آخرین خبر

 • • برگزاری «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» به پنج زبان رایج دنیا
 • دوشنبه 06 بهمنماه 93

  کانون زبان ایران «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» را برای سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال به پنج زبان رایج دنیا برگزار می‌کند.
  خبرگزاری فارس: برگزاری «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» به پنج زبان رایج دنیا
  به گزارش خبرگزاری فارس، کانون زبان ایران همزمان با جشن‌های سی‌ و ششمین سا‌لروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسابقه‌ای را با عنوان «داستان‌نویسی انقلاب اسلامی» ویژه زبان‌آموزان خود برگزار می‌کند.

  این مسابقه برای سه رده‌ سنی کودک، نوجوان و بزرگسال طراحی شده است، به گونه‌ای که زبان‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند داستان‌های خود را به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسه و عربی آماده و ارسال کنند.


  بر اساس این گزارش، زبان‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب»، می‌توانند در گروه سنی کودکان، داستانی با 100 تا 350 کلمه، در گروه سنی نوجوانان 300 تا 500 کلمه و بزرگسالان 500 تا 1500 کلمه را به یکی از زبان‌های یاد شده، نوشته و به همراه نام، نام خانوادگی، شماره زبان‌آموزی و مرکز آموزشی خود به پست الکترونیکی روابط عمومی کانون زبان به نشانی ilipr@chmail.ir ارسال کنند.
  گفتنی است، «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» از 12بهمن آغاز و تا 22 بهمن سال جاری ادامه خواهد داشت و در پایان به بهترین آثار ارسالی از نظر محتوا، خلاقیت، ایده‌پردازی و ساختار ادبی به قید قرعه جوایزی اهداء می‌شود.

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931106000240#sthash.a4Wc5KVM.dpuf

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.


پس از عصبانیت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، این بارعصبانیت رئیس جمهور این بار در جمع مسئولان

رجانیوز گزارش می دهد:
ماجرای متشنج شدن جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی چه بود؟

گروه سیاسی- رجانیوز: خبرنگار رجانیوز مطلع شد در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس جمهور با عصبانیت کم سابقه ای به انتقاد یکی از اعضای این شورا نسبت به عملکرد دولت در عرصه دیپلماسی واکنش نشان داده که این موضوع باعث تاسف بسیاری از اعضای جلسه شده است.
 
به گزارش رجانیوز، در این جلسه حجت الاسلام محمدیان رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نسبت به عملکرد منفعلانه و ضعیف دولت یازدهم در برابر توهین غرب به ارزشهای مسلمانان و پیاده روی ظریف با جان کری پس از اهانت غربی ها تذکراتی را مطرح می کند.
 
دقایقی بعد از این موضوع، زمانی که اعضای جلسه درباره انتخابات رئیس دانشگاه فرهنگیان بحث می کنند و حجت الاسلام محمدیان تقاضای وقت برای صحبت کردن درباره این مساله را مطرح می کند، به یکباره آقای روحانی به تلافی انتقادات ایشان درباره عملکرد دولت در سیاست خارجی روی آورده و با الفاظ و عباراتی تند، برای دقایقی فضای جلسه را ناآرام می کند.
 
 
ظاهرا روند استعمال برخی عبارات تند و دور از شان رییس جمهور در مواجهه با منتقدان از جمله بکارگیری الفاظی چون «بی سواد»، «بدون شناسنامه»، «تازه به دوران رسیده»، «افراطی» و ... که پیش از این نیز در رسانه های عمومی بازتاب منفی بسیاری داشته است، به جلسات داخلی مسئولان نظام نیز سرایت کرده که این مساله بیش از هر چیز مایه تاسف افکار عمومی است.
 
گفتنی است در جریان انتخابات ریاست جمهوری زمانی که در مناظره سوم کاندیداها انتقادات به عملکرد روحانی در دوره مذاکرات هسته ای سال 82 و تعلیق و عقب نشینی در آن برهه توسط روحانی افزایش یافت، وی با صدای بلند پاسخ کاندیداهای منتقد را داد که همان موقع محسن رضایی در پاسخ به روحانی گفت:
 
« شما ببینید سؤال من چقدر مؤدبانه است، آقای روحانی اگر بخواهد با این عصبانیت و این داد و بیدادی که کردند سکان کشور را بدست بگیرند، خداوند رحم کند به این کشور!»

ارسال نظر