آخرین خبر

 • • مجمع عمومی انجمن قلم برگزار می‌شود/ نقد ادبیات فارسی دوم نظری در ۸ آذر
 • یکشنبه 11 آبانماه 93

  محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس:
  سخنگوی انجمن قلم ایران گفت: شنبه ۱۷ آبان از ساعت ۱۵ انتخابات بازرسان در محل انجمن برپا شده و مجمع عمومی برگزار می‌شود.
  خبرگزاری فارس: مجمع عمومی انجمن قلم برگزار می‌شود/ نقد ادبیات فارسی دوم دبیرستان در ۸ آذر

  محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون برنامه‌های انجمن قلم اظهار داشت: روز گذشته جلسه هیات مدیره انجمن قلم ایران برگزار شد.

  وی به تشریح نکات مطرح شده در این جلسه پرداخت و تاکید کرد: مجمع عمومی به شکل سالانه برگزار می شود، اما یک سال در میان انتخابات اعضای هیات مدیره و سالانه انتخابات بازرسان انجمن را شاهد هستیم.

  وی افزود: این دوره به این دلیل که میان دو سال است هیات مدیره انتخابات نخواهد داشت اما انتخابات بازرسان برپا خواهد شد، از این رو شنبه 17 آبان از ساعت 15 عصر در محل انجمن این انتخابات برپا شده و مجمع عمومی برگزار می شود.

  پرویز با بیان این مطلب که تراز نامه مالی در مجامع عمومی باید به تصویب برسد عنوان کرد: با تشکیل مجمع عمومی ترازنامه سال آینده مصوب خواهد شد ضمن اینکه بازرسان از عملکرد سال قبل گزارش می دهند، در ادامه هم اعضای اصلی و علی البدل بازرسان انتخاب می شوند.

  سخنگوی انجمن قلم ایران به نکته دیگر مطرح شده در این جلسه اشاره و ضمن بیان اینکه نقد کتاب‌های فارسی دانش‌آموزان از دیگر موارد بود، گفت: موضوع نقد کتاب‌های فارسی مدارس از نکات دیگر مطرح شده بود، در جلسات گذشته کتاب‌های ادبیات فارسی سال اول دبیرستان نقد شد و انشاء و نگارش نیز نقد و بررسی شد، این جلسات ادامه خواهد داشت.

  پرویز افزود: هشتم آذرماه نشست نقد و بررسی ادبیات فارسی دوم نظری تشکیل می‌شود.

  انتهای پیام/و

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930811000356#sthash.szdemSOy.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • از سرزمین نور: و آن ستاره که دنباله دار می آید

  • قیمت :3,000 ریال


   عنوان :از سرزمين نور3: و آن ستاره كه دنباله‌دار مي‌آيد ... (داستان تولد پيامبر (ص))
   نویسنده / مولف :محمدرضا سرشار
   ناشر :پيام آزادي
   کد کتاب :500612
   تعداد صفحات :32
   قطع :رقعي
   جلد :شميز
   نوبت چاپ :3
   سال / تاریخ چاپ :85
   موضوع :منابع ويژه كودكان و نوجوانان
   از سرزمين نور3/و آن ستاره كه دنباله‌دار مي‌آيد ... (داستان تولد پيامبر (ص)) - 500612

  اندر مقوله کیش‌شخصیت و خودکم‌بینی برخی جوانان متدین و غلط اندیشی بعضی مشاوران و مسئولان فرهنگی و !

  در اوایل دهه 1370، در سرمقاله‌ای با عنوان «متاسفانه ما همیشه 20 می‌گیریم» به نکاتی از مطلبی که خیال دارم در این یادداشت کوتاه به آن بپردازم اشاره کردم (آن یادداشت بعدا در کتاب «پیش از آنکه دیر شود» و بعدتر در کتاب «ما برگزیدگان» چاپ شد). دو - سه سال پیش نیز، با ذکر مواردی، به یکی از مشاوران فرهنگی بزرگی گفتم: در مواردی، حمایتهای نسنجیده و بیش از اندازه امثال شما از برخی هنرمندان و فعالان فرهنگی - که البته اغلب راه تظاهر و نزدیک کردن خود به مسئولان را هم بسیار خوب بلدند - باعث ارتقای زودهنگام و بادکنکی موقعیت اجتماعی وبه تبع آن، رفاه مادی بیش از استحقاق آنان شد ( تا آنجا که یکی از تازه‌ترین و داغترین آنها در تاختن به رهبری و نظام را به گرفتن چهار همسر عقد رسمی همزمان توانا ساخت)؛ و به مصداق «عاقبت سرک‌انگبین صفرا فزود»، از قضا همین امر، زمینه اصلی چرخش 180 درجه‌ای به ظاهر ناگهانی بعدی آنان به سمت مخالف و گاه حتی خروجشان از دایره انقلاب و اسلام را فراهم آورد.
  اما متاسفانه این موضوع، هنوز توسط این مسئولان و جوانان پاکدلی که اغلب در وسایل ارتباط جمعی به قربان صدقه رفتن این افراد می پردازند- فهم نشده، و همچنان مشاهده می‌شود آنان به این رویه غلط و خسارتبار ادامه می‌دهند؛ تا سر دراز این قصه همچنان ادامه یابد!
  نکته جالبتر و البته خطرناکتر این است که این توجه و رانت ویژه حمایتی مادی و معنوی و سیاسی ، از دهه 1370 به این سو، اغلب شامل حال افراد زاویه‌دار و دارای افکار التقاطی‌ای می‌شود که نقطه‌ضعف این طیف را شناخته‌اند و با تیزبازی بازاری، دکان دونبشی باز کرده‌اند که از قضا نبش بزرگترش به سوی جریانها و جناحهای مقابل است. چه، خاصه در عرصه هنرهای پرهزینه‌ای مانند سینما، نانشان در دست این طرف است و دلشان در گرو آن طرف؛ و عقل معاش حکم می‌کند که به هر حال و با هر لطایف‌الحیل ، با دست خویش، نان خود را آجرنکنند!
  این مسئولان کم بصیرت و جوانان ساده‌دل، اشباع از حمایتها و همراهیهای رایگان بی‌چشمداشت همیشگی هنرمندان مخلص متعهد، با این تصور غلط که «هنرمندان نشاندار خودی فاقد ارزش تبلیغاتی و استفاده‌های ویژه- در جهت اهداف سیاسی آنان - اند، و از طرفی، با اعتماد به اعتقادات محکمشان، نباید نگران از دست رفتن ایشان بود» به گمان آنکه علی‌آباد هم دهی است، هم و غم خویش را مصروف لی‌لی گذاشتن به لالای همان افراد التقاطی نان به نرخ روزخور صاحب مغازه‌های دو نبش کرده اند. با یک لبخند یا دو کلام ساده آنان که اندکی بوی انتقاد از جناح مقابل یا طرفداری از این طرف دارد، چنان ذوقمرگ می‌شوند که - به خیال کودکانه خود؛ مبنی بر اینکه برای دیگران هم این افراد و مواضعشان تاثیرگذار و مهم اند - با زیر پا گذاردن حتی اصول اولیه خبری و رسانه‌ای، می‌کوشند دنیا را از هیاهوی آن پرمی‌کنند! با خودکم‌بینی و حقیرساختن خویش، قربان صدقه این افراد می‌روند و به زبان بی‌زبانی و گاه نیز آشکارا، به این دست‌پرورده‌های کوچک دیروز خود، التماس و در حقیقت از ایشان گدایی محبت می‌کنند؛ تا به تصور خود، در جناح خویش نگاهشان دارند یا دست کم از پیوستن کامل ایشان به جناح مقابل جلوگیری کنند!
  تاسف باز هم بیشتر اینکه، این نگاه غلط، متاسفانه به برخی از مهمترین مراکز مشورت‌دهی به بالاترین رده‌های تصمیم‌گیری نظام و حتی صدا و سیما نیز کشیده شده است!
  حاصل این کوته‌بینی‌ها، جز این نخواهد بود که هنرمندان و فعالان فرهنگی خودی و در خط، به دو گروه تقسیم شوند: یا همانند همین جماعت، خود را به بادسنج مجهز کنند و کاسبکارانه به بازی «کی بود کی بود من نبودم» آنان با نظام بپیوندند؛ تا شاید ایشان نیز عزیزکرده شوند و به تمتعات دنیایی وخواسته‌های نفسانی خود برسند و در سربزنگاههای تاریخی نیز به سلامت (!) و با کمترین خسارت شخصی، گلیم خود را از حوادث زمانه بیرون بکشند. یا آنکه حساب خود را از مجموعه‌ای که نگاهش به هنرمند و فعال فرهنگی مخلص متعهد این گونه نادرست و سخیف است جدا کنند و خویش را به یک انزوای خودخواسته ناگزیرتبعید کنند. که خسارت واقعی آن برای نظام، در آینده‌ای نه چندان دور خود را نشان خواهد داد. اگر گروه سومی در این طیف باقی بمانند که همچنان حاضر باشند خون دل بخورند و بسوزند و بسازند، ظاهرا باید آنان را از اولیای خدا دانست!

  بعد التحریر:این یادداشت حدود یک ماه و نیم پیش نوشته شد. اما بنا به مصالحی، از انتشارش خودداری کردم.

  ارسال نظر