آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • پنجمین بازچاپ «سفر به جنوب»/ گزارش سرشار از رزمندگان نوجوان

 • شناسهٔ خبر: 4130367 - سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲

  کتاب «سفر به جنوب» محمدرضا سرشار شامل روایتی از دیدار و گفتگوی وی با چند نوجوان رزمنده تجدید چاپ شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سفر به جنوب» حاصل سفر محمدرضا سرشار به جبهه‌های جنوب کشور در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ است که در آن، مشاهدات نویسنده در کنار گفت‌وشنود او با چند نوجوان رزمنده در قالب گزارش نوشته شده است.

  درون مایه این کتاب به بررسی و انعکاس حضور پرشور نوجوانان ایرانی در جنگ تحمیلی اختصاص دارد. در این کتاب نویسنده یادداشت‌هایی را که حاصل گفت و گو با چند نوجوان در جبهه است را به صورت داستان روایت کرده است.

  از آنجایی که داستان‌ها درواقع نوعی مصاحبه مستند هستند بر جذابیت و باورپذیری این مجموعه افزوده است. خواننده با خوانش این داستان‌ها از نزدیک به مضامینی چون عشق به شهادت و عشق رزمندگان به امام را پی خواهد برد.

  توصیف‌های نویسنده از فضاها و موقعیت‌هایی که نوجوانان رزمنده در آن قرار دارند، دقیق و خواندنی است. در مجموع، کلیت مطالب کتاب حاضر، متن خواندنی به قلم یک نویسنده صاحب سبک و پیش کسوت از یک موقعیت جنگی است.

  این کتاب در نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، به عنوان کتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.

  این اثر در ۵۵ صفحه با تیراژ ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۹۰۰ تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ پنجم رسید.


آقای رئیسی، روحانی خط شکن

یکی از اتفاقات بسیار خوب پارسال، انتصاب روحانی انقلابی،خط شکن و خوشفکر، یعنی آ.#رئیسی،توسط رهبر انقلاب به #تولیت#آستان_قدس_رضوی بود. .یکی از برکات این انتصاب،اقدامات رفاهی قابل توجه برای زائران و صرف بخشی از درآمدهای آستان قدس برای محرومان و آسیب دیدگان از بلایای طبیعی کشور بود.

 • اجرای برنامه های فرهنگی و هنری جدید و جذاب در جهت معرفی و ترویج فرهنگ رضوی، از دیگر اقدامات این سید شجاع و روشنفکر بود.

  از آن جمله می توان به برنامه های متنوع و متفاوت موثری اشاره کرد که امسال از ساعاتی قبل از تحویل سال جدید در حرم آغاز شد و تا ساعتی پس از آن ادامه یافت.

  یکی از این بخشها اجرای داستانی در باره زندگی#امام_رضا (ع) به صورت زنده، به مدت ۱۵ دقیقه برای زوار بود که توسط حدود ۵۰ نمایشگر در سرتاسر حرم پخش می شد.

  این،کاری بی سابقه بود،وافتخار بزرگ وفراموش نشدنی نگارش و اجرای داستان نصیب این ضعیف شد.که 
  امیددارم به واسطه آن،خداوند نام مرا جزو ذاکران این امام همام ثبت فرماید.

  بخشی دیگر از برنامه، تک خوانی یکی از ذاکران بسیار توانا و خوش صدای حرم_آ.واعظ زاده_توام با همسرایی جمعی دیگر از خدام حرم بود.که به شخصه از آن بسیار لذت بردم.

  یکی از ابیاتی که ایشان خواند این بود که جواز زیارت نجف و کربلا از همین جا صادر می شود. و درست ۸ روز بعد ما(با خانواده) در #نجف و سپس #کربلا بودیم.

  فعالیتهای چشمگیر آستان قدس در راهپیمایی#اربعین را که در قالب #موکبی بسیار شکیل، تمیز، آبرومندانه در مسیر نجف به کربلا به خدمت به زوار پرداخت نیز همه دیدند یا در باره اش شنیدند.
  @mrsarshar

ارسال نظر