آخرین خبر

 • • بیانیه انجمن قلم ایران در باره قتل عام بیرحمانه مردم مظلوم غزه
 • پنجشنبه 02 مردادماه 93

  به گزارش سرویس فرهنگی پانا، انجمن قلم ایران درباره اوضاع این روزهای غزه و حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرده است:


  بار دیگر دست جنایتکار صهیونیسم جهانی از آستین آلوده و عفن خویش بیرون آمد تا بر سر مردم بی پناه غزه بارانی از بمب و موشک فرو ریزد.

  در ماهی که مردم مسلمان این دیار میهمان ضیافت الهی‌اند، خود، چون ماهیان شکم دریده، خوراک بزم ددمنشان خونخوار گردیده اند.

  سکوت سازمان ملل، دیده‌بان حقوق بشر و حمایت آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث در برابر این فاجعه انسانی، خبر از عمق این جنایت پرده در پرده می دهد.

  هر چند اقتدار یک ملت مومن و مقاوم را هیچ سلاحی نمی تواند بشکند. این وعده الهی است.

  نصرت نهایی از آن مشتهایی است که با نام الله گره می خورند و چون فرود می‌آیند وزنی بارها سنگین تر از پیش می یابند، تا بر فرق دشمنی بنشینند که بنا به تقدیر تاریخ، هلاکتش نزدیک است. همان گونه که شب می رود و صبح صادق برمی دمد.

  انجمن قلم ایران این تجاوز آشکار را قویا محکوم می‌کند و ندای یاری جویانه مردم مظلوم غزه را در گوش همه روشنفکران و آزادگان جهان فریاد می‌کشد. باشد که پژواک این صدا آنها را که خفته‌اند به بیداری کشاند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


نقد تواناییهای ادبی و آرای یک نویسنده در «صمد بهرنگی آن گونه که بود»

سرویس: فرهنگی ، تاریخ: ۳۱/تیر/۱۳۹۳ 
از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود
نقد تواناییهای ادبی و آرای یک نویسنده در «صمد بهرنگی آنگونه که بود»
صمد بهرنگی
خبرگزاری تسنیم: محمدرضا سرشار در اثری جدید به سراغ بررسی آرای ادبی و اندیشه‌ای صمد بهرنگی رفت. این اثر قرار است با نام «صمد بهرنگی آنگونه که بود» از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سرشار در یکی از آثاری که به تازگی برای چاپ به انتشارات سوره مهر سپرده است، به نقد و بررسی ارای ادبی و محتوایی برخی از داستان‌ها و آثار صمد بهرنگی، نویسنده، پرداخته است. این اثر قرار است با نام «صمد بهرنگی آنگونه که بود» تا پایان تابستان سال جاری به چاپ برسد. به گفته مؤلف، این اثر یکی از کتاب‌های موجود در بازار کتاب است که مخاطب با مطالعه آن می‌تواند به ریزترین و ظریف‌ترین موضوعات مطرح در اندیشه‌های صمد بهرنگی پی ببرد.

صمد بهرنگی، منتقد، معلم و داستان‌نویس اهل تبریز بود که در سال 1318 در این شهر دیده به جهان گشود. وی از داستان‌نویسان مطرح در دهه‌ 40 بود. بهرنگی درنوزده‌سالگی اولین داستان منتشرشده‌اش به نام «عادت» را نوشت.از وی آثار متعددی به چاپ رسیده که از آن میان، «ماهی سیاه کوچولو» معروف‌ترین کتاب اوست که بنا به گفته کارشناسان تا مدت‌ها بیانه غیر رسمی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران را ایفا می‌کرد.

بهرنگی بیش از اینکه به عنوان یک نویسنده صرف مطرح باشد، نویسنده‌ای سیاسی بود که موضوعات و دیدگاه‌های سیاسی مختلف از جمله جریان روشنفکری و کمونیستی بر داستان‌های وی تأثیر بسیار گذاشته است؛ به طوری که گاه می‌توان به سختی اظهار نظر کرد به اینکه بهرنگی نویسنده است یا شخصیتی سیاسی. غلبه همین نوع اندیشه‌ها در آثار بهرنگی منجر به این شد که بسیاری از والدین خواندن کتاب این نویسنده را برای فرزندان خود مفید ندانند.

ارسال نظر