آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


فرزندان و داراییها،دو وسیله آزمایش مومنان

مومن پیوسته در معرض آزمایش خداوند است تا درجه ایمان و صحت مدعاهای او در این عرصه ،بر خودش و دیگران آشکار شود.و یکی از دشوارترین این آزمایشها،امتحان به وسیله فرزندان و داراییها است.خاصه امتحان به وسیله فرزندان به قدری دشوار و طاقتفرساست که پیامبر اولوالعزمی همچون نوح -علیه السلام- نیز در آن آزمون تاریخی توفان،نزدیک بود به قول امروزیها کم بیاورد.
در دوران پس از پیروزی انقلاب نیز شاهد مواردی از این آزمون دشوار برای برخی از چهره های شاخص -خاصه روحانی - انقلاب بودیم.از ان جمله آقایان طالقانی، علی گلزاده غفوری،لاهوتی،محمدی گیلانی،خزعلی،- به شکلی دیگر- منتظری...و از آخرین موارد آنها،هاشمی رفسنجانی.
در این میان برخی - که از ذکر اسامی شان در می گذریم -اگر چه در برابر این آزمون ، آن گونه که از جایگاه معنوی و روحانی شان انتظار می رفت ، قوی و مومنانه ظاهر نشدند ،اما به هر حال موجد لطمه های قابل توجهی نیز نشدند.
در این میان اما،کسانی چون آیت الله محمدی گیلانی و خزعلی ، به راستی از این
ازمون مهیب سرفراز بیرون آمدند و نشان دادند که ایمان اسلامی واقعا در دل و جانشان رسوخ یافته و دین تنها لقلقله زبانشان نیست.
پیگیران اخبار انقلاب نیک آگاه اند که در مورد این ابرمرد و روحانی پیرو واقعی علی
(ع) ،در زمانی که دادستانی انقلاب را بر عهده داشت چنین مشهور بود که دو تن از پسرانش را به سبب فعالیتهای ضد انقلابی ،شخصا به اعدام محکوم کرد.و هنگامی که استنکاف ماموران تحت امر خود را از اجرای این حکم - لابد از نظر خودشان مهیب - دید ، برخاست تا به دست خود این حکم را اجرا کند.و تنها در این هنگام بود که آن ماموران - برای آنکه پسرانی به دست پدر خود اعدام نشوند -به ناچار تن به اجرای این احکام دادند.یا آیت الله خزعلی با انتشار آن نامه سرگشاده مومنانه و شجاعانه - به دلیل همین خروج پسرش از راه ومسیر مورد رضای خدا - ،از او و اعمالش ابراز بیزاری و برائت کرد.
متاسفانه در میان برخی شخصیتهای روحانی و سیاسی ذی نفوذ فعلی نیز - با کم و زیادهایی - فرزاندانی از این سنخ وجود دارند که با سوء استفاده از موقعیت روحانی و سیاسی پدر ،ضمن تخریب وجهه معنوی پدران خود،لطمات جبران ناپذیری به وجهه انقلاب و اسلام،در داخل و خارج وارد می کنند.اما شاهد برخوردی حداقلی نیز از سوی پدرانشان با آنان نیستیم.که این امر مایه تاسف بسیار است.
موضوع فعالیتهای شبهه برانگیز اقتصادی و اخیرا دخالتهای بسیار وسیع و اغلب غیر قانونی فرزندان،داماد و همسر آاقای هاشمی رفسنجانی در امور سیاسی (از جمله انتخابات ریاست جمهوری دهم ) -تا حد ایستادن در برابر نص صریح قانون،شورای نگهبان،و حتی نظرات مقام معظم رهبری ،که بعضا منجر به تو قیف کوتاه مدت برخی از آنان نیز شد،این بار این آزمون دشوار داراییها و فرزندان را در برابر آقای هاشمی رفسنجانی قرار داده است.
نوشتن آن نامه دور از انتظار به اصطلاح سرگشاده به رهبر ،آن اظهارات دور از انتظار در نماز جمعه اخیر توسط وی ،غیبت غیر معمولش در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری،و بخشی از اقدامات پشت صحنه صورت گرفته توسط او که در اعترافات آقایان ابطحی و عطریانفر و... افشا شده است ؛همچنین آنچه پیش از این از مشارالیه در ارتباط با این قبیل اقدامات اعضای خانواده اش مشاهده شده است ، بیانگر آن است که این چهره پرسابقه و موثر انقلابی ، به رغم آن ایستادگیها در عرصه های دیگر ،در این مورد متاسفانه اصلا امتحان خوبی پس نداده است ؛و اگر به همین نحو ادامه دهد ،بیم آن می رود که خدای ناخواسته،کل آن مجاهدات و سوابق درخشان اسلامی - انقلابی خود را تحت الشعاع قراردهد.و در شکل حاد خود ،مشابه همان آخر و عاقبتی را برای خویش رقم بزند که دیگرانی که پیش از او پا در این مسیر پر آفت گذاشتند به آن مبتلا شدند.یعنی همان چیزی که خداوند جل و علا ،در قرآن کریم ،بندگان مومن خود را از آن بر حذر داشته است. (از جمله:"و بدانید که داراییها و فرزندان، وسیله آزمایش شمایند."(انفال،28)"در روز قیامت نه خویشاوندان برایتان سود کنند و نه فرزندانتان."(ممتحنه،3)"ای کسانی که ایمان آورده اید،اموال و فرزندانتان شما را از ذکر خداوند به خود مشغول ندارد.که هر که چنین کند،زیانکار است. "(منافقون،9)"جز این نیست که اموال و اولاد شما آزمایشی هستند ."(تغابن ،15)
و در این ارتباط ، مسئولیت کسانی چون آقای رفسنجانی که در چنین جایگاههای رفیع و موثرسیاسی ای قراردارند،بی هیچ تردید چندین و چند برابر است.چه ،تبعات منفی و خسارات ناشی از هر تصمیم و اقدام غلط ونا سنجیده این قبیل افراد ،تنها دامان خود آنان را نمی گیرد. بلکه مستقیما بر سرنوشت ملت ،انقلاب و نظام اسلامی ما نیز تاثیر منفی می گذارد .
امیدواریم آقای رفسنجانی هر چه زودتر و پیش از آن که دیگر خیلی دیر شده باشد به خود بیاید و با جداکردن راه خویش از فرزندان و دیگر اعضای در گیر در این قبیل مسائل خانواده اش،همچنین قطع حمایت خود از آنان،ضمن احیای مجدد محبوبیت خود در میان مردم مومن و انقلابی ،از خود نام نیکی در تاریخ پر افتخار انقلاب بر جا بگذارد.
واسلام علی من یخدم الحق لذات الحق