آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ «آنک آن یتیم نظر کرده » توسط سوره مهر
 • انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده » به قلم « محمدرضا سرشار » را تجدید چاپ کرد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رمان « آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان بعنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد.

  براساس این گزارش در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.


کتاب هایی برای آشنایی بیشتر با زندگی پیامبر اسلام (ص)

در طول سالهای گذشته و در برهه های مختلف، کتاب ها و محصولات فرهنگی مختلفی پیرامون زندگی رسول عظیم الشأن اسلام (صلی الله علیه و آله) گردآوری شده است، که مطالعه آنها موجب آشنایی بیشتر با بخش ها و برهه های مختلف و سراسر نور و درس ایشان خواهد بود.

گروه فرهنگی - بیست و هشتمین روز از ماه صفر، یادآور سالروز رحلت جانگداز و سراسر غم پیامبر مهر ورحمت، حضرت محمد (صلی الله علیه و آلهاست.

رسول مهربانی در مدت 23 سال دوران پیامبری اش کوشید تا بشر را با والاترین و بی نظیرترین معارف، آموزهها و مبانی دینی و انسانی آشنا سازد و در پی تلاش های بی وقفه اش انسان هایی در طول تاریخ تربیت نمود که در همیشه تاریخ، نمونه و الگویی بی مانند برای همه آنهایی هستند که قصد خوب زیستن دارند.

این «نگار به مکتب نرفته» که خود، «اسوه ای حسنه» بود، دریچه های آسمان را بر روی بشر به خاکچسبیده گشود و راه های آسمان و قرب را به او شناساند.

به گزارش بولتن نیوز، در طول سالهای گذشته و در برهه های مختلف، کتاب ها و محصولات فرهنگیمختلفی پیرامون زندگی رسول عظیم الشأن اسلام (صلی الله علیه و آلهگردآوری شده است، که مطالعهآنها موجب آشنایی بیشتر با بخش ها و برهه های مختلف و سراسر نور و درس ایشان خواهد بود.

به مناسبت ایام پایانی ماه صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آلهتعدادی از کتاب های مرتبط باوجود مقدس شان معرفی می شود؛ باشد که در این روزها و شب های سرد، گرمی بخش روح و جان ولحظات عاشقان رسول مهربانی ها باشد.

لازم به ذکر است که «سرویس فرهنگ و هنر بولتن نیوز» تصمیم دارد از این پس و در مناسبت های مختلف،مجموعه کتاب ها و محصولات مختلف و متنوع فرهنگی را جهت آشنایی و نیز مطالعه مخاطبین محترممعرفی نماید که اولین بسته از این مجموعه در سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمدمصطفی (صلی الله علیه و آلهارائه می شود.


هشت یار مهربان برای شناخت بهتر رسول مهربانی ها1ـ درسهای پیامبر اعظم (ص)

گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ‌مدّ ظلّه‌ العالی)‌ رهبرمعظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی شخصیت و بعثت نبیّ مکرّم اسلام (ص)

این كتاب گزيده‌ای از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره‌ي شخصيّت،ويژگيها و بعثت نبيّ مكرّم اسلام (صلی الله علیه و آلهاست كه از ميانبيانات معظم‌له از خرداد 1368 تا شهريور1391انتخاب و به ترتيب تاريخيارائه شده است.

این کتاب توسط انتشارات «انقلاب اسلامی» در 180 صفحه رقعی علاوه بر زبان فارسی، به سه زبان انگلیسی، عربی و فرانسه منتشر شده است.

انتشارات انقلاب اسلامی در اقدامی قابل تقدیر نسخه الکترونیک این کتابرا نیز به شکل رایگان ارائه نموده است که می توانید این نسخه را از لینکزیر دریافت نمایید.

book-khamenei.ir/uploads/payambar%20farsi.rar


هشت یار مهربان برای شناخت بهتر رسول مهربانی ها2ـ سیری در سیره نبوی

ارسال نظر