آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: می خواستم فرصت بیشتری برای نوشتن داشته باشم.در آن یادداشت ادامه
 • احسان: الف)آقای رهگذر عزیز با این اوصاف پس چرا سنگرتان را ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


آقای ضرغامی باید افرادی امین تر را برای دریافت و انتقال نظرات و انتقادات دیگران به خود ,انتخاب کند

دوشنبه هفته گذشته حدود ساعت 5/12 (بعد از ظهر)بود که آقای جوانی از - نمی دانم کدام بخش - صدا و سیما زنگ زد ؛که "به مناسبت تمدید حکم مدیریت عاملی آقای ضرغامی بر این رسانه,در حال تهیه گزارشی از هنرمندان در مورد نظرات و توقعات این قشر از صدا و سیما در دوره جدید مدیریت آن هستیم.خوشحال می شویم نظرات شما را هم داشته باشیم."و اصرار هم داشت که همان وقت حرفهایم را بشنود.چون قرار است در اخبار ساعت 14 همان روز پخش شود.
من ابتدا از دادن پاسخ عذر خواستم.یکی به این سبب که در مجموع ,مدیریت 5 سال گذشته آقای ضرغامی را بر این رسانه بسیار مهم ,در حد انتظار موفق نمی بینم.لذا اظهار نظرم به سود ایشان تمام نمی شود.ضمن اینکه بسیار بعید می دانم مسئولان صدا و سیما حاضر به پخش و انتشار چنین مطالبی باشند.
سبب دوم اینکه - و این را نیمه شوخی نیمه جدی گفتم -اینکه ,من اگرچه کارمند و حتی همکار صدا و سیما نیستم,اما گهگاه به لطف برخی اعضای متعهد این رسانه,به طور موردی در بعضی برنامه های آن حضور می یابم.و نمی خواهم همین ارتباط ناچیز هم مخدوش شود.اما آن جوان با صداقت ,آن قدر اصرار کرد و امیدواری داد که سرانجام پذیرفتم.
آنچه من در آن مصاحبه تلفنی دو - سه دقیقه ای گفتم,دو نکته بود:نخست اینکه جاذبه عمومی برنامه های سیما در سالهای اخیر بسیار کاهش یافته؛به طوری که در ساعاتی, تقریبا هیچ جاذبه ای لا اقل برای امثال من ندارد(تقریبا مثل سالهای اول انقلاب,هر شبکه ای را که می آوری ,یک نفر نشسته رو به روی مجری و دارد حرف می زند؛و در کل, برنامه ها عمدتا رادیویی است و نه تلویزیونی).
دوم اینکه, سهم ادبیات داستانی و مسائل مربوط به آن در سیما ,چیزی در حد صفر است.سوم اینکه برنامه های ادبی صدا تقریبا به طور کامل در سیطره نویسندگان و منتقدان لائیک,ضد انقلاب و - در بهترین صورت,غیر مذهبی و غیر انقلابی - است.ضمن اینکه در همان برنامه های مناسبتی و موردی نیز که گاهی از کسی از اهالی ادبیات دعوت می شود ,اغلب مدعوین,افراد بد سابقه و مسئله دار هستند.و ....(قریب به این مضامین)
حال ببینید آن صحبتها در انتشار توسط صدا وسیما ,به چه صورت درآمد!
با این ترتیب, آیا می توان امیدوار بود آقای ضرغامی در دوره جدید مدیریتش- حتی اگر هم بخواهد - بتواند به اصلاح جریان امور در شبکه ای با این عظمت و اهمیت ,که اداره اش در اختیار او گذاشته شده است , بپردازد?!
)مطلب منتشره به نقل از من توسط آنان را می توانید در بخش"گفتگوها"ی همین سایت ببینید)


2 نظر

الف)آقای رهگذر عزیز با این اوصاف پس چرا سنگرتان را ترک کردید و از ظهر جمعه رفتید؟
ب)حالا فارغ از سلیقه های سیاسی افراد مهم خروجی صدا و سیماست و آنچیزی که می بینیم و می شنویم.باید گفت در برابر سلطه رسانه های شهوت پراکنی و شایعه پراکنی باز هم صدا و سیمای خودمان ملجا خوبی است و نباید خیلی هم بدبینانه نگاه کرد.من با همین صداوسیمای خودمان بالیدم و رشد کردم و هویت پیدا کردم.
ج)کتاب ما برگزیدکان شما را خواندم.مفید و مختصر و البته روشنگر.
ممنون

ارسال نظر