آخرین خبر

 • • پانزدهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد منتشر شد
 • پنجشنبه 16 آبانماه 92

  ماهنامه اقلیم نقد- شماره15پانزدهمین شماره ماهنامه تخصصی اقلیم نقد- ویژه آبان ماه ۹۲ـ منتشر شد. این نشریه به مدیر مسئولی و سردبیری محمدرضا سرشار و زیر نظر هیئت تحریریه‌ای شامل رضا اسماعیلی، عباسعلی براتی‌پور، محمود پوروهاب، راضیه تجار، دکتر محسن پرویز، کامران پارسی‌نژادشیرازی، پدرام پاک آیین اداره می‌شود.اقلیم نقد، شامل سه بخش نقد داستان، نقد شعر کودک و نقد شعر بزرگسال است؛ و دبیری سه بخش مذکور را به ترتیب سرشار، پوروهاب و اسماعیلی بر عهده دارند.

  در این شماره نقد موضوعات و کتابهای؛عشق سالهای جنگ(حسین فتاحی)، فرمانروای مه(مهدیه ارطایفه)،وقتی دلی(محمدحسن شهسواری)،آواز ابابیل(مجید پور ولی کلشتری)،گرگ سالی(زنده یاد امیرحسین فردی)،اقیانوس مشرق(مجید پورولی کلشتری)، قصه های سبلان(محمدرضا بایرامی)، یک عاشقانه آرام(نادر ابراهیمی)،تو سهم منی، نقد شناسی توصیفی کتابهای داستان در مطبوعات، هنر متعهد در مجموعه اشعار طاهره صفارزاده، فراز و فرود اخوان در آینه شکل بیرونی شعر، تاملی در اشعار و افکار عبدالرحیم افسر، دلتنگیهای غروب(غلامحسین عمرانی)، خنده های فالش(سعید سلیمان پورارومی)، بنا بر کبوتر بود(علی محمد زیدوندی)، دوربین خدا(اسماعیل الله دادی)، پشت صحنه دل اقای شاعر، آقای تابستان(منیژه هاشمی)، نقد شناسی توصیفی در کتابهای شعر در مطبوعات مورد نقد و بررسی و نقل قرار گرفته اند.منتقدین بخش داستان:محمدرضا بایرامی، محمدرضا سرشار، حسین فتاحی، مریم شریف رضویان، محمدعلی گودینی، علی الله سلیمی، محبوبه یزدانی، پیمان نیکخواه، فاطمه دانشور جلیل، مسعود جعفرزاده، ابوالفضل طاهرخانی، یوسف نیکفام، و در بخش شعر:سید مهدی طباطبایی، یوسف بینا، همایون علیدوستی شهرکی، کامران شرفشاهی، اکبر اکسیر، محمدتقی عزیزیان، محمود پوروهاب، رقیه ندیری، اسماعیل الله دادی، رضا اسماعیلی هستند.

  پانزدهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد در192 صفحه قطع وزیری کوتاه، به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده، و از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران - خ. سیدجمال الدین اسدآبادی - بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه ۴۴ - شماره ۳۵۸ - ت. ۸۸۲۱۴۴۴۰ قابل دریافت است.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام بر شما. متشکرم. دعا کنید خداوند توفیق بدهد. ادامه
 • رحیمی: سلام آقای سرشار. شما چرا دیگر داستان نمی نویسید؟ داستان ادامه
 • محمد جواد: حسین کسی است که تنها نباید جان را در پی ادامه
 • شهیدان: سلام.با مطلبی به عنوان«جولان بر بدن امام حسین(ع)» به روز ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • ترجمه ترکی استانبولی «آنک آن یتیم نظرکرده» در ترکیه منتشر شد
 • پس از انتشار چاپ هشتم فارسی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده»، انتشار ترجمه عربی مجلد اول این رمان تاریخی مذهبی به عربی در لبنان و قرار گرفتن ترجمه انگلیسی این کتاب (به قلم پروفسور جیمز کلارک آمریکایی) روی سایت آمازون، به تازگی ترجمه ترکی استانبولی این اثر نیز در ترکیه منتشر شد.
  این ترجمه که «گوزده یتیم» ((Gozde yetim نام دارد توسط حسن عالمی بکتاس - مترجم ترکیه ای - صورت گرفته و به وسیله انتشارات کوثر استانبول در 560 صفحه قطع رقعی نشر یافته است.
  مترجم کتاب - حسن عالمی - پیش از این نیز دوبله سریالهای تنهاترین سردار(امام رضا (ع))، امام علی (ع)، فیلم توبه نصوح و چندین فیلم ایرانی دیگر ؛ همچنین ترجمه کتابهای داستان بهنام از داوود امیریان، داستان بهروز از محسن مطلق، خیابان پیر از اکبر صحرایی، اینجا چه می کنی گل سرخ از اصغر فکور و ... را در کارنامه خود دارد.
  موسسه انتشارات علمی و فرهنگی کوثر در سال 1992 در استانبول تاسیس شد و تا کنون حدود 200 عنوان کتاب منتشر کرده؛ که عموما دینی و ادبی هستند، و تعداد قابل توجهی از آنها را آثار متفکران ایرانی همچون علامه طباطبایی (تفسیر 30 مجلدی المیزان)، استاد مطهری، شهید باهنر، استادان جعفر سبحانی، قرائتی، جوادی آملی، علی شریعتی، شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و ... تشکیل می دهد.
  این ناشر از قوی ترین انتشاراتیهای ترکیه و پایگاهی برای تبیین افکار و اندیشه های اهل بیت (ع) است.


در باره کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد»

این مطلب را آقای محمدرضا گرجی در وبلاگشان - جلوه معشوق - در باره کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» نوشته اند:
۱. محمدرضا سرشار، همان قصه گوی ظهر جمعه و نویسنده چیره دست و انقلابی با آن صدای گرم و گیرایش، در سال ۷۸ همانطور که خود می گوید؛ بر خود لازم می داند که پا به میدان کارزار انتخابات مجلس شورای اسلامی بگذارد و از این طریق در جرح و تعدیل حرکتهای افراطی اصلاح طلبان دوم خردادی(دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی) سهمی داشته باشد . داستان این تصمیم را وی استادانه در کتابی با نام ؛ عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد نوشته است.

عکس انتخاباتی با کت احمدی‌نژاد 

این کتاب سرگذشت ورود نویسنده ای متعهد و پایبند به ارزشها به ساحت سیاست ورزی کشور ما است . اگر بگویم این کتاب تا حدودی جعبه سیاه ساز و کار انتخابات و کنشها و واکنشهای مسوولان و داوطلبان در مقاطع مختلف انتخابات در کشور ما است ، گزاف نگفته ام. شاید تا به حال اینگونه بی پرده و زیر پوستی از روند کامل پروسه انتخاب نمایندگان مجلس در هیچ کتاب یا برنامه ای سخن به میان نیامده باشد. بنده دیروز یک بار دیگر از سیر تا پیاز این کتاب را خواندم و لذت بردم و حسرت خوردم که ای کاش نویسندکان متعهد کشور ما بیش از این به مسائلی که مستقیما به سرنوشت یک ملت مربوط می شود بپردازند. واقعیتهای تلخی درباره تلاش نامزدهای انتخاباتی برای اشغال کرسی نمایندگی در این کتاب وجود دارد که واقعا ارزش دارد درباره اش بیندیشیم. اینکه مثلا در تهران به پانصد میلیون تومان هزینه نیاز داری تا به کرسی مجلس نزدیکتر شوی و بسیاری حرفهای نگفته دیگر .  

4 نظر

سلام.با مطلبی به عنوان«جولان بر بدن امام حسین(ع)» به روز هستم.این مطلب در مورد افراد ملعونی است که در روز عاشور با اسب های تازه نعل شان،بر بدن امام حسین(ع) و دیگر یارانشان تاختند...
این حسین کست که عالم همه دیوانۀ اوست.....

حسین
کسی است که تنها نباید جان را در پی اش داد.
باید هرچه داشت در راهش داد.
بابی انت و امی و نفسی و مالی و اولادی
هرچه دارم به فدایت یا حسین

سلام آقای سرشار. شما چرا دیگر داستان نمی نویسید؟ داستان آنک خیلی قشنگ بود. شما را به خدا بازهم داستان بنویسید. نقد را کسی حوصله ندا رد بخواند.

ارسال نظر