آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • گراوندی: سلام استاد. ازبنده نوازی ولطف قدیم ومستمرتان که منوبه کانون ادامه

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ «آنک آن یتیم نظر کرده » توسط سوره مهر
 • انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده » به قلم « محمدرضا سرشار » را تجدید چاپ کرد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رمان « آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان بعنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد.

  براساس این گزارش در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: اظهارات آقای هاشمی ارزش پاسخ ندارد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: وقتی بحث‌های آقای هاشمی‌ را خواندم واقعا اکراه داشتم که به این بحث ورود کنم چرا که به نظرم مباحث ایشان با اهداف سیاسی است که البته از نوع باطل است و ارزش پاسخ علمی ندارد.
به گزارش جهان، آیت‌الله رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی درباره شورای رهبری و نظارت مجلس خبرگان به ولی فقیه، گفت: بنده وقتی بحث‌های جناب آقای هاشمی رفسنجانی را خواندم، واقعا اکراه داشتم که به این بحث ورود کنم چرا که به نظر حقیر، مباحث ایشان با اهداف سیاسی که البته از نوع باطل آن است، مطرح می‌شود و پاسخ علمی و فقهی به این مباحث شایسته نیست.


وی با بیان اینکه نسبت موافقت مقام معظم رهبری با رهبری شورای قابل پاسخ دادن نیست، تاکید کرد: آقای هاشمی معمولا به امام و حضرت آقا، نسبت‌های می‌دهند که صلاح نیست ما به نیابت از آقا جواب دهیم اما آنچه ایشان درباره رهبری شورای مطرح کرده است باید تعریف شود؛ اگر منظور ایشان مشورت به رهبری است که بحث درستی است اما نباید فراموش کرد که قرآن بعد از آنکه پیامبر را به مشورت دعوت می‌کند، تاکید می‌کند که تنها خود پیامبر تصمیم گیر است لذا اگر مقصود مشورت به رهبری باشد، هم درست است و هم اجرا می‌شود و مقام معظم رهبری معمولا با مکانیزم‌های خاص مشورت لازم را می‌‌کنند و در نهایت حق تصمیم‌گیری با خود ولی فقیه است.


عضو جامعه مدرسین گفت: اما اگر بحث‌ آقای هاشمی، شورای رهبری به معنای تصمیم شورا به جای رهبر باشد، نه تنها بحث ایشان نادرست است بلکه این طرح، به دلایل شرعی، علمی و عقلی با منطق دین اسلام مغایریت دارد و تردیدی در آن نیست. این بحث در مباحث دینی و قرآنی اصل اساسی است که تصمیم‌ گیری‌‌های ولی‌فقیه به شخص ولی منحصر است و دیگران حق ورود در تصمیم گیری را ندارد ولو به لحاظ علمی و فقهی همطراز با ولی فقیه باشند.


آیت‌الله رجبی با بیان اینکه، هاشمی رفسنجانی نباید بحث‌های علمی را با مقاصد سیاسی خاص مطرح کند، تاکید کرد: اگر ایشان در پی بحث علمی و فقهی است، باب گفت‌‌وگوی منطق در محافل علمی برای ایشان باز است و می‌توان مدعای خود را به بحث بگذارد اما اینکه بحث‌های خاص سیاسی را با اهداف باطل سیاسی مطرح می‌کند، به نظر حقیر ارزش پاسخگوی ندارد.


وی خطاب به هاشمی رفسنجانی گفت: برای رعایت وزانت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام شایسته است سکوت کنید و بحث‌های علمی و دینی را به مقاصد باطل سیاسی مطرح نکنید چرا که اینگونه بحث‌های هیچ کمکی به دنیا و آخرت شما نخواهد کرد.


عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به بحث نظارت مجلس خبرگان به ولی‌فقیه اشاره کرد و گفت: اگر منظور نظارت شخص است که اصلا قابل پذیرش نیست که امثال ایشان درباره مافوق خود که ولی‌فقیه و نایب عام امام معصوم است چنین ادبیاتی داشته باشد؛ به نظرم منظور ایشان نظارت مجلس خبرگان است که به دلیل وجود قانون اساسی و تعیین وظایف خبرگان رهبری در این قانون که تفسیر آن نیز به عهده شورای نگهبان است، بحث روشن است و هیچ شخصی حق ندارد فراتر از آنچه در قانون اساسی آمده از مجلس خبرگان رهبری انتظار داشته باشد.


آیت‌الله رجبی با بیان اینکه، ممکن است یکی از اهداف آقای هاشمی از طرح مباحث حاشیه‌ای مشغول کردن دیگران باشد، افزود: همانطور که عرض کردم، بنده تنها برای روشن شدن افکار عمومی به اظهارات ایشان پاسخ گفتم وگرنه مباحث اخیری که ایشان طرح کردند، ارزش پرداختن و پاسخ علمی و فقهی ندارد چرا که اصل بحث، غیرعلمی است. من نمی‌خواهم پاسخ سیاسی به آقای هاشمی بدهیم که اگر لازم باشد پاسخ‌های مناسب داریم.
کد مطلب: 461534

1 نظر

سلام استاد.
ازبنده نوازی ولطف قدیم ومستمرتان که منوبه کانون دعوت کردین متشکرم.
فکرکنم گوشی ام مشکل داره که پس ازرفع ان انشاالله ازسعادت همراهی بیشترباشماواصحاب بهره مندخواهم شد.

ارسال نظر