آخرین خبر

 • • درخواست انجمن روزنامه نگاران مسلمان برای تجدیدنظر در حکم سلیمی نمین
 • پنجشنبه 16 بهمنماه 93

  با صدور بیانیه صورت گرفت
  انجمن روزنامه نگاران مسلمان در بیانیه‌ای از دستگاه قضا خواسته است تا در حکم صادره درباره عباس سلیمی‌نمین تجدیدنظر کند.
  خبرگزاری فارس: درخواست انجمن روزنامه نگاران مسلمان برای تجدیدنظر در حکم سلیمی نمین
  به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، انجمن روزنامه نگاران مسلمان در بیانیه‌ای از دستگاه قضا خواسته است تا در حکم صادره درباره عباس سلیمی‌نمین تجدید نظر کند.

  متن بیانیه به این شرح است:

  محکومیت آقای عباس سلیمی‌نمین، روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه به حبس و شلاق و جریمه نقدی به اتهام توهین به آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی، موجبات تأثر بسیاری از اهالی علم و قلم را که از نیت مصلحانه و سوابق انقلابی وی آگاهی دارند، فراهم آورد.

  آقای سلیمی‌نمین از محققین و روزنامه‌نگاران با سابقه، عدالتخواه و آرمانگرایی است که در چکاچک شمشیرهای بی‌رحم عالم واقع، همواره بر سر آرمان‌ها باقی مانده و بر مفاسد و پلشتی‌های سیاسی و اقتصادی شوریده است. سابقه مدیریت دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران معاصر و سال‌ها نویسندگی و روزنامه‌نگاری در کنار اتخاذ مواضع روشن در برهه‌ها و موضوعاتی نظیر فتنه 88، افشاگری علیه مفاسد برخی خاندان‌ها و دستگاه‌های وابسته به آنان و ... نقاط روشن کارنامه سلیمی‌نمین است که برای ثبت آنها در پرونده خویش، سیلی خوردن را هم به جان خریده است.

  بسیاری از هشدارهای این روزنامه‌نگار اصولگرا درباره مفاسد، پس از مدتی به اثبات رسیده و اگر چه اکنون بار محکومیت بر دوش می‌کشد، اما دست‌کم برای آشنایان با مشی و مرام او محرز است که در کلام و قلمش جز حسن نیت و دلسوزی، قصد و مقصود دیگری نبوده است.

  انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، طبعا به همه احکام قضایی و قانونی احترام گذاشته و بر این اعتقاد است که مشی کلان دستگاه قضایی کشور بر روی ریل عدالت و در همان مسیری است که آرمان‌گرایانی چون عباس سلیمی‌نمین نیز دل در گرو آن دارند. رسیدگی به شکایات آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی ـ بر سر مسائلی که اکنون شهره هر کوی و برزن است ـ نیز امری طبیعی است که به واسطه حق همه افراد برای طرح دعوای حقوقی، نمی‌توان در این باره بر دستگاه قضا خرده گرفت.

  اما از آنجا که عنصر معنوی جرم در صدور احکام برای افراد یک موضوع مهم است، تکیه و تاکید بر این نکته، دور از حق و منطق نیست که آقای سلیمی‌نمین در عرصه سیاسی دعوای شخصی با افراد نداشته و انگیزه و نیت وی از مطرح کردن مطالبی مانند آنچه درباره آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی بیان کرده است ـ ولو با ادبیات خاص خود ـ از جنس امر به معروف و نهی از منکر بوده و کسی نمی‌تواند در دلسوزی و نیت اصلاح‌گرانه وی فراتر از همه قید و بندهای سیاسی تشکیک کند.

  بر همین مبنا این انجمن از دستگاه محترم قضایی می‌خواهد ضمن رعایت حقوق افراد مطابق قانون، با لحاظ کردن سوابق انقلابی و اعتقادی آقای سلیمی‌نمین، نیت مصلحانه و آرمان‌خواهانه و نیز در نظر گرفتن سابقه جریانات و افرادی که وی آنها را به نقد و چالش کشیده است، در حکم صادره درباره آقای سلیمی‌نمین تجدید نظر نماید.

  انتهای پیام/

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931115001426#sthash.da9yYCbi.dpuf

آخرين نظرات خوانندگان

 • مهری: آقای رهگذر از شما بعید است که فرق بین اموال ادامه
 • نامشخص: جمهوری اسلامی چی بود و چی شد! لشکر لزبین ها ادامه
 • هلن سیکسوس: بله! فقط جایزۀ جلال نیست که به قول بلقیس سلیمانی ادامه
 • محمد: به به! به به! هر دم از این باغ بری ادامه

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


تبلیغ اثر مبلغ همجنسگرایی یک نویسنده حامی همجنسگراها با امکانات نظام!


طبق برنامه اعلام شده قرار است پنجشنبه  در باغ موزه زندان قصر کتاب شعر یک شاعر که سابقه حمایت از همجنسگراها را در کارنامه دارد بررسی شود.

به گزارش رجانیوز، «سپیده جدیری» که در عرصه‌های نویسندگی، شاعری و ترجمه قلم می‌زند، مهرماه امسال کتاب شعری به نام «و غیره» را منتشر کرده است و حالا قرار است فردا، 9 بهمن در باغ موزه زندان قصر این کتاب مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

اما این فرد چندی پیش کتابی در حمایت از همجنسگراها را به فارسی ترجمه و توسط یک انتشارات در پاریس منتشر کرده بود.این کتاب کمیک استریپ پیش از آن مورد اقتباس قرار گرفته و یک فیلم سینمایی هم از روی آن ساخته شده بود که توانست نخل طلای جشنواره کن را هم بدست بیاورد.

سپیده جدیری این کتاب را که به حمایت از همجنسگراها می‌پردازد به فارسی ترجمه کرده و توسط انتشاراتی در پاریس منتشر کرده بود. او در گفتگویی رسماً به محتوای این کتاب اشاره و از افکار خود دفاع کرده بود.

جدیری در بخشی از این مصاحبه گفته بود: «آقای (...) روی فیس‌بوک‌اش فیلم «آبی گرم‌ترین رنگ است» (زندگیِ آدل) را معرفی کرده بود و اگر اشتباه نکنم گفته بود فیلم خوبی‌ست با موضوعِ زندگی دو دختر همجنسگرا. من تا آن موقع، فیلم‌های «...» و «...» را که تم اصلی هردوشان حول محور مسائل مردهای همجنسگرا می‌گشت دیده بودم. الان که فیلم‌های متعددی با این موضوعات دیدم، باز هم می‌توانم بگویم که درباره‌ی زنان همجنسگرا به مراتب کمتر فیلم ساخته شده. خلاصه از سر کنجکاوی افتادم پیِ این‌که این فیلم را ببینم. توی پراگ به زبان فرانسوی و با زیرنویس چکی اکران شده بود و به حال من که فقط انگلیسی بلد بودم فایده‌ای نداشت. حین گشت‌وگذارهایم در پیِ دی‌وی‌دیِ فیلم، روی سایت آمازون به این کتاب مصور برخوردم. دیدم جایزه‌ی مخاطبان را هم گرفته، گفتم بخوانم‌اش. خواندم و دیدم به ساده‌ترین شکلِ ممکن، در خلالِ یک قصه‌ی پُر کشش و عاشقانه، چالش‌هایی را هم که همجنسگراها در اجتماع با آن مواجه‌اند به تصویر کشیده. کتاب جدای از وجه عاطفی‌ا‌ش که خیلی پر رنگ است، یک نقد اجتماعی خیلی قوی محسوب می‌شود. برای من این وجه‌اش بیشتر اهمیت داشت. من کلا به مقوله‌ی فرهنگ‌سازی خیلی علاقه‌مندم. حس کردم این کتاب می‌تواند فرهنگ بسازد. برای همین ترجمه‌اش کردم.»

او حتی در بخشی از آن مصاحبه از تلاشهایی برای مقبولیت همجنسگرایی هم به نیکی یاد می‌کند:

«همین حالا هم می‌بینیم که این میزان پذیرش چقدر به نسبت همین یکی دو دهه پیش در دنیا افزایش پیدا کرده و فکر می‌کنم هر چه پیش برویم، به خاطر تلاش‌های خوبِ فعالان حقوق همجنسگراها باز هم افزایش پیدا کند.»

او در بخشی دیگر گفته است:

«موقعی که پیش‌فروش کتاب شروع شد، روی فیس‌بوک‌ام نوشتم که با وجودی‌که همجنسگرا نیستم، از این‌که بعد از ترجمه‌ی این کتاب و با توجه به مطالبی که در این سال‌ها درباره‌ی همجنسگراها نوشته‌ام کسی فکر کند که من تمایلات همجنس‌خواهانه دارم ابایی ندارم. چون همجنسگرایی که ننگ و عار نیست که من بترسم کسی در موردم چنین فکری بکند.»!

اما درباره همین کتاب «و غیره» هم که با مجوز وزارت ارشاد در داخل چاپ شده است، جدیری در گفتگو با رادیو فردا می‌گوید: «شعرهایی که در این کتاب هست سروده‌های بعد از مهاجرت است که من سروده‌ام، سروده‌های سه سال و نیم چهار سال اخیر. برای همین تم آنها بیشتر روی موضوع تبعید قرار گرفته و مسائل اجتماعی سیاسی که در این چند سال اخیر در ایران پیش آمد.»

حال شخصیتی با این تفکرات نه تنها موفق می‌شود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ کتابش را بگیرد، بلکه با امکانات عمومی و دولتی نیز برای کتابش جلسه نقد و بررسی برگزار می‌کند. آن هم درست در سالی که قرار بود سال حمایت از جناح مومن فرهنگی باشد! علی ای حال در این روزها که وزارت ارشاد با مدیر متخلف خودش که ممیزی را دور زده و بیرون از کشور کتاب چاپ کرده است هم برخورد نمی‌کند، لااقل از سایر نهادها و دستگاه‌ها چون شهرداری تهران انتظار می‌رود که از تخصیص امکانات عمومی به چنین افرادی جلوگیر کند.

کد خبر:217937 -

4 نظر

به به! به به! هر دم از این باغ بری می رسد. به نظر من رجا نیوز اشتباه کرد برگزاری جلسه را لو داد و باعث شد برگزار نشود. باید می گذاشت برگزار می شد تا برگ دیگری به دفتر افتخارات این دولت فخیمه و «پیشرفته» افزوده می شد.

بله! فقط جایزۀ جلال نیست که به قول بلقیس سلیمانی «همه نگر» شده است. اصلاً دولتمان کلهم «همه نگر» است. حالا که رجا نیوز نگذاشت یک جلسۀ ناقابل برای سپیده جان برگزار بشود، امیدواریم جایزۀ پروین که به زودی باید برگزار شود از خجالت ایشان دربیاید. دور خودی ها گذشت و نوبت گی ها و لزبین هاست / هر کسی پنج روزه «دولت» اوست. بله!

جمهوری اسلامی چی بود و چی شد! لشکر لزبین ها و گی ها و حامیان آنها از سر و کول دولت بالا می روند: f. ب. س.،ف. ا.، س. ج.، م. ک. .،...

آقای رهگذر از شما بعید است که فرق بین اموال عمومی را با اموال نظام تشخیص نداده اید. یک مکان فرهنگی اموال عمومی است چون مخارج آن از بودجه عمومی داده می شود.
استفاده از امکانات عمومی نه تنها برای مدافعان حقوق همجنسگرایان بلکه برای خود همجنسگرایان هم آزاد است. همجنسگرایی طبق قوانین ایران جرم نیست چرا که داشتن گرایش نمی تواند طبق قواعد حقوقی و فقهی جرم باشد مگر این که آن گرایش به فعل مجرمانه تبدیل شود. همجنسگراها هم حق طبیعی و انسانی دارند تا از اموال عمومی مثل هر شهروند دیگری استفاده کنند. چه رسد به مدافع حقوق آنها که صرفا در مقام بحث وارد می شود.
در ضمن اگر شما در جایی یک عقیده فقهی، حقوقی و یا صرفا انسانی اظهار می کنید، آیا باید مخالفان عقاید شما حق داشته باشند که کل نوشته ها، آثار هنری و یا حضور اجتماعی شما را ممنوع کنند و حقوق شهروندی شما را با توسل به زور دستگیری و زندان و ممنوعیت نشر و ممنوعیت استفاده از تالار هنری و غیره از بین ببرند ... لطفا واژه ستمگر را معنی کنید حداقل در لغت ...

ارسال نظر