آخرین خبر

 • • نشست کتابخوان «اهل قلم»
 • شنبه 29 خردادماه 95

  نشست کتابخوان «اهل قلم»
  کتاب‌خوان «اهل قلم» روز یکشنبه ۳۰ خرداد توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری انجمن قلم ایران برگزار می‌شود.
  به گزارش ابتکار، این برنامه با حضور دبیرکل علیرضا مختارپور نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن پرویز، مرضیه تجار، محمدرضا سرشار و جمع دیگری از نویسندگان مطرح کشور از ساعت ۱۹ یکشنبه 30 خرداد در سالن اجتماعات انجمن قلم برگزار خواهد شد. سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» با ابتکار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کار خود را از روز بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۴ آغاز کرد. این نشست‌ها به منظور اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شوند و در آن کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان تجربیات مطالعاتی خود را برای استفاده سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک می‌گذارند. پیش از نیز نشست‌های مشابه دیگری همچون نشست کتاب‌خوان ویژه پیروان ادیان توحیدی، هنرمندان پیشکسوت و... نیز برگزار شده است.

آخرین کتاب

 • • معرفی یک کتاب از محمدرضا سرشار در نماز جمعه‌های سراسر کشور
 • شناسه خبر: 1124731 سرویس: فرهنگی
  محمدرضا سرشار

  روز گذشته به‌مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان، کتاب «اصیل آباد» نوشته محمدرضا سرشار برای مطالعۀ کودکان و نوجوانان در اوقات فراغت ایام تابستان، در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، کتاب «اصیل آباد»، نوشتۀ محمدرضا سرشار کتابی جذاب و آموزنده برای نوجوانان است که توسط انتشارات سورۀ مهر منتشر شده است. «اصیل آباد» همان‌طور که از اسم آن پیداست، داستان زندگى مردمی است که در یک جامعۀ روستایی و دور از جاذبه‌هاى زندگى شهرى، با تکیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاکى گذران زندگی می‌کنند، اما در جریان ورود گوشه‌ای از ظواهر فریبندۀ دنیای غرب به این روستای اصیل، مردم آن، شیفتۀ زرق و برق‌هاى زندگى شهرى می‌شوند و با رشد روحیۀ تجدّدگرائى و مصرف‌پرستى، کم‌کم اصالت و پاکی خود را می‌بازند، اگرچه بعضی از شخصیت‌هایی که تا انتهای داستان، دستخوش تغییر نمی‌شوند، مردم را گاه و بیگاه از خطرات پیش‌رو آگاه می‌کنند.

  سرشار یا همان رضا رهگذر، قصه‌گوی دلنشین ظهرهای جمعۀ رادیو، در کتاب «اصیل آباد» به‌عنوان نویسنده‌ای متعهد، بنا بر رسالت دینی و ملی خود، در قالب داستانی گیرا و خواندنی، به نقد مظاهر مخرّب دنیای غرب پرداخته و توانسته مخاطب را با خود همراه و همدل کند.

  «اصیل آباد» اگرچه از سری کتاب‌های گروه سنی نوجوانان به‌شمار می‌آید اما علی‌رغم زبان ساده و حجم بسیار کم آن، به‌دلیل اهمیت موضوع داستان و محتوای غنی خود، مورد استقبال مخاطبان گوناگون بزرگسال نیز قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که از ابتدای نگارش آن تاکنون، نوزده بار تجدید چاپ شده است. از این‌رو، «اصیل آباد» کتابی آموزنده برای بزرگسالان و پیشنهادی بسیار مناسب برای نوجوانان و جوانان در اوقات فراغت ایام تابستان می‌باشد. این کتاب در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.


روایت متفاوت محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم: رأی حداد عادل را حتی در حوزه انتخابیه‌ی خودش نشمردند

زمان انتشار : ۱۳ تیر ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۵:۲۴ | کد خبر : 193701 | پرینت

شفقنا- «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی‌ نژاد» عنوان کتابی از «محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)» نویسنده اصولگرا است. او در این کتاب به خاطرات کاندیداتوری اش برای ششمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۸ پرداخته است که به همراه جمعی از چهره های مطرح سیاسی (از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی، و محمود احمدی نژاد) در لیست مشترک جناح راست قرار گرفت.

به گزارش شفقنا، این کتاب را انتشارات «سوره مهر» در سال ۱۳۸۸ منتشر کرده است. «سرشار» در صفحات پایانی این کتاب (۱۸۶-۱۸۷) به ماجرای روز رأی گیری و اعلام نتایج انتخابات می پردازد و می‌ نویسد:http://bookroom.ir/file/attach/201505/22057_600_800.jpg

آن روز من از فهرست سی نفره ائتلاف جناح اصولگرا، به بیست و نه نفرش، رأی دادم. به جای آن یک نفر محذوف، به حاج آقا ابوترابی رأی دادم. بعد هم به خانه رفتم، تا قدری از کارهای موظفی عقب افتاده در این ایام را انجام دهم.

روز بعد، که به تدریج، نتیجه شمارش آراء شعبه ها، از طریق صداوسیما به اطلاع مردم می رسید، ما با چیزی متفاوت با آنچه می پنداشتیم، روبرو شدیم.

تا آنکه نتیجه نهایی اعلام شد؛ و دیگر خیالم - البته از آن طرفی - راحت شد!

نام من، نه تنها در ده، بیست یا سی نفر اول نبود، بلکه در نفرات اول تا شصتم هم نبود. نه فقط اسم من، بلکه - بنا به اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور دولت دوم خردادی - عملا هیچ یک از اسامی فهرست سی نفره ائتلاف بزرگ پیروان خط امام و رهبری، جزء انتخاب شده ها نبود. آقای حداد عادل، که نامش هم در فهرست این طرف و هم برخی فهرستهای موثر آن جناح بود، ابتدا جزء سی نفر اول اعلام شد، اما بعد، گفته شد که نفر سی و دوم شده است. فقط آقای هاشمی رفسنجانی، ابتدا نفر بیست و ششم، بعد بیست و هفتم و آخر سی بیست و نهم اعلام شد. که او هم، طی نامه ای، انصراف خود را از نمایندگی اعلام کرد.

شایعات متواتری، از بروز تقلبات و تخلفات وسیع در انتخابات و شمارش آراء و جمعبندی آنها از سوی جناح حاکم بر قوه مجریه و وزارت کشور متبوع آن، در سرتاسر کشور، بر سر زبانها افتاده بود. به گونه ای که گفته می شد وسعت دامنه‌ی تقلبات و تخلفات، در این دوره، بی سابقه بوده است.

در این میان، از جمله دکتر حداد عادل - از این سی نفر -، به این روند اعتراض کرد و خواهان بازشماری آراء خود شد.

طنز قضیه در این بود، که مشابه بلایی که در انتخابات دوره رضاخانی بر سر آیت الله مدرس آمده بود، در این دوره، در مورد آقای حداد عادل، لااقل در یک حوزه انتخابیه، تکرار شده بود. به این ترتیب که، اگر در آن زمان، تعداد آراء مدرس را صفر اعلام کرده بودند و او گفته بود «پس آن یک رأیی که خودم به خودم دادم چه شد؟!» شبیه این قضیه، در این دوره، در حوزه انتخابیه‌ ای که دکتر حداد عادل و خانواده اش، آراء خود را به صندوق ریخته بودند، تکرار شده بود. یعنی عوامل وزارت کشور دولت اصلاحات، تعداد‌ آراء او را در آن حوزه انتخابیه، صفر اعلام کرده بودند. آقای حداد عادل از همین جا به قضیه مشکوک شده، و خواهان بازشماری آرائش شده بود. که در نتیجه، با بازشماری آراء، و قرار گرفتن نامش جزء سی نفر راه یافته به مجلس، گوشه ای از تقلبهای وسیع ادعایی صورت گرفته توسط وزارت کشور وقت، عملا به اثبات رسید[۱].

 

[۱] در این دوره، با وسعت گرفتن دامنه اعتراضات، از سوی شورای نگهبان، اقدام به بازشماری آراء تعدادی از صندوقها شد. که متاسفانه، مخدوش بودن آراء تعداد زیادی از آنها، تأیید شد. تا آنکه با نظر یک مقام عالی رتبه‌ی کشور، در مورد بقیه صندوقها، این روند متوقف شد؛ و اصل بر «صحت» آنها گذاشته شد.

ارسال نظر