسی های کارشناسی برای معرفی نامزدهای اصلح و برگزیدن برنامه های صواب و صلاح در به وجود آمدن چنین فضایی ضروری است. و امنا و مراجع فکری و عقیدتی مردم نقش مضاعفی برای رقم زدن بهترین اتفاقات در این عرصه بر عهده دارند.
  جنگ نرم دشمنان قسم خورده اسلام و ایران ،در پی القای شکست ایده و آرمان انقلاب اسلامی در میدان های مختلف است و مهمترین عرصه ی این تهاجم خصمانه موضوعات فرهنگی است.
  وضعیت فرهنگی جامعه و ابتلائات و فتنه هایی که در کیان فرهنگ و اعتقادات ، جامعه را دچار مشکلات عدیده کرده نشان می دهد،یکی از مهمترین اولویت هایی که باید مورد همه دستگاه ها و به ویژه قوای قانون گذاری کشور باشد ، موضوع مهم "مظلومیت زدایی از فرهنگ" است.
  بی تردید در زمینه تحقق این اولویت بسیار مهم و اساسی ،ذی صلاح ترین گروهی که می توانند با مشاوره و معاونت حوزه های سیاسی و اجتماعی ، راهکارهای مناسب هر حوزه ای را ارائه و پیگیری نمایند ،خود جامعه ی هنرمندان و فرهیختگان متعهد کشورند.
  مع الاسف، یکی از بسترهای نابسامانی در چنین عرصه ها آن بوده که هیچ زمانی مجلس در میان قشرهای مختلف و متنوع خود ،شاهد حضور قشر تاثیر گذاری از هنرمندان متعهد نبوده و به همین دلیل هم بسیاری از موضوعات مهم و اساسی فرهنگی هنری کشور در عرصه قانون گذاری و هدایت و حمایت و نظارت مورد توجه واقع نشده است و در کشور هنر پرور و فرهنگ مداری مانند ایران هیچ گاه فراکسیون تخصصی هنر و فرهنگ برای پیگیری مطالبات نظام در این عرصه ها وجود نداشته است.
  انجمن قلم ایران که متشکل از عده قابل توجهی از فحول اصیل فرهنگ و ادب و هنر متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است، آمادگی دارد در این عرصه به عنوان بازوی مشورتی آن شورا، معتمدین مومن و متدین مردم در جبهه اصولگرایی را در رسیدن به برنامه ها ، شعارها و شاخص های هنری و فرهنگی در عرصه انتخابات یاری رسانده و زمینه معرفی چهره های متعهد و خدوم هنری برای نامزدی مجلس شورای اسلامی را از طریق آن شورا فراهم کند.
  امید اینکه نگاه جامع نگر این جبهه متحد بتواند باعث روشنی چشم علاقمندان به انقلاب اسلامی و تداوم اعتماد جامعه برای سپردن مدیریت اجتماع به گروه های متدین و متعهد اصولگرا شود.
  با احترام- هیئت مدیره انجمن قلم ایران

آخرين نظرات خوانندگان

 • کیهان شنبه: «هنوز 5 ماه از نمايش ازدواج اشرافي شاهزاده ويليامز و ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • مجموعه داستان "جایزه" به کردی گردانیده شد
 • مجموعه داستان "جایزه" توسط مصطفی ایلخانی زاده - مترجم کرد ایرانی - به گویش کردی گردانیده شد.
  این مجموعه که شامل داستانهای "جایزه"، "دوستان"، و "ساعت طلا" است، نخستین بار در سال 1360، به وسیله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافت. کتاب مذکور در سال 1361، اولین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در مقطع کودکان را - به عنوان اثر برگزیده این جایزه در سال 1360- به خود اختصاص داد و پس از آن، داستانهای جایزه و ساعت طلای آن، چندبار - به صورت غیرمجاز - توسط افراد مختلف تبدیل به فیلمهای کوتاه شد و بعضا در برنامه های کودک و نوجوان سیما پخش شد. همچنین، محمدرضا سرشار برای اجرای داستان "دوستان" از این مجموعه در برنامه قصه ظهر جمعه شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت؛ و از ایشان جایزه ای دریافت کرد.
  افزون بر اینها، این کتاب، با بار تجدید چاپ و مجموع شمارگان 279/400 نسخه تا کنون، از جمله کتابهای پر فروش کودک منتشره توسط کانون پرورش فکری است.
  قرارداد انتشار گردانیده کردی این مجموعه داستان، توسط کانون پرورش فکری، با گرداننده(مصطفی ایلخانی زاده ) - مترجم - و محمد رضا سرشار -نویسنده - بسته شده، و کتاب در دستور کار این موسسه برای انتشار قرار گرفته شده است.


از کجا تا به کجا!

در سفر اخیر به سرزمین مغصوب، با عده ای از مشاهیر و نیکان همکاروان بودیم. از جمله آقایان دکتر حداد عادل، که پرینت نهایی ترجمه قرآن کریمش را هم برای بازبینی با خود آورده بود. مهندس چمران. محمد رضا سلطانی؛ مجری سیما. هلالی و آهنگران؛ مداحان اهل بیت. آقای خاتمی و اقای رجبی؛ کارشناسان تاریخ سریال مختار در سیما. حجت الاسلام رنجبر؛ از کارشناسان مذهبی برنامه های سیما.سردار رحیم صفوی. جوانی خوش سیما و خوش محضر از نوادگان آیت الله ملکی تبریزی. و مؤذن و یکی از خادمان یکی از بزرگان؛ که نام خانوادگی او نیز ملکی بود.
او در ضمن، پدر شهید هم بود. مردی سالخورده و شوخ طبع؛ که در سخت ترین شرایط، لبخند از لبانش دور نمی شد.
روزی در جایی، این دو ملکی، با هم مجاور شدند. کسی از کاروانیان، از نوه آیت الله ملکی، نام آن پدر شهید را پرسید. نوه آیت الله ملکی، از سر تواضع و هم شوخ طبعی گفت: ایشان ملکی اند و من هم ملکی. اما این ملکی کجا و آن یکی کجا!
پدر شهید،که متوجه گفتگوی آن دو شده بود، خود را به میان صحبتشان انداخت و با همان بشاشت همیشگی گفت: من ملک بودم و فردوس برین جایم بود/ اشتباه کردم، اومدم رو زمین.

1 نظر

«هنوز 5 ماه از نمايش ازدواج اشرافي شاهزاده ويليامز و رژه كمدي- تراژيك كالسكه هاي وي در خيابان هاي لندن نگذشته بود كه اليورتويست هاي فقير شهر با شهرآشوبي، فخرفروشي ابلهانه اشرافيت باكينگهام به جهان را به ديوار كوبيدند.»
سجادي از مخالفان مقيم كانادا با انتشار مطلب فوق در وبلاگ خود نوشت: همه حرف اين «اليور تويست»ها مطالبه «كاسه آشي» بيشتر از جيره تخصيصي شان از يتيم خانه ليبرال دمكراسي آقاي «بامبل» بود! هر چند بهاي اين زياده خواهي ضرب و شتمي سنگين از جانب «عمو بامبل» باشد! درد و رنج غالب اين جوانان دل آزردگي است. آنها نسبت به «آينده خود» و «بي آيندگي خود» بشدت مأيوس و سرخورده هستند. هر چند «ديويد كامرون» نخست وزير انگلستان در نامگذاري جوانان پرخاشگر خيابان هاي لندن از واژه «آشوبگران و غارتگران» بهره برد. اما اين به معناي مخدوش كردن صورت قضيه است چنانچه آن شهر آشوبان را ساده انگارانه منتسب به صفات رذيله و متهم به اراذل و اوباش و آشوبگري و هرج و مرج طلبي كنند.
وي اضافه مي كند: آقاي كامرون چنانچه ارزني درايت داشته باشد بايد به فراست دريابد كه اينك وقت آن رسيده تا همچون آقاي «براون» اقدام به پسرخواندگي «اليور تويست»هاي انگلستان كند. در غير اين صورت چاره اي ندارد تا به لوازم طبيعي «بي پاياني تاريخي» جنگي تن دهند كه سالها پيش بنيان گذار جمهوري اسلامي از آن تحت عنوان جنگ «فقر و غنا» نام برد.


ارسال نظر