آخرین خبر

 • • میدان ورودی شهر کازرون، "میدان رهگذر " نامیده خواهد شد
 • جمعه 30 خردادماه 93

  شهردارکازرون:برای تجلیل از استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر ) یکی از میادین شهر را به نام "میدان رهگذر" نامگذاری خواهیم نمود .رون،
  به گزارش سرویس اجتماعی کازرون خبر ، سید مهدی مکی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد ؛ برای تجلیل از استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر ) یکی از میادین شهر را به نام "میدان رهگذر" نامگذاری خواهیم نمود .

  وی گفت : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته ، در ورودی شهر و در نزدیکی شرکت باربری قدرت بار ، نیاز به ساخت میدانی در ورودی شهر است که تصمیم داریم این میدان را به عنوان " میدان رهگذر " نامگذاری کنیم .

  شهردار کازرون گفت : با توجه به اینکه همه ی مسافران از این میدان عبور خواهند نمود و یا به عبارتی گذر خواهند کرد ، این نام همخوانی مناسبی هم با لقب مستعار استاد محمدرضا سرشار (رضارهگذر) دارد ، لذا با ساخت این میدان ، در تجلیل از این هنرمند افتخارآفرین کازرونی ، نام میدان به " میدان رهگذر " مسمی خواهد شد .

آخرين نظرات خوانندگان

 • استقلال قهرمان: سلام طرفداران استقلال جگونه باشما عکس بگیرین؟دعوت کنن به مجامع ادامه
 • یک شاگرد : چه فایده اگر هزار تندیس بدهید ، و در جهان ادامه
 • عشقی: فقط یه میدون؟!انصافشونو!!لااقل بزرگراهی...محله ای..شهرکی...چی میدونن اخه؟!چی میدونن؟...ای دل غافل! ادامه
 • جباریان: خوشاشیرازومردم شیرازوفرهنگیان شیراز. ادامه
 • غلامرضاگراوندی: سلام استاد. امیدوارم سالم وسرحال باشید. چندروزپیش چندسطری در مورد ادامه
 • شاگرد: با ارزوی سلامتی و بهروزی برای استاد گرامی ادامه
 • لیلا صادق محمدی: با سلام خداقوت،با قصه هاتون بزرگ شدم. با کتاباتون نویسنده(البته ادامه
 • یوسف نیک فام: با سلام و احترام. افتخار می کنم که شاگرد حضرتعالی ادامه
 • مدیر: سلام آقای میرزاده عزیز. محبت دارید. متشکرم. ادامه
 • مدیر: سلام علیکم. تشکر می کنم. ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


تجلیل از استاد محمدرضا سرشار چهره فرهنگی هنری کشور در کازرون

کد خبر: 81206141 (4074605) | تاریخ خبر: 28/03/1393 | ساعت: 12:18|


به گزارش خبرنگار ایرنا ، مراسم تجلیل از استاد محمد رضا سرشار ( رهگذر) گوینده برنامه قصه ظهر جمعه رادیو ایران با پیام آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس وامام جمعه شیراز در سالن زنده یاد نصرالله مردانی اداره فرهنگ وارشاد کازرون برگزارشد . 

در بخشی از پیام آیت الله ایمانی آمده است : تاریخ اصیل وکهن فرهنگ وادب ایران سرشار از دانشمندان وهنرمندان و ادیبان الهی است که رسالت و مقصد ومقصودشان خدمت به مردم وهدایت به سمت خالق بوده است .

در این میان استان فارس کهکشان باروری است که در تمامی اعصار وقرون همیشه ستارگان پر فروغی را به جامعه دینی علمی هنری وتاریخی کشور تقدیم کرده است .

در ادامه این پیام آمده است : در این بین بخش عظیمی از تاریخ پر رمز و راز پیشینه پر افتخار ایران اسلامی سهم کازرون عزیز شده است.

کازرون در طول تاریخ تعهد و پایبندی خود را به ایران اسلام وانقلاب اسلامی ثابت کرده و از این رهگذر عالمان وشاعران ونویسندگان پر افتخاری را تقدیم جامعه اسلامی نموده است.

در ادامه پیام آیت الله ایمانی آمده است : برادر گرامی محمد رضا سرشار نیز یکی دیگر از ثمرات پر برکت در خت تناور شهر سبز است که آثارعلمی قلمی وبیانی ایشان موجب افتخار شهرستان کازرون استان فارس وکشور است. تجلیل از محمد رضا سر شار (رضا رهگذر) تقدیر از شخصیتی است که قلم قدم وعمرخویش را در راه اعتلای فرهنگ داستانی انقلاب اسلامی به کار گرفته است وحق بزرگی برادبیات داستانی انقلاب اسلامی دارد.

نقطه عطف آثار ونگارش ایشان پرداخت داستانی معارف وقصه های قران واهل بیت است که مورد عنایت بزرگان دین وصاحبان اندیشه وذدق وهنر قرار دارد .

در پایان این پیام با قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری این همایش برای آقای سرشار آرزوی موفقیت شده است .

حمید رضا گرامی فرماندارکازرون نیز دراین همایش ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در مراسم گفت : گرچه این مراسم تجلیل از یک مقام ادبی است اما به رسمی که ما داریم هرجلسه بنام یک شهید نامگذاری می شود که این جلسه بنام شهید جلال نوبهار شهید هنرمند نامگذاری می کنیم . 

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون نیز دراین مراسم گفت : امسال که بنام سال اقتصاد فرهنگ وعزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است بمناسبت شصت ویکمین سال تولد آقای سرشار این مراسم برگزار می شود . امام جمعه کازرون گفت : چیزی که موجب برجستگی یک نویسنده می شود ارتباط دادن مسائل فرهنگی با دین است . وی گفت: اگر از شاعران ما حافظ بزرگ و برجسته می شود نام و آوازه او از حافظ بودن قران است .

حجتالاسلام خرسند گفت : انهائی که می گویند ما در قبال دین ومردم تعهدی نداریم این فرهنگ لیبرالیستی است ، کسانی وقتی مسولیتی می پذیرند اولین وظیفه آنها اقامه نماز است یعنی ترویج خدا محوری وترویج دین است.

سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان ویژگیهای استاد محمد رضا سرشار گفت : سرشار 145 کتاب را نگارش یا تالیف یا ترجمه و یا باز سازی کرده است .

وی گفت : تیراژ کتابهای محمد رضا سرشار که به زبانهای انگلیسی ، ترکمنی ، ترکی استانبولی ، ربی و اردو ترجمه شده به حدود شش میلیون نسخه می رسد.

حسینی گفت : یکی از ویژگیهای محمدرضا سرشار منتقد بودن وی است چه بسا افرادی اهل قلم هستند بهترین آثارداشته باشند اما کاری به نقد ندارند ، استاد سرشار مواضعی سریع و روشن دارد.

درهمین مراسم با اهدا لوح از این استاد ادبیات قدردانی شد و شهردار کازرون اعلام کرد یکی از میادین شهرکازرون بنام سرشار نامگذاری خواهد شد.

سرشار متولد سال 1332 در شهرستان کازرون است ، تحصیلاتش نشان درجه یک هنری معادل دکتری است وی در حال حاضررییس هیات مدیره انجمن قلم ایران و مدرس داستان نویسی و نقد داستان و مدیر مسئول و سردبیر ماهنامه اقلیم نقد است . 

شهرستان کازرون در120 کیلومتری جنوب غربی استان فارس قرار دارد.ک/2

14 نظر

با سلام و عرض ادب خدمت استاد ارجمند و سپاس از مسئولین کازرون که قدر سرمایه فرهنگی شهرشان را می دانند.

اگر از استاد ِ ما ، تندیسی شکوهمند از جنس ِ طلای ناب بسازندو در بزرگترین میدان های پایتخت هم نصب کنند بازهم ، تقدیری شایسته که هماهنگ با کارکرد ِ آن بزرگ باشد نکرده اند.استاد ِعزیزم برقرار و شادمان باشید.

تجلیل از استاد سرشار شایسته ایشان است . تبریک می گم و عمرطولانی و با عزت برایشان آرزومندم.

طاهرخانی.

با سلام و احترام. افتخار می کنم که شاگرد حضرتعالی هستم.موفق و سلامت باشید!

با سلام
خداقوت،با قصه هاتون بزرگ شدم. با کتاباتون نویسنده(البته نمی شه گفت نویسنده)گه گاهی هم شعر می گم.به عوض اون همه قصه های قشنگی که دعوت بودیم دعوتید. منتظر حضور سبز و نظرات سازنده و طلایی تون هستم. با افتخار لینگتون کردم افتخار می دید لینگم کنید؟؟؟؟

با ارزوی سلامتی و بهروزی برای استاد گرامی

سلام استاد.
امیدوارم سالم وسرحال باشید.
چندروزپیش چندسطری در مورد مشکلاتی که درمورد کسب وکار دارم نوشتم.
نمیدانم ان را ملاحظه فرمودید یانه؟
اگر نه یاانکه جزئیات بیشتری لازم است بفرمایید تا دوباره به عرض برسانم.
خداخیرتان بدهد.
التماس دعا.

خوشاشیرازومردم شیرازوفرهنگیان شیراز.

فقط یه میدون؟!انصافشونو!!لااقل بزرگراهی...محله ای..شهرکی...چی میدونن اخه؟!چی میدونن؟...ای دل غافل!

چه فایده اگر هزار تندیس بدهید ، و در جهان چهره یک هنرمند نا مسلمانِ منحرف تبدیل به نماد هنر باشد و هنرمند های نوپای مسلمان بروند و مکتب او را بخوانند تا هنرمند باشند . چرا به جای این همه تندیس کسی نیست که یک کار قوی کند . مثلا چرا از زندگی این هنرمند بزرگ با آن همه پیچ و تاب شگفت ، فیلمی ساخته نشده تا هزاران جوان و نوجوان در ایران و جهان با زندگی و فکر و منش این هنرمند بزرگ مملکت آشنا شوند و آرزو کنند مثل او باشند . آیا این تقدیر نیست ؟
این همه هنرمند و دانشمند و ... ستاره در مملکت داریم که جز ده بیست نفر از همانهایی که مراسم تقدیر برایشان برپا میکنند هیچ کس دیگر نمیشناسندشان . باز دست مریزاد به همانها ...
در ادبیات ایران به غیر از استاد سرشار هیچکس دیگر استاد سرشار نیست و این خطرناک است !

سلام طرفداران استقلال جگونه باشما عکس بگیرین؟دعوت کنن به مجامع قبول میکنین؟

ارسال نظر