آخرین خبر

 • • جریمه برای کشف حجاب درخودرو
 • دوشنبه 23 شهریورماه 94

  در کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس تصویب شد
  تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۰

  سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس از مصوبه این کمیسیون مبنی بر جریمه یکصد هزار تومانی پلیس برای رانندگان مزاحم نوامیس و کشف حجاب در خودرو خبر داد.
  به گزارش جهان، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه امروز کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس برای بررسی طرح عفاف و حجاب، ۲ ماده این طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

  وی افزود: طبق ماده یک طرح عفاف و حجاب، رانندگان یا سرنشینان وسیله نقلیه‌ای که اقدام به کشف حجاب و روزه‌خواری و یا رانندگانی که مزاحمت‌هایی را برای نوامیس مردم ایجاد می‌کنند و یا حرکات غیر متعارف خلاف عفت عمومی از خودشان بروز می‌دهند، متخلف محسوب شده و مأموران راهنمایی و رانندگی می‌توانند با آنها برخورد کنند.

  سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس در همین زمینه تصریح کرد: براساس ماده یک طرح عفاف و حجاب، مأموران راهنمایی و رانندگی می‌توانند با آن دسته از رانندگانی که برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد کرده و یا در خودروی خود اقدام به کشف حجاب و یا در ایام ماه مبارک رمضان اقدام به روزه‌خواری می‌کنند، برخورد کرده و جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای آنها لحاظ کنند.

  حجت‌الاسلام پژمان‌فر ادامه داد: البته برای این دسته از رانندگان متخلف، علاوه بر جریمه یکصد هزار تومانی، در صورت تکرار این تخلفات ۱۰ نمره منفی، طبق موضوع ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز لحاظ شده و وسیله نقلیه آنها نیز به مدت ۷۲ ساعت توقیف خواهد شد.

  وی در پایان به ماده ۲ طرح عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: براساس ماده ۲ این طرح، دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل تمامی کارکنان دولت می‌شود، در صورت ارتکاب به تخلف مندرج در بند ۲۰ ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری، مشمول طرح عفاف و حجاب، توبیخ کتبی و درج در پرونده استخدامی شده و باید در مورد شخص متخلف تصمیم‌گیری شود؛ البته در صورت تکرار تخلف، به کسر حقوق فوق‌العاده شغل و یا عناوین مشابه و کسر یک سوم از حقوق یک ماه محکوم می‌شوند.

آخرین کتاب

 • • سرشار تکذیب کرد
 • فرهنگ > ادبیات - محمدرضا سرشار می‌گوید آنچه از قول او در جلسه نقد و بررسی رمان «ملکان عذاب» منتشر شده، تنها بخش ناچیزی از سخنان او بوده است.
  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نویسنده در تماس با خبرآنلاین، درباره آن جلسه گفت: «تنها خبر واقعی از جلسه مذکور که توسط ایسنا منتشر شده ـ که آن هم گزارش فشرده‌ای از یک نقد دو ساعته است ــ ۱۴۲۷ کلمه است. خبر منتشره توسط خبرآنلاین، فقط ۳۵۹ کلمه (یعنی حدود یک چهارم گزارش فشرده ایسنا) است. حال بنگرید وقتی خبری دو بار ـ آن هم این قدر زیاد ـ تلخیص و دو بار «بازنویسی» شود دیگر چه از آن باقی می‌ماند؟»

  او همچنین درباره اظهارات خود مبنی بر واگذاری جایزه به انجمن قلم و نقد سیاست‌های وزارت ارشاد به جای نقد کتاب نیز گفت: «در این جلسه دو ساعته عمدتا به نقد ادبی «ملکان عذاب» اختصاص داشت و در حاشیه و به ضرورت آن هم فقط در حدود چند دقیقه به انتقاد از دواری داوران جایزه جلال آل احمد و بنیاد ادبیات داستانی به عنوان برگزارکننده این جایزه از سوی وزارت ارشاد پرداخته شد.»

  او همچنین به کار بردن تعابیری چون «اگر راست می‌گویید»، «بسیار ضعیف»، «بی سواد» و «غلط»را که از سوی او نقل شده، نادرست خوانده است.

خواندني‌هاي وب


آیت الله خزعلی به رفسنجانی: من با اختیار از فرزند خودم برائت جستم، شما چرا از فرزند خودتان برائت نمی‌جویی

پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری، آیت‌الله خزعلی با انتقاد از هاشمی رفسنجانی، به وی گفت؛ من با اختیار از فرزند خودم برائت جستم، شما چرا از فرزند خودتان برائت نمی‌جویید!
خاطره جالب آیت‌الله طبرسی نماینده مازندران در مجلس خبرگان/

ماجرای آخرین دیدار آیت الله خزعلی با هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری، آیت‌الله خزعلی با انتقاد از هاشمی رفسنجانی، به وی گفت؛ من با اختیار از فرزند خودم برائت جستم، شما چرا از فرزند خودتان برائت نمی‌جویید!

گروه سیاسی- رجانیوز:  آیت‌الله نورالله طبرسی در همایش ائمه جمعه استان مازندران که در شهرستان جویبار برگزار می‌شد، با تسلیت وفات آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، اظهار کرد: آیت‌الله خزعلی نمونه یک انسان انقلابی، مجاهد و ولایت‌مدار بود.

به گزارش رجانیوز به نقل از بلاغ، وی با اشاره به خاطره‌ای از آیت‌الله خزعلی در آخرین اجلاس خبرگان رهبری، افزود: در اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری، آیت‌الله خزعلی با انتقاد از هاشمی رفسنجانی، به وی گفت؛ من با اختیار از فرزند خودم برائت جستم، شما چرا از فرزند خودتان برائت نمی‌جویید!
 

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه به حادثه دلخراش مکه اشاره کرد و ادامه داد: این حادثه نشان داد که آل سعود قابلیت اداره حج را ندارد و باید به تمامی مسلمانان جوابگو باشد.

وی حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را وحشیانه توصیف کرد و ادامه داد: همه مسلمانان و سران کشورهای اسلامی باید نسبت به این امر واکنش نشان دهند چرا که عدم واکنش به این کار ننگ بزرگی را برای مسلمانان به‌وجود خواهد آورد.

طبرسی در ادامه به مشکلات استان مازندران اشاره و تأکید کرد: مازندران در این سال‌ها به حق خود نرسیده است.

وی افزود: ما به دلیل عدم نفوذ در مناصب مهم دولتی همیشه از حق و حقوق خود دور مانده‌ایم.
 


نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مازندران را بهشت ایران می‌خوانند، اضافه کرد: مازندران بهشتی بی سر و سامان است و فقط اسمش زیبا است.

وی بیان کرد: استان مازندران نه جاده‌های ارتباطی مناسبی دارد و نه صنعت در خور شأن، که متأسفانه همه به دلیل عدم احقاق حق است.

طبرسی با بیان اینکه ما در دولت کسی را نداریم تا از حق ما دفاع کند، تصریح کرد: آقای استاندار نمی‌تواند همه مشکلات را به تنهایی حل کند بلکه برخی مشکلات باید با نگاه ملی حل شوند.

وی در ادامه با انتقاد از برادران لاریجانی، افزود: ما به آقایان لاریجانی ارادت خاصی داریم، اما آنها هیچ کاری برای مازندران انجام نداده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران ادامه داد: نمی‌دانم علت عدم حمایت از مازندران توسط آقایان لاریجانی چیست اما شاید حمایت از مازندران را در خور شأن خود نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه ظاهر مازندران خوب است اما باطنی خراب دارد، خاطرنشان کرد: چرا استان مازندران با این همه ظرفیت بالقوه باید چندین هزار مددجو داشته باشد.


طبرسی با بیان اینکه هماهنگی های لازم در بین مدیران کل استان وجود ندارد، گفت: متاسفانه سرمایه گذاران بزرگی به مازندران می‌آیند اما به دلایل نامعلوم از سرمایه‌گذاری در استان فرار می‌کنند.

وی با انتقاد از مدیران دستگاه‌های اجرایی به دلیل عدم حضور در نمازهای جمعه، تصریح کرد: تعامل خوبی در بین مدیران دستگاه‌های اجرایی با ائمه جمعه وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه به حضور گسترده گردشگران به این استان نیز اشاره‌ای کرد و گفت: متاسفانه مازندرانی که دیار علویان است به علت هجوم بی حساب و کتاب مسافران رنگ دیگری به خود گرفته است.

وی افزود: مازندران در زمینه کارهای فرهنگی واسلامی حرف اول را در کشور می‌زند اما عدم توجه مسافرانی که به این استان می‌آیند، موجب ناراحتی ما می‌شود.

طبرسی در پایان با اشاره به حضور رئیس جمهور به استان مازندران، خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور بیشترین رأی را از این استان گرفته، اما بدون توجه به این موارد مازندران را به عنوان آخرین استان برای سفرهای خود انتخاب کرده است.
 

ارسال نظر