آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • لیلا امانی: با سلام. ایا طرح فرصت برابر هنوز هم ادامه دارد ادامه

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.


با همکاری سوره مهر؛ ۱۰۰ اثر از نوقلمان انجمن قلم ایران تجدید چاپ می‌شود

راضیه تجار-نویسنده

انتشارات سوره مهر مجموعه آثار نویسندگان نوقلم کشور را که به تایید انجمن قلم ایران رسیده است را منتشر می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سوره مهر، راضیه تجار نویسنده و مدیر پروژه مجموعه نوقلمان درباره اهداف این طرح گفت: چند سال پیش با کمک ارشاد طرحی را در انجمن اهل‌قلم پیاده کردیم که قرار شد از نوقلمان و کسانیکه علاقه‌مند بودند تا اولین اثرشان را در قالب شعر و یا داستان به چاپ برسانند حمایت و آثارشان را منتشر کنیم.
وی افزود: لذا بعد از فراخوانی که دادیم طی یک پروسه ۴ ساله نویسنده‌ها از سراسر کشور آثارشان را ارسال کردند و ما آن‌هایی را که از نظر محتوا و ساختار مناسب دیدیم به چاپ رساندیم. با توجه به اینکه این طرح برای نوقلمان برنامه‌ریزی‌شده بود از سختگیرهای خیلی بالایی هم برخوردار نبود ولی معیارهایی را هم در نظر داشتیم و این‌طور نبوده که هر کاری را به چاپ برسانیم
تجار ادامه داد: این طرح که با عنوان ۱۰۰ اثر از ۱۰۰ نویسنده نام داشت عملیاتی شد ولی برای چاپ دوم این اثرها دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمکی به ما نکرد ازاین‌رو با سوره مهر وارد صحبت شدیم و در نهایت این طرح در اختیار سوره مهر و چاپ مجدد این آثار نیز به عهده این انتشارات گذاشته شد.
این نویسنده خاطرنشان کرد: چاپ مجدد آثار این نوقلمان توسط سوره مهر که یک انتشاراتی مطرح در کشور بشمار می‌رود جای خوشحالی دارد.
تجار اضافه کرد: این طرح برای نویسندگان نوقلم طرح بسیار خوبی بود زیرا در این طرح نویسندگانی که استطاعت مالی نداشتند را حتی با پرداخت حق تألیف، چاپ اول آثارشان را انجام دادیم و به جامعه ادبی معرفی‌شان کردیم و بسیاری از این نویسنده‌ها در ادامه آن شروع به حرکت خودشان ادامه دادند و آثاری را ارائه کردند.
وی در پایان گفت: بعد از این طرح دیگری را با عنوان «فرصت برابر» در حال اجرا هستیم در این طرح از جوانان و نوقلمان سراسر کشور به‌جز تهران خواسته‌ایم که آثارشان را به انجمن اهل‌قلم ارسال کنند و از طرف انجمن اهل‌قلم ایران فرصت بسیار خوبی در اختیار علاقه‌مندان به این حوزه گذاشته‌شده است.

1 نظر

با سلام. ایا طرح فرصت برابر هنوز هم ادامه دارد ؟ می توانم داستان هایم ارسال کنم؟

ارسال نظر