آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده انجمن قلم ایران به وزیر ارشاد در باره لزوم عدم حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت
 • سه شنبه 14 مهرماه 94

  بسمه تعالی
  جناب آقای علی جنتی
  وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
  سلام علیکم
   
     انقلاب اسلامی ایران با جانمایه فرهنگ و اندیشه مبتنی بر وحی، درهایی تازه‌ از یک جریان پاک فرهنگی را به روی صاحبان اندیشه و خرد و جویندگان حقیقت در همه‌ی جهان گشود؛ اما این امر بر سردمداران گروهی از کشورهایی که تداوم برترجویی خود را فقط در سایه نفی تفکر الهی و توحیدی می دیدند، خوش نیامد. از این رو برخی از صاحبان قلم-  وابسته به خود- را بر آن داشتند تا جایگاه قدسی آخرین فرستاده الهی- حضرت محمد (ص)-  را با قلمهای مسموم خود بیالایند. هرچند ساحت پیامبر اعظم (ص) والا­تر از آن است که با  لجن­پراکنی­ جرثومه­ فسادی این مایه حقیر آلوده شود، اما برای صاحبان قلم و اندیشه در جمهوری اسلامی ایران بسیار تلخ و اندوهبار است که ببینند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتابی شرکت کند که آغاز به کار آن با حضور کسی شکل بگیرد که به سبب هتک حرمت ختم پیامبران در کتابی مورد نفرت و غضب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان قرارگرفته و ادامه­اش با رونمایی از  کتابی باشد که در ارتباط با همین نوشته موهن  از سوی همان فرد نوشته شده است. لذا، از جنابعالی درخواست می­کنیم در این باره تجدید نظر فرمایید .

                                                                                                                             با احترام

  انجمن قلم ایران 

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.

خواندني‌هاي وب


مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن قلم ایران برگزار می‌شود


مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن قلم ایران جهت انتخاب هیات مدیره و بازرسان دوره جدید برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن قلم ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن قلم ایران در روز چهارشنبه مورخ 22/7/94 از ساعت 15 در محل سالن اجتماعات انجمن واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، بعد از میدان اسدآبادی، بین خیابان‌های 44 و 46، شماره 360 برگزار خواهد شد.

رسمیت یافتن مجمع، نیازمند به حد نصاب قانونی رسیدن تعداد اعضای حاضر است.

انجمن قلم همچنین اعلام کرد چنانچه عضو محترمی به هیچ وجه امکان شرکت در مجمع را نداشته باشد، می‌تواند طی نامه‌ای خطاب به هیئت مدیره، با ذکر علت، یکی دیگر از اعضا را که حتما در جلسه شرکت می‌کند و وکالت شخص دیگری را به عهده ندارد به عنوان وکیل خود معرفی نماید.(متذکر می‌شود: هر عضو، فقط وکالت یک عضو دیگر رامی‌تواند به عهده بگیرد.) در ضمن، اعضایی که مایلند نامزد عضویت در هیئت مدیره یا بازرسان شوند، می‌بایست حداکثر تا تاریخ 12/7/94 مراتب را کتبا به همراه شرحی از وضعیت فعلی کاری و رونوشت آخرین مدرک تحصیلی خود به نشانی دفتر انجمن ارسال کنند.

برنامه‌های این نشست به قرار ذیل خواهد بود :

1-      ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره در سال کاری93 و 94.

2-      ارائه گزارش عملکرد مالی هیئت مدیره در سال کاری 93 و94.

3-      ارائه گزارش بازرسان.

4-      شنیدن پیشنهادها و نظرات اعضای محترم.

5-      انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره و بازرسان اصلی و علی‌البدل برای مدت 2 سال.

  انتهای پیام/و

ارسال نظر