آخرین خبر

 • • بررسی و نقد کتابهای زبان و ادبیات فارسی دوم دبیرستان در انجمن قلم ایران
 • یکشنبه 02 آذرماه 93

  نقدکتابهای «ادبیات فارسی» و «زبان فارسی» دوم دبیرستان در انجمن قلم ایران
  سومین نشست از سلسله‌نشست‌های «بررسی و نقد کتاب‌های درسی ادبیات فارسی، از منظر اهالی ادبیات» در انجمن قلم ایران برگزار می‌شود.
  خبرگزاری فارس: نقد «ادبیات فارسی و زبان فارسی» دوم دبیرستان در انجمن قلم ایران

  به گزارش خبرگزاری فارس،‌ سومین نشست از سلسله نشست‌های «بررسی و نقد کتابهای درسی ادبیات فارسی، از منظر اهالی ادبیات» در انجمن قلم ایران برگزار می‌شود.

  به پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جاری به «سال اقتصاد و فرهنگ» و با هدف کمک به هر چه علمی‌تر و جذاب‌تر شدن کتب درسی، انجمن قلم ایران در روز شنبه 8 آذر، ساعت ۱۶، سومین جلسه از سلسله نشست‌ها به بررسی و نقد کتاب‌های درسی ادبیات فارسی و زبان فارسی سال دوم متوسطه اختصاص یابد.د.

  با هماهنگی صورت گرفته با وزارت آموزش و پرورش، در نظر است، سومین نشست‌ها با حضور دو تن از اساتید نماینده انجمن قلم ایران (آقایان کامران پارسی‌نژاد، فیروز زنوزی جلالی)، مولفان محترم این کتاب‌ها و تنی چند از نویسندگان برگزار ‌می‌شود.

  از آنجا که برای هر چه پربارتر شدن این سلسله نشست‌ها، مشارکت همه دست‌اندرکاران - خاصه اولیای دانش آموزان، معلمان، شاعران، نویسندگان و دیگر مسئولان فرهنگی ذیربط - ضرورتی اجتناب ناپذیر است، از کلیه فرهیختگان این صنوف دعوت می‌شود با حضور فعال خود در این نشستها، یاری‌رسان این جهاد مهم فرهنگی باشند.

  حضور در این نشست‌ها،برای علاقه‌مندان و اصحاب ارجمند رسانه‌های خبری، آزاد است.

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930902000751#sthash.qebCIcKq.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • پخش ترجمه عربی نمایش رادیویی «از سرزمين نور»محمدرضا سرشار از راديو عربي
 • نمايشنامه رادیویی «از سرزمين نور» که به نمایش زندگي پيامبر اسلام(ص) از ولادت تا رحلت مي‌پردازد در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي برون مرزي در حال پخش است.

  به گزارش مشرق به نقل از برنا، نمايشنامه "از سرزمين نور" در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي معاونت برون مرزي در حال پخش است.

  داستان اين نمايشنامه زندگي پيامبر اسلام از ولادت تا رحلت را روايت مي‌کند. اين نمايشنامه نوشته محمدرضا سرشار است که ترجمه" عربی آن برعهده رائد دباب است.

  بلال بحراني، منار قيتولي، امير فوزي فرد، سلطان علي باغشاهي، سيد مصطفي رجاء و باسمه شکرچي بازيگران اين نمايشنامه راديويي هستند.

  طارق خزاعي راوي نمايشنامه و مصطفي فردوسي زاده ناظر لهجه ، عليرضا عزيزي تهيه کننده و عبدالکريم محمدي کارگردان نمايشنامه " از سرزمين نور" هستند که 70 قسمت آن آماده و در حال پخش است.

  نمايشنامه "از سرزمين نور" روزهاي چهارشنبه و جمعه از ساعت 16-15:30 پخش مي‌شود.


انتشار داستانی از محمدرضا سرشار در اسپانیا

اگر بابا بمیرد- کتاب- سرشار

خبرگزاری تسنیم: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار است که توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی برگردانده شده است. قرار است این کتاب توسط یک ناشر اسپانیایی در این کشور منتشر و توزیع شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «اگر بابا بمیرد» عنوان اثری است از محمدرضا سرشار، نویسنده و فعال در عرصه داستان‌نویسی، که توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی برگردانده شده است.  چندی پیش ترجمه و توزیع این اثر در کشورهای غیر فارسی زبان در دفتر ترجمه حوزه هنری به تصویب رسید. برگردان کتاب از ابتدای سال جاری آغاز شد و در نهایت ترجمه آن در روزهای اخیر به اتمام رسید.

«اگر بابا بمیرد» را می‌توان نخستین اثر برای گروه سنی نوجوان دانست که از میان آثار منتشر شده حوزه هنری به زبان دیگری برگردانده می‌شود. قرار است این کتاب توسط یک ناشر اسپانیایی در این کشور منتشر و توزیع شود.

چاپ نخست داستان «اگر بابا بمیرد» در اردببهشت 1357 یعنی 9 ماه پیش از پیروزی انقلاب منتشر شد و از همان زمان مورد استقبال نوجوانان و اقتباس برخی نویسندگان دیگر کودک و نوجوان قرار گرفت. در سال 1364، بر اساس این داستان فیلم سینمایی «جاده‌های سرد» به تهیه‌کنندگی بنیاد فارابی و کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ساخته شد که در چند جشنواره سینمایی معتبر جهانی به نمایش درآمد و مورد استقبال واقع شد.

واقعه داستان «اگر بابا بمیرد» در روستایی ترک‌زبان به نام شکورکندی می‌گذرد و قهرمانان آن دو نوجوان از اهالی این روستا هستند. در یک زمستان بسیار سرد و پر برف، پدر یکی از این دو نوجوان دچار سرماخوردگی سختی می‌شود و به علت دسترسی نداشتن به پزشک، حالش به شدت رو به وخامت می‌گذارد. پسر نوجوان او تصمیم می‌گیرد به هر قیمتی که شده خود را به شهر برساند و برای نجات پدرش کاری بکند. ... داستان شرح تلاش‌های توأم با ماجراهای بسیار او و دوستش در این راه است. از سوی دیگر فضای داستان، فضای محروم و پر از مشقت خانواده‌های روستایی و طبقه ضعیف جامعه در دوره پهلوی را نیز به تصویر می‌کشد.

ارسال نظر