آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


آسیب شناسی رفتارهای سیاسیون در انتخابات اخیر

فرق مسلمان و غیر مسلمان
می گویند روزی ملای بزرگ یکی از ادیان(غیر از اسلام)در حال وعظ برای پیروانش و گله از اعمال ایشان بود.از جمله می گفت:شما دروغ که می گویید. مشروب که می خورید . دزدی که می کنید.سر همدیگر که کلاه می گذارید...راحت بگویید "ما ...(اسم پیروان دین رقیبشان را آورد) نیم و خلاص!
صرف نظر از اصالت یا بی اصالتی آن دین یا صحت یا سقم این سخنان ،در این حکایت وسخن ،حکمتی است ؛که باید از آن عبرت گرفت.
بعضی از ما نام خود را" مسلمان "گذاشته ایم و بعضا به این مسلمانی هم سخت مباهات می کنیم -که در اصل هم باید همین طور باشد .اما اعمال و رفتارمان ،چقدر با کسانی که مسلمان نیستند یا این ادعا را ندارند ،فرق می کند؟(0این امر ،خاصه در عرصه های سیاسی ، به ویژه در انتخابات اخیر ، در جناح و جبهه مقابل آقای احمدی نژاد ،که در بسیری موارد ، تقریبا نشانی از مسلمانی نداشت.)

فرق روحانی و غیر روحانی
با پسر بچه چهارسال وچهار ماهه یکی از نزدیکان صحبت می کردم.(مادرش گفته بود :روز انتخابات اصرار دارد همراه پدرش به حوزه رای گیری برود و پای برگه رای پدرش - مثل او -انگشت بزند ؛ و برگه رای پدرش را خودش به صندوق رای بیندازد.)
پرسدم:به کی رای دادی؟
- به احمدی نژاد.
- چرا به آقای موسوی رای ندادی؟
- دوستای موسوی بد ند.
مکثی کرد و افزود:بعضیهایشان همئ بد نیستند.
پرسیدم:آقای کروبی چطور؟
- اون که حاج آقاست!
ابتدا متوجه منظورش نشدم.با توضیح مادر او ،متوجه شدم که منظورش این است که:آقای کروبی ،"روحانی"است. و چون در این لباس - به تعبیر ما "مقدس" - است ،او به خود اجازه نمی دهد ،در باره وی و هوادارانش ،به همان راحتی که مثلا در باره آقای موسوی و یارانش نظر داد ،نظر بدهد.
راستش ،از این همه درک و شعور و خویشتنداری - یا هرجه که اسمش را بگذاریم - حیرت کردم ؛ودر عین حال ،دلم از شور و شوق ،آکنده شد.
با خود گفتم:"اگر بعضی از کسانی که خود در این کسوت مقدس ( در واقع لباس رسول خدا و ائمه طاهرین(ع))اند - از جمله همین آقای کروبی و برخی روحانیان فعال سیاسی یا حامی جناح موسوم به اصلاح طلب - به اندازه این پسربچه چهارسال و چهار ماهه،توجه داشتند که چه لباس مقدسی را بر تن کرده اند ؛ و این کار ،چه مسئولیت سنگین دنیایی و آخرتی بر دوششان می گذارد ،آیا به این سادگی بعضی از کارهایی را که برای پیروزی - به هر قیمت - بر رقیب انجام دادند و حرفهایی را که زدند،می کردند و می گفتند؟!
بعد به یاد حرف یکی از دوستان سابق نویسنده در رادیو اقتادم ؛که در مجموع ،قلبا ارادت خاصی به روحانیان نداشت ؛ و گاهی به طعنه و کنایه می گفت:وقتی کسی در کسوت روحانیت ،مرتکب اعمال و رفتار بسیار بدی می شود ،که باعث مخدوش شدن قداست این لباس می شود ، دادگاه ویژه روحانیت ،حکم به خلع لباس او می دهد.(البته ،این حکم هم تا کنون ،جز در مورد بعضی افراد عمدتا رده پایین ،اجرا نشده است.)آن وقت ، آن روحانی (نمای) خلع لباس شده ،تازه می شود مثل ما(کت و شلواری ها)!
بعد فکر کردم:"اگر قرارباشد ،بعضی از سیاسیهای در کسوت روحانی،همان بی تقواییها ی افراد فاقد ظاهر و ادعای روحانیت و تقوا را در کردارها و رفتارهای - سیاسی و غیرسیاسی - خود - آن گونه که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری دیدیم - داشته باشند ،پس فرقشان با این افراد چیست!؟و وقتی این سنخ روحانیان - به عنوان متولیان اصلی این امامزاده - این گونه حرمت و قداست این لباس را زیر پا می گذارند و مخدوش می کنند ،از دیگران چه توقعی می توان داشت؟!

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/25

ارسال نظر