آخرین خبر

 • • تجلیل از سرشار در مراسم افتتاح رادیوکتاب درهفتاد و هشتمین سالگرد تولد رادیو
 • چهارشنبه 05 اردیبهشتماه 97

  lead

  مراسم افتتاح رادیو کتاب امروز همزمان با روز رادیو در ایران با حضور شخصیت‌های فرهنگی و هنرمندان رادیو برگزار شد و تا پایان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دایر خواهد بود.

  به گزارش پارس نیوز، 

  همزمان با چهارم اردیبهشت سال‌روز تأسیس رادیو در ایران، رادیو کتاب نیز راه اندازی شد.

  شبکه رادیویی کتاب از اول اردیبهشت ماه ۹۷ فعالیت ۲۴ ساعته خود را با تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی به صورت زنده و تولیدی آغاز کرده بود و امروز رسما افتتاح شد.

  این شبکه رادیویی روی طول موج اف‌ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز قابل دریافت است و تا پایان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتابتهران دایر خواهد بود.

  در این مراسم ضمن افتتاح رسمی رادیو کتاب و افتتاح پایگاه جامع کتاب گویا از گویندگان پیشکسوت رادیو از جمله محمدرضا سرشار گوینده قصه‌های ظهر جمعه، بهروز رضوی گوینده کتاب شب، جواد پیشگر خالق نمایش‌های ماندگار رادیو، میکائیل شهرستانی کارگردان رادیو و امید زندگانی بازیگر نمایش رادیویی قدردانی به عمل آمد.

   

آخرین کتاب

 • • انتشار دومین گزیده آثار جلسات نقد سه شنبه های حوزه هنری به مدیریت محمدرضا سرشار
 • به گزارش خبرنگار ایکنا؛ «مثل روزهای زندگی» اثری از محمدرضا سرشار است که به کوشش انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

  در فهرست این کتاب عناوین زیر به چشم می‌خورد؛ هفتمین شب،‌ دشتی پر از شقایق، زیتون تلخ، نگین انگشتری، راه مخفی،‌ میهمان، لحظه‌های هراس،‌ رایگان، آسمان برق می‌زند، سکانس آخر،‌ هویت،‌ بازگشت،‌ غیرت ناموسی،‌ ناجی نوزدهم،‌ سراب،‌ میهمان حرم امام، زنده به گور، توفان عشق، توراهی، دزدان امامزاده، سایه پنهان و ... .

  در مقدمه این اثر به قلم سرشار می‌خوانیم: نشست‌های نقد داستان روزهای سه‌شنبه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی قدیمی‌ترین و پایاترین نشست‌های ادبی در نوع خود در حوزه هنری و چه بسا کشور است. این نشست‌ها که در بدو تشکیل حوزه هنری به صورت داخلی و برای خود اعضای واحد ادبیات و چند نفر از افراد نزدیک به آنان برگزار می‌شد، از سال ۱۳۶۳ به صورت عمومی و با حضور افرادی هم از این واحد و هم از داستان‌نویسان خارج از حوزه هنری تشکیل شد و هر چند با تغییراتی در مدیران جلسه یا اعضای آن در طول زمان تا امروز ادامه یافته و از دل آن نویسندگان، منتقدان، مدرسان و پژوهشگران متعددی بیرون آمده است که هم اکنون اغلب آنان در مراکز مختلف ادبی و هنری کشور مسئولیت دارند یا به فعالیت فکری و قلمی مشغول هستند.

  چند سال پیش گزیده‌ای از داستان‌های برخی اعضای این جلسات با عنوان «سه‌شنبه‌های دوست‌داشتنی» گزینش و ویرایش و توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شد. این اثر با عنوان «مثل روزهای زندگی» دومین گزیده از آثار این اعضاست که در جلسات روزهای سه‌شنبه نقد و مورد بررسی قرار گرفته و به بازار نشر عرضه شده است.

  این اثر به بهای ۲۹ هزار تومان، در ۱۱۱۰ نسخه و در ۳۹۶ صفحه منتشر شده است.


نرم افزار چند رسانه ای «کتاب معجزنشان» با صدای محمدرضا سرشار


نرم افزار چند رسانه ای معجز نشان گنجینه صوتی از کتاب شریف صحیفه سجادیه با ترجمه ارزنده آیت اله صفایی بوشهری به همت کانون خورشید تولید شده است و با صدای استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر ) و بیان شرح اجمالی و راهنمای دعاها توسط حجت الاسلام والمسلمین اعوانی انجام شده است. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت در تاریخ هیچ مجموعه ای همانند صحیفه سجادیه در تمام ادیان وجود ندارد دعاهایی که معرفت و ایمان ایجاد می کند و انسان را در طریق عبودیت الهی قرار می دهد و انسان زمینی را آسمانی می کند. آیت اله صفایی بوشهری افزود صحیفه سجادیه هدیه خداوند به انسان و محصول عمر تمام انبیاء و ائمه در عرصه دعاست اما مترجم باید علاوه بر تسلط بر زبان مبداء و مقصد ، بین این تسلط واسطه کلامی ایجاد و به زبان متعارف ترجمه کند. وی با بیان اینکه ترجمه صحیفه سجادیه را از سال 81 تا 85 یعنی به مدت چهار سال انجام داده و اکنون بصورت نرم افزار در آمده است افزود ترجمه صحیفه سجادیه آثار و برکات فراوانی برای مترجم داشته است. مدیر کانون خورشید نیز گفت مجموعه کانون خورشید فعالیت خود را از سال 91 با هدف ترویج معارف غدیر و صحیفه سجادیه شروع کرده که طبق برنامه مدون تا سال 96 مأموریتش به پایان می رسد. حجت الاسلام والمسلمین مشکوری افزود در بخش پژوهشی فعالیت هایی درخصوص کتاب الغدیر علامه امینی به مدت سه سال با مشارکت طلبه های نخبه انجام دادیم و در بعد رسانه ای نیز پایگاه را ایجاد کرده ایم و در زمینه آموزشی نیز دوره غدیرشناسی را برگزار می کنیم. وی گفت نرم افزار معجز نشان شامل قرائت متن صحیفه سجادیه ترجمه متن و توضیح اجمالی در باره دعاهای این کتاب ارزشمند است. مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر هم که میزبان این برنامه بود گفت امروز شاهد رونمایی از یک نرم افزار به همت یکی از دانشمندان و فقیدان استان و کشور آیت اله صفایی بوشهری هستیم که فرصتی مناسب و مغتنم برای صداوسیماست. آقای ناظر افزود طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در فرصت باقی مانده از سال جاری و در سال آینده برنامه های معارفی صداوسیما را به لحاظ کمی و کیفی 30 درصد افزایش می دهیم. یادآور می شود صحیفه سجادیه با ترجمه آیت اله صفایی بوشهری از سال 85 تاکنون هشت بار چاپ شده است.

ارسال نظر