آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرین کتاب

 • • سرشار: محل برگزاری نمایشگاه مناسب نیست/ دو اثر از محمدرضا سرشار در راه شهر آفتاب

 • سوره مهر در نمایشگاه بین‌المللی كتاب/10

  كتاب‌های «طنابی از آتش» و «به دنبال پدر» دو اثر محمدرضا سرشار هستند كه در سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران توسط انتشارات سوره مهر عرضه می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا سرشار درباره این كتاب گفت: داستان این كتاب برگرفته از دشمنی‌های آشكار و پنهان ابولهب و همسر او با پیامبر و دین مبین اسلام است.

  سرشار همچنین اظهار داشت: این كتاب قبلا در یكی از انتشاراتی‌ها منتشر شده كه پس از طرح تجمیع آثار نویسندگان شاخص در انتشارات سوره مهر، تصمیم گرفتم این كتاب در سوره مهر منتشر شود.

  این نویسنده درباره اثر دیگرش به نام «به دنبال پدر» اظهار داشت: این اثر مربوط به نوشته‌ها و آثار باقی مانده از شهید علیرضا شاهی است. او در سن 19 سالگی برای جمع آوری اطلاعات كتابش به جبهه جنگ می‌رود و در آنجا به شهادت می‌رسد.

  سرشار گفت: از این نویسنده شهید كتابی به چاپ نرسید، ولی داستان‌های كوتاه زیادی از او در مجلاتی مانند كیهان بچه‌ها و... چاپ شده بود كه توانستم با جمع‌آوری این داستان‌ها و خاطرات شهید شاهی كتاب «به دنبال پدر» را منتشر كنم.

  نویسنده ادامه داد: بعد از چاپ اول كتاب در دهه 80 در انتشارات حوزه هنری، این اثر به فراموشی سپرده شد و تاكنون نایاب بود كه اكنون با پیگیری دوباره من و مكاتبه با سوره مهر به چاپ مجدد رسیده است.

  وی افزود: نویسندگان برای شناساندن انقلاب و دفاع مقدس تلاش بسیاری كرده‌اند ولی این آثار گوشه كوچكی از رویداد بزرگ انقلاب و دفاع مقدس است و كار بیشتری نیاز هست تا حق مطلب ادا شود.

  وی درباره برگزاری نمایشگاه كتاب گفت: بنده چون از دور نظاره‌گر هستم درباره مسائل فنی و تخصصی نمایشگاه نظری ندارم ولی به اعتقاد من محل برگزاری نمایشگاه مناسب نیست.


محمدرضا سرشار عنوان کرد: جایزه‌های ادبی دولتی تعطیل شوند

محمدرضا سرشار در ارزیابی فعالیت‌های فرهنگی در سالی که گذشت خواهان تعطیلی جایزه‌های ادبی دولتی شد.

این نویسنده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال‌هاست جوایز ادبی دولتی همچون کتاب سال، جلال آل احمد و... که همه با بودجه بیت‌المال راه‌اندازی و اداره می‌شوند شکل گرفته‌اند. به نظر می‌رسد فرهنگ وقتی دست دولت‌ها می‌افتد دچار نوسان‌هایی می‌شود و به سمت و سوی گرایش‌های سیاسی جناح پیروز کشیده می‌شود، که این به ضرر فرهنگ کشور است.

او در ادامه گفت: در چنین وضعیتی فرهنگ آسیب‌پذیر می‌شود. متاسفانه کتاب‌های درسی ما هم دچار این وضعیت شده به‌ویژه آن بخش‌هایی که مربوط به علوم انسانی است. هر مملکتی اگر بخواهد هر چهار یا هشت سال یک‌بار سیاست‌های فرهنگی‌اش طبق سلیقه جناح حاکم تغییر کند آسیب‌پذیر خواهد بود.

سرشار تاکید کرد: اگر بخواهیم مملکت را از نظر فرهنگی به وضعیتی باثبات برسانیم باید سیاست‌های فرهنگی را از دست دولت بیرون بیاوریم و آن را به نهاد مقام معظم رهبری وابسته کنیم. در این صورت نه تنها سیاست‌های کلان فرهنگی با تغییر دولت‌ها دچار نوسان نمی‌شود بلکه منافع گروه حاکم بر منافع ملی ارجحیت پیدا نمی‌کند.

او در ادامه افزود: همچنان که این اتفاق خوب درباره سیاست‌گذاری‌های رادیو و تلویزیون افتاده است و ما با تغییر دولت‌ها شاهد نوسان در این دستگاه دولتی نبوده و نیستیم. اما اگر تعیین سیاست‌های کلان فرهنگی همچنان در دست دولت‌ها باشد، بهتر است همه جوایز دولتی تعطیل شود تا اولا شاهد هدر رفتن پول بیت‌المال نباشیم و ثانیا زمینه سوء‌استفاده جناح‌ها از چنین جوایزی برطرف شود.

محمدرضا سرشار تاکید کرد: اگر امثال من نسبت به این موضوع حساسیت نشان می‌دهند، به این دلیل است که اهمال‌کاری‌ها به نام نظام تمام می‌شود؛ در حالی‌که نظام در این میان نقشی ندارد. از سوی دیگر هزینه‌ چنین جوایزی از بیت‌المال صرف می‌شود وگرنه نسبت به جوایز خصوصی حساسیتی نیست.

ارسال نظر