آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • نشست کتابخوان مدرسه ای - با همکاری اداره سوادآموزی بروجرد با معرفی آثاری از سرشار
 • روز چهارشنبه مورخ 6 دی 96 همزمان با هفته سوادآموزی کتابخانه عمومی شهیدباهنر بروجرد با همکاری اداره سوادآموزی این شهرستان دو نشست کتابخوان مدرسه ای را در کلاس های سوادآموزی برگزار کردند:
  نشست اول :(مجموعه کتاب های از سرزمین نور)

  1- آنچه خدای کعبه اراده کند / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: معصومه گودرزی

  2- و آن ستاره که دنباله دار می آید ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: سکینه رحیمی

  3- آن قصه که در کتابها آمده بود ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا کردی

  4- با من سخن بگو ، مادر/نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: حبیبه کرمی

  5-آن پدربزرگ دوست داشتنی / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا حاتمی


همدان: کارگاه مبانی داستان با حضور محمدرضا سرشار برگزار می شود

کارگاه مبانی داستان با حضور محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) از اساتید به نام حوزه ادبیات کشور ۱۸ و۱۹ اسفندماه در باغ موزه دفاع مقدس استان همدان برگزار می‌شود.

همدان| کارگاه مبانی داستان با حضور محمدرضا سرشار برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کارگاه مبانی داستان  با حضور محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) از اساتید به نام حوزه ادبیات کشور در باغ موزه دفاع مقدس استان همدان برگزار می‌شود. این برنامه که به همت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا، اداره کل حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس، بسیج هنرمندان و مرکز حفظ آثار سپاه انصارالحسین(ع) همدان برنامه‌ریزی شده است، 18 و 19 اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

به دلیل محدود بودن ظرفیت کلاس علاقمندان به شرکت در کارگاه مبانی داستان می‌توانند مشخصات خود را در تلگرام به آیدی این برنامه به شماره 09334353934 ارسال  و برای حضور در این نشست دو روزه ثبت نام کنند.

به گزارش تسنیم، محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر دارای نشان درجه یک هنری (معادل دکتری) بوده و تاکنون 133 عنوان کتاب از وی به چاپ رسیده است. از آثار وی تا کنون بیش از 5 میلیون  نسخه به چاپ رسیده است که توانسته‌اند 36 جایزه کلی و کشوری را برای وی به ارمغان آورند.

تا کنون 7 عنوان کتاب به این استاد توانا در حوزه داستان نویسی تقدیم شده و 5 عنوان کتاب نیز درباره وی به رشته تحریر درآمده است. 5 عنوان ازکتاب‌های محمدرضا سرشار تا کنون به سه زبان انگلیسی، عربی و اردو ترجمه شده و 4 فیلم نیز با اقتباس از آثار وی ساخته شده‌اند.

از سال 1360 تا 1384 نیز هر ظهر جمعه، میلیون‌ها کودک، نوجوان و بزرگ‌سال ایرانی، در انتظار شنیدن داستانی شاد یا غمگین  از وی بودند. صدای گرم و لحن دلنشین او در خاطرات بسیاری از نوجوانان و بزرگ‌سالان ماندگار شده است. ویرایش دقیق و اجرای هنرمندانه‌ این استاد توانا، او را در این موفقیت همراهی کردند.

ارسال نظر