آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.


چه کسانی شایستگی نشستن بر صندلی مجلس خبرگان رهبری را دارند؟

در یکی از پستهای اینستاگرام آمده بود:«یامین پور: امام راحل هیچگاه خودش را تافته جدا بافته و بهرمند از امتیازات خاص نمی دانست؛ آیا خمینی صغیر هم از این خلق تبعیت دارد؟
شنیده شده ایشان مانند سایرین در آزمون اجتهاد شرکت نکرده اند ...قابل پیش بینی است که برای تایید اجتهاد شان از مراجع عظام نامه بگیرند
این اقدام نوعی فشار بر شورای نگهبان است و نوعی اشرافیت و خاندان سالاری را به ذهن متبادر می کند.»


   اگر گذارتان به اداره مجامع فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میدان بهارستان تهران بیفتد بر دیوار آن کپی گواهی عدم سوء پیشینه آیت الله العظمی محمدتقی بهجت را _ در همان زمان مرجعیت_ می بینید.
  ماجرا از این قرار است که پسر ایشان قرار بوده است موسسه ای فرهنگی را به نام آن بزرگوار ثبت کند.
طبق قانون یکی از مدارک لازم برای این کار, دریافت گواهی عدم سوء پیشینه فرد متقاضی از اداره آگاهی و ارائه آن به اداره مجامع فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
  وقتی موضوع را به معظم له می گویند, ایشان می فرمایند: در مورد من هم طبق مقررات عمل کنید.
پس به اداره مربوطه مراجعه می کنند و بعد از استعلام و طی مراسم معمول قانونی, گواهی عدم سوء پیشینه به نام آن مرجع عالیقدر صادر می شود و ....
  بنده خود_هر چند در جایگاه بزرگانی چون مشارالیه نیستم_ اما بعد از عمری قلمزنی و گویندگی رادیو و خدمات فرهنگی متعدد در جایگاههای مهم و موثر این نظام , برای کسب مجوز فعالیت انجمن قلم ایران _به عنوان مدیر مسئول آن_علاوه بر اخذ گواهی عدم سوء پیشینه, مانند همه آزمایش عدم اعتیاد هم دادم; که می دانید چقدر خفت آور است. و البته هر کس در هر جایگاهی جایگاهی که هست باید چنین باشد و چنین عمل کند. 
  امیدوارم این خبر درست نباشد; ولی وقتی قانون می گوید برای نامزدی مجلس خبرگان باید مجتهد بودن شخص احراز شده باشد و در غیر این صورت یکی از این راهها دادن امتحان و کسب نمره قبولی در آن  است, هر کس از این قانون تبعیت نکند و خود را بالتر از قانون تصور کند, با همین کار دوری روحانی و سلوکی خود را از امامی که همه را پیروی از قانون امر می فرمود و فقدان صلاحیت خویش را برای تکیه زدن بر چنین جایگاه مهم و سرنوشت سازی به اثبات رسانده است.ارسال نظر