آخرین خبر

 • • «فتنه» همچنان موضوع اصلی جشنواره «رسول آفتاب» است
 • جمعه 28 شهریورماه 93

  نسخه چاپيارسال به دوستان
  مخدومی در گفت‌وگو با فارس:
  بیر «چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب» گفت: اخیراً مقام معظم رهبری همچنان «فتنه» را به عنوان خط قرمز نظام مطرح کردند، به همین منظور دبیران این جشنواره صلاح دیدند که موضوع «فتنه» همچنان موضوع مطرح جشنواره باشد.
  خبرگزاری فارس: «فتنه» همچنان موضوع اصلی جشنواره «رسول آفتاب» است

  رحیم مخدومی، دبیر «چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، درباره تشریح موضوعات مورد بحث در نخستین جلسه برپایی این جشنواره، بیان داشت: نخستین جلسه این جشنواره با حضور «علی‌قشقایی» دبیر اجرایی، «گلعلی بابایی» دبیر بخش خاطره، «رضا برجی» دبیر بخش عکس، و «مازیار بیژنی» دبیر بخش کاریکاتور برگزار شد.

  وی با بیان اینکه در آن جلسه محورها و معیارهای لازم برای ارسال آثار به «چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب» مشخص شد، عنوان کرد: موضوعی که در این جلسه به قطعیت رسید، این بود که در هر دوره با موضوع «فتنه» جشنواره را برپا کنیم و در این دوره نیز این موضوع پررنگ‌تر باشد به ویژه که اخیراً مقام معظم رهبری همچنان «فتنه» را به عنوان خط قرمز نظام مطرح کردند، به همین منظور دبیران جشنواره صلاح دیدند که موضوع «فتنه» همچنان موضوع مطرح جشنواره باشد.

  مخدومی ادامه داد: با هم‌اندیشی دبیران «چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب»، عنوان کلی این جشنواره «فتنه اسلام در برابر اسلام» یا «صف‌آرایی اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمدی»، انتخاب شد.

  به گفته وی، از محورهای این جشنواره می‌توان به «اسلام تکفیری»، «اسلام لائیک»، «اسلام مرفهین بی‌درد»، «اسلام جهل و خرافه»، «اسلام تحجر و تقدس‌نمایی»، «اسلام سرمایه‌داری مدرن»، اشاره کرد.

  دبیر«چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب» گفت: دوستان پیشنهاد دادند، بخش‌های دیگری همانند «فیلم» و «فیلم‌نامه» نیز به موضوعات این جشنواره اضافه شود، اما به دلیل اینکه جشنواره «عمار» با قوت تمام به این موضوع می‌پردازد، این بخش‌ها را از اولویت بخش‌های مختلف جشنواره «رسول آفتاب» خارج کردیم.

  وی عنوان کرد: فراخوان نهایی «چهارمین جشنواره مردمی رسول آفتاب»، آماده شده است و منتظر ترجمه این فراخوان به سایر زبان‌های رایج دنیا هستیم، همچنین تیزر جشنواره در حال ساخته شدن است و رایزنی‌هایی برای ارتباط‌های بین‌المللی آغاز شده است که طی دو هفته آینده پوشش داخلی و بین‌المللی این مهم را عملیاتی می‌کنیم.

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930623001160#sthash.EwOhhl3s.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • پس از بیست و هفت سال، نخستین کتاب داستان سرشار، به وسیله سوره مهر تجدید چاپ شد
 • در ادامه اجرای طرح تجمیع آثار نویسندگان پیشکسوت شاخص کشور در انتشارات سوره مهر، به تازگی نخستین کتاب چاپ شده از محمدرضا سرشار، در چارچوب این طرح، توسط ناشر مذکور چاپ و منتشر شد.
  این داستان که "خرگوش ها" نام دارد، اولین بار در سال 1352، به قلم محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به نگارش درآمد و در سال 1354، در ماهنامه "پیام شادی" به چاپ رسید. سپس در سال 1356 به وسیله انتشارات پیام آزادی، روی کاغذ کاهی، با طرح جلدی بسیار ساده و به شکل سیاه و سفید، در 32 صفحه قطع رقعی و شمارگان 7،000 نسخه منتشر شد. طراح جلد چاپ بعدی این اثر، محمدرضا شریفی نیا - بازیگر فعلی سینما؛ که در آن زمان به تصویرگری و صفحه آرایی کتابهای کودک و نوجوان اشتغال داشت - بود.
  این کتاب، پس از چندین چاپ موفق توسط ناشر مذکور، در قطع خشتی، کاغذ سفید، با تصاویر چهار رنگ متعدد به قلم محمد بیانی، در 59 صفحه، از سوی انتشارات مؤسسه اطلاعات منتشر شد.
  آخرین چاپ "خرگوش ها"، توسط انتشارات حوزه هنری در سال 1366 انتشار یافت؛ تا این کتاب، با سیزده چاپ در مدت کمتر از ده سال، مجموع شمارگان 120،000 نسخه را - تا آن زمان - تجربه کند.
  هم اکنون این داستان سرشار، با تصویرگری جدید به وسیله ایلکا رحیمی، در 48 صفحه قطع جیبی، با حروف و صفحه آرایی جدید، در کاغذ گلاسه، به قیمت 5900 تومان، به وسیله انتشارات سوره مهر منشر شده و در دسترس کودکان سالهای آخر دبستان است.


نقد کتابهای درسی «مهارتهای نوشتاری» کلاسهای اول و دوم دبیرستان در انجمن قلم ایران

برگزاری دومین نشست از سلسله نشست‌های «بررسی و نقد کتابهای درسی ادبیات فارسی، از منظر اهالی ادبیات» در انجمن قلم ایران
به پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جاری به «سال اقتصاد و فرهنگ» و با هدف کمک به هر چه علمی‌تر و جذاب‌تر شدن کتب درسی، انجمن قلم ایران در روز شنبه 5 مهر، ساعت 16، دومین جلسه از سلسله نشست‌های «بررسی و نقد کتابهای درسی ادبیات فارسی دوره ابتدایی و متوسطه از منظر اهالی ادبیات» را برگزار می‌کند.
با هماهنگی صورت گرفته با وزارت آموزش و پرورش، در نظر است به خواست خدا،دومین نشستها - که به نقد و بررسی کتابهای درسی «مهارتهای نوشتاری» سالهای اول و دوم دبیرستان نظام جدید اختصاص دارد- با حضور سه تن از اساتید نماینده انجمن قلم ایران (آقایان دکتر غلامعلی حداد عادل، علی معلم ‌دامغانی و محمد میرکیانی)، دو تن از مولفان محترم این کتابها- به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش - و تنی چند از نویسندگان برگزار ‌می‌شود.
از آنجا که برای هر چه پربارتر شدن این سلسله نشست‌ها، مشارکت همه دست‌اندرکاران - خاصه اولیای دانش آموزان، معلمان، شاعران، نویسندگان و دیگر مسئولان فرهنگی ذیربط - ضرورتی اجتناب ناپذیر است، بااحترام، از کلیه فرهیختگان این صنوف دعوت می‌شود با حضور فعال خود در این نشستها، یاری‌رسان این جهاد مهم فرهنگی باشند.
حضور در این نشست‌ها،برای علاقه‌مندان و اصحاب ارجمند رسانه‌های خبری، آزاد است
روابط عمومی انجمن قلم ایران

ارسال نظر