آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام. به صورت کامل منتشر نشده. تعدادی از آنها را ادامه
 • آشنا: با سلام خدمت شما جناب سرشار عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید ادامه

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.


رسوایی جدید نتانیاهو: این بار دخالت در یک جایزه ادبی!

هیات داوران جایزه اسرائیل در اعتراض به دخالت نتانیاهو استعفا دادند و برگزاری این جایزه را عملا به حالت تعلیق درآورند تا جایی که رسانه‌های اسرائیلی از «به هم ریختگی»،‌ «افتضاح» و «رسوایی» در معتبرترین جایزه اسرائیل سخن می‌گویند!
خبرگزاری فارس: رسوایی جدید نتانیاهو/ این بار دخالت در یک جایزه ادبی

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌ اخیرا برگزاری جایزه اسرائیل در این سرزمین اشغالی به خاطر دخالت‌های نتانیاهو در برگزاری این جایزه ادبی و فرهنگی به سوژه اصلی رسانه‌ها و به خصوص رسانه‌های سرزمین اشغالی تبدیل شده است. به طوری که هاآرتص از رسانه‌ها و روزنامه‌های اصلی در اسرائیل از این واقعه با عنوان رسوایی واقعی نام برده است.

اما ماجرای این رسوایی واقعی چیست که حتی افراطی‌های داخل اسرائیل هم نتوانستند در مقابل آن ساکت بنشینند؟

جایزه اسرائیل از سال 1953 در سرزمین‌های اشغالی و با هدف حمایت از نویسندگان و هنرمندانی که برای توسعه فرهنگ اسرائیل تلاش می‌کنند،‌ بنیان گذاری شد و با حضور رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس کنست (پارلمان اسرائیل) و بلندپایه‌ترین قاضی عضو دیوان عالی اسرائیل تبدیل به معتبرترین جایزه در میان اشغال‌گران شده بود اما نتانیاهو از وضعیت برگزاری این جایزه خشنود نبود و امسال با دخالت در روند برگزاری این جایزه 3 نفر از هیات داوران را کنار گذاشت چون اعتقاد داشت این کمیسیون در سال‌های گذشته «بیشتر و بیشتر تندروها و ضدصهیونیست‌ها» را برای مهم‌ترین جایزه فرهنگی کشور برگزیده‌اند!

نخست وزیر اسرائیل که حق قانونی وتوی داوری‌های این هیات را دارد، در برگزاری این جایزه در سال 2015 دخالت کرد و خشم خود را در نهایت ممکن نشان داد و در مقابل این رفتار، دیگر اعضای هیات داوران در اعتراض به این دخالت استعفا دادند و برگزاری این جایزه را در سال 2015 عملا به حالت تعلیق درآورند و همین باعث این شد که رسانه‌های اسرائیلی از «بلبشو»، «به هم ریختگی»،‌«افتضاح» و «رسوایی» در معتبرترین جایزه  اسرائیل سخن بگویند!

نکته جالب اینکه بعد از این به هم ریختگی، نویسندگان مشهور اسرائیل مثل روت دایان، سامی میشائیل، حییم بعر، سامی مایکل و دیود گروسمن گفته بودند که دیگر هرگز نمی‌خواهند نامزد دریافت این جایزه باشند چون آزادی بیانی در اسرائیل وجود ندارد و صرفا جایزه اسرائیل تبدیل به یک بازی سیاسی در دستان نخست وزیر سرزمین‌های اشغالی شده است.

سرانجام وقتی پنج شنبه هفته گذشته پروفسور افرایم هازن، آخرین عضو باقی مانده از هیات داوران این جایزه هم استعفا داد و جایزه عملا از اعتبار افتاد و پازل رسوایی در این جایزه مثلا فرهنگی کامل شد، دادگاه اسرائیل برای جمع و جور کردن ماجرا وارد قضیه شد و دادستان کل اسرائیل در نهایت از نتانیاهو خواست تا از دخالت در ترکیب هیأت داوران خودداری کند.

نتانیاهو اینک باید تصمیم‌گیری درباره هیأت داوران را به خود کمیسیون واگذارد و تهدید وتوی نامزدهای هیأت داوران را پس بگیرد اما بی‌اعتمادی و رسوایی در برگزاری این جایزه به حدی رسیده است که بعید به نظر می‌رسد حتی با دخالت دادگاه، این جایزه به اصطلاح فرهنگی وجهه خود را بازیابد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931125001096#sthash.iFesvs7U.dpuf

2 نظر

با سلام خدمت شما جناب سرشار عزیز
لطفا راهنمایی بفرمایید از چه طریق امکان دسترسی به اصوات قصه های ظهر جمعه شما وجود داره؟ به صورت کامل

ارسال نظر