آخرین خبر

 • • چهاردهمین شماره اقلیم نقد منتشر شد
 • سه شنبه 30 مهرماه 92

  ۳۰ مهر ۹۲

  ماهنامه اقلیم نقد -شماره14

  ماهنامه اقلیم نقد -شماره۱۴

  چهاردهمین شماره ماهنامه تخصصی اقلیم نقد- ویژه مهر ماه ۹۲ـ منتشر شد. این نشریه به مدیر مسئولی و سردبیری محمدرضا سرشار و زیر نظر هیئت تحریریه‌ای شامل رضا اسماعیلی، عباسعلی براتی‌پور، محمود پوروهاب، راضیه تجار، دکتر محسن پرویز، کامران پارسی‌نژادشیرازی، پدرام پاک آیین اداره می‌شود.اقلیم نقد، شامل سه بخش نقد داستان، نقد شعر کودک و نقد شعر بزرگسال است؛ و دبیری سه بخش مذکور را به ترتیب سرشار، پوروهاب و اسماعیلی بر عهده دارند.در این شماره نقد موضوعات و کتابهای؛ تاوان عشق(فهیمه رحیمی)، چشمی که بستم، چشمی که بگشود(مریم مقانی)، بی وتن(رضا امیرخانی)، زنها همه مثل هم اند(محمد سرشار)، توفان دیگری در راه است(سید مهدی شجاعی)، آقای سلیمان! می شودمن بخوابم؟(سید محمدرضا واحدی)، سفر به گرای ۲۷۰ درجه(احمد دهقان)، کابوس(فرخنده حق شنو)، نقد شناسی توصیفی کتابهای داستان در مطبوعات، باغ سحر خیز(محمدحسین انصاری نژاد)، شبیه باد(صدیقه مرادزاده)، شاعری به این تنهایی(محمدباقر کلاهی اهری)، خدا تسبیحی از گنجشک دارد(سید جبیب نظاری)، رونویسی از بهار(غلامرضا بکتاش)، تاملی در ذهن و زبان عباس باقری، تاملی تحلیلی در اشعار و افکار قادر طهماسبی، بررسی صور خیال در شعر قیصر امین پور از منظر اصلاحات عامیانه، آن زمانم که بشناسند یغمایی نیست، نقد شناسی توصیفی کتابهای شعر درمطبوعات مورد نقد و برسی قرار گرفته اند.منتقدین بخش داستان: محمدرضا سرشار، مصطفی فعله گری، مهدیه ارطایفه، مریم مقانی، علی الله سلیمی، مریم شریف رضویان، معصومه عیوضی، زینب گودینی، مهدیه نورسته، یوسف نیکفام؛ و در بخش شعر:یوسفعلی میرشکاک، رضا اسماعیلی، دکتر مهدی خادمی کولایی، علی واسوجویباری، کامران شرفشاهی، سید حسن مبارز، محمدتقی قشقایی، سلمان نظافت یزدی، میرشمس الدین فلاح هاشمی، رقیه ندیری، اسماعیلی الله دادی هستند.چهاردهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد در ۱۹۶صفحه قطع وزیری کوتاه، به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده، و از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران - خ. سیدجمال الدین اسدآبادی - بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه ۴۴ - شماره ۳۵۸ - ت. ۸۸۲۱۴۴۴۰ قابل دریافت است.

آخرين نظرات خوانندگان

 • محمدرضاگرجي: باسلام خدمت استاد گرانقدر . بنده مطلبي در وبلاگم درباره ادامه
 • مدیر: سلام و رحمت الله. بسیار متشکرم. با پیامک جوابتان ارسال ادامه
 • عليرضا برازي: با سلام و احترام ... بي مقدمه بگم. نمي دونم ادامه
 • مدیر: سلام عزیزم. محبت دارید محبت دارید. ظاهرا هر بعد از ادامه
 • سلیمی: بنام دوست که هر چه داریم ازوست سلام بر اشنا ادامه
 • علی: با سلام - اولین کتابی که یادمه توی دوران ابتدایی ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • ترجمه ترکی استانبولی «آنک آن یتیم نظرکرده» در ترکیه منتشر شد
 • پس از انتشار چاپ هشتم فارسی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده»، انتشار ترجمه عربی مجلد اول این رمان تاریخی مذهبی به عربی در لبنان و قرار گرفتن ترجمه انگلیسی این کتاب (به قلم پروفسور جیمز کلارک آمریکایی) روی سایت آمازون، به تازگی ترجمه ترکی استانبولی این اثر نیز در ترکیه منتشر شد.
  این ترجمه که «گوزده یتیم» ((Gozde yetim نام دارد توسط حسن عالمی بکتاس - مترجم ترکیه ای - صورت گرفته و به وسیله انتشارات کوثر استانبول در 560 صفحه قطع رقعی نشر یافته است.
  مترجم کتاب - حسن عالمی - پیش از این نیز دوبله سریالهای تنهاترین سردار(امام رضا (ع))، امام علی (ع)، فیلم توبه نصوح و چندین فیلم ایرانی دیگر ؛ همچنین ترجمه کتابهای داستان بهنام از داوود امیریان، داستان بهروز از محسن مطلق، خیابان پیر از اکبر صحرایی، اینجا چه می کنی گل سرخ از اصغر فکور و ... را در کارنامه خود دارد.
  موسسه انتشارات علمی و فرهنگی کوثر در سال 1992 در استانبول تاسیس شد و تا کنون حدود 200 عنوان کتاب منتشر کرده؛ که عموما دینی و ادبی هستند، و تعداد قابل توجهی از آنها را آثار متفکران ایرانی همچون علامه طباطبایی (تفسیر 30 مجلدی المیزان)، استاد مطهری، شهید باهنر، استادان جعفر سبحانی، قرائتی، جوادی آملی، علی شریعتی، شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و ... تشکیل می دهد.
  این ناشر از قوی ترین انتشاراتیهای ترکیه و پایگاهی برای تبیین افکار و اندیشه های اهل بیت (ع) است.


گفت‌وگو با محمدرضا سرشار: برنامه‌ها و مسائل انجمن قلم چیست؟

» سرویس: فرهنگي و هنري - ادبيات و نشر
کد خبر: 92072615778
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۳
54-44.jpg
رییس انجمن قلم ایران به تشریح فعالیت‌های این انجمن پرداخت و از مسائل آن سخن گفت.

محمدرضا سرشار که به تازگی برای دو سال دیگر به عنوان رییس انجمن قلم‌ انتخاب شده است، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان‌ ایران (ایسنا)، درباره فعالیت‌های آینده انجمن قلم گفت: انجمن یک‌ سلسله‌ کارهای همیشگی و ثابت دارد که طبعا باید دنبال شود، مثل برگزاری جایزه قلم زرین، پی‌گیری شارژ کتاب اعضا، برگزاری هرساله مجمع عمومی، پی‌گیری‌ وام اعضا، انتشار نشریه، برگزاری مراسم افطار برای اعضا و برگزاری جلسات مؤسسان. انجمن فعالیت‌های دیگری هم ممکن است داشته باشد که بیش‌تر به شرایط عمومی جامعه برمی‌گردد، همچنین ممکن است از سوی اعضا طرح‌هایی ارائه‌ شود و برای اجرا مورد بررسی قرار گیرد.

او سپس درباره سرنوشت تشکیل اتحادیه نویسندگان جهان اسلام که چند سال است از سوی انجمن قلم مطرح شده است، گفت: در این‌باره ما به دولت‌ یازدهم هم نامه نوشته‌ و در آن اعلام کرده‌ایم که تشکیل چنین اتحادیه‌ای ‌ضروری است و اگر امکانات مالی باشد، انجمن هم آمادگی دارد کارهای مربوط به‌ آن را انجام دهد، اما متأسفانه هیچ پاسخی از سوی دولت یازدهم به ما داده ‌نشد. حالا هم دوباره باید با دولت جدید در این‌باره صحبت کنیم.

سرشار در ادامه درباره طرح انتشار 100 کتاب از 100 نوقلم عنوان کرد: در طرح انتشار 100 اثر از 100 نوقلم قرار بود این 100 اثر هر کدام 120 صفحه باشد که در مجموع 12هزار صفحه می‌شد. تمام مراحل انتشار این طرح تمام شده است و آن‌ها را چاپ کرده‌ایم و تحویل ارشاد داده‌ایم. اما ارشاد هنوز قسط پایانی ‌آن را نداده است. در حال حاضر نیز 10 اثر از 10 نوقلم شهرستانی آماده چاپ‌ کرده‌ایم.

او درباره شرط‌ پذیرش انتشار کتاب از سوی انجمن قلم نیز توضیح داد: شرط‌ این‌ است که افراد کتاب چاپ‌شده نداشته باشند، دارای نوشته‌های قابل قبولی باشند‌ که در حد نصاب یک کتاب باشد و کیفیت خوبی داشته باشد. در این حوزه‌ دو کارشناس داریم و آن‌ها هر اثر را بررسی می‌کنند و پس از بررسی اگر نیاز به اصلاحات باشد، تذکر داده می شود و سپس اصلاح ادبی می‌شود. مسؤول این‌ طرح نیز خانم راضیه تجار است.

سرشار همچنین درباره طرح انتشار 40 هزار صفحه اثر از 40 پیشکسوت نیز اظهار کرد: در این طرح قرار بود با حمایت و همکاری معاونت فرهنگی وزارت ارشاد 40 هزار صفحه‌ از آثار 40 پیشکسوت در قالب حدود 160 کتاب منتشر شود، که تا به حال آثار 33 پیشکسوت به ارشاد تحویل داده شده است و تنها هفت نفر مانده‌اند که چون ارشاد دیگر نتوانست حمایت خود را ادامه دهد، این قرارداد در همین مرحله متوقف شد.

رییس انجمن قلم در ارتباط با این دو طرح ادامه داد: در دولت دهم و زمان معاونت فرهنگی دکتر پرویز این قرارداد‌ها و نیز آماده‌سازی 63 زندگی‌نامه داستانی مربوط به 63 چهره شاخص ادبی، سیاسی، ورزشی، دینی و مانند این‌ها منعقد و انجام شد. در دوره معاونت ‌آقای بهمن دُری در ارشاد هم - اگر چه با سختی - از این طرح‌ها حمایت شد. اما در دوره سرپرستی آقای علی اسماعیلی به خاطر مسائل و گرفتاری‌های مالی شدید ارشاد دیگر نتوانستند از ادامه این طرح‌ها حمایت کنند.

او سپس به طرح دیگری در انجمن قلم اشاره کرد و گفت: طرح دیگری که در انجمن ‌مطرح شده، طرح آموزش و حمایت از نویسندگان نوقلم شهرستانی است و طبق آن انجمن ‌بنا دارد از تشکل‌های رسمی و قانونی در شهرها و استان‌ها حمایت کند و در زمینه آموزش نویسندگان شهرستانی و انتشار آثارشان تلاش خود را انجام دهد. در این طرح بنا شده است اگر انجمنی در شهرستان‌ها توانست افراد مستعد را شناسایی و گردآوری کند، ‌انجمن قلم هزینه مدرس برای آموزش آن‌ها را متقبل شود و برای آنان دوره کامل آموزش‌ داستان‌نویسی برگزار کند که این آموزش‌ها می‌تواند در زمینه ادبیات کودک و نوجوان هم رخ دهد.

سرشار همچنین گفت: ما برای شناسایی استعدادهای شهرستان در زمینه‌ داستان‌نویسی یک مسابقه با موضوع آزاد و با اولویت مسائل امروز جهان اسلام‌ برگزار کرده‌ایم که در جریان اجراست.

رییس انجمن قلم سپس در پاسخ به این سؤال که بنیه مالی انجمن قلم از کجا‌ تأمین می‌شود، گفت: ما نمی‌توانیم طرح‌های کلی هزینه‌بر را بدون حمایت مالی نهادها و مؤسسات دولتی و وابسته اجرا کنیم، چون معمولا برگشت مالی ندارند.

او در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر انجمن از سوی کدام نهاد حمایت ‌می‌شود، گفت: در حال حاضر طرح‌ اخیر ما در انجمن قلم با حمایت یکی از نهادهای ‌فرهنگی اجرایی می‌شود که فعلا نمی‌توانم نام آن را ببرم.

او همچنین در پاسخ به این سؤال که با توجه به عضویت داشتن حدود 200 نویسنده، شاعر و مترجم در انجمن قلم آیا این تشکل توانسته در موضوعات‌ مختلف فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا کند، گفت: انجمن تا امروز در قبال تمام‌ فراز و فرودهای فرهنگی به صورت بیانیه و یا مذاکره با مسؤولان ذی‌ربط‌ واکنش نشان داده است، اما این را ‌که چقدر تأثیر داشته است، نمی‌دانم و بنابراین باید آن را بررسی کرد. البته تأثیرگذاری زمینه‌هایی دارد، چون ‌باید دید اصولا تشکل‌های صنفی در تصمیم‌گیری‌های دولت چقدر نقش دارند و توسط‌ مسؤولان چقدر به بازی گرفته می‌شوند، ولی آن‌چه وظیفه ماست، انجام می‌دهیم. مثلا سال گذشته ما در قبال جایزه جلال و تخلفاتی که در آن صورت گرفت‌، موضع‌گیری کردیم و دلایل خود را به صورت مستند ارائه کردیم. با این ‌وجود، ترتیب اثری داده نشد. همچنین برای تعیین وزیر جدید ارشاد و نیز در موضوعاتی مثل ممیزی نظرات خود را اعلام کردیم و مورد مهمی نبوده که‌ اتفاق بیفتد و انجمن موضع‌گیری نداشته باشد.

سرشار سپس در پاسخ به این سؤال که اعضای انجمن قلم تنها از یک طیف فکری خاص و نزدیک به هم هستند و آیا این را در انجمن قلم ایراد نمی‌داند، ‌گفت: اساسنامه در سایت انجمن وجود دارد. طبق آن هر کس که چند شرط عمومی و یک شرط تخصصی را داشته باشد و بخواهد، می‌تواند به عضویت انجمن دربیاید. طبق اساسنامه هم همه کسانی که پیرو ‌یکی از ادیان الهی هستند، می‌توانند عضو باشند و حتا لازم نیست مسلمان هم باشند. تنها کسانی که کافر و بی‌دین هستند، نمی‌توانند به عضویت انجمن درآیند، چون این موضوع در قانون اساسی کشورمان نیز پذیرفته‌شده نیست.

رییس انجمن قلم در ادامه نداشتن محکومیت کیفری ‌که منجر به محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد و اشتغال نداشتن به ‌فساد را از دیگر شرایط برای عضو شدن در انجمن قلم دانست و اظهار ‌کرد: غیر از این موارد، هر نویسنده‌ای که حداقل یک کتاب ارزشمند در یکی از رشته‌های علوم انسانی و ادبیات داشته باشد، می‌تواند عضو انجمن شود، اما اگر‌کسی شرایط عضویت را دارد، ولی به هر دلیلی نمی‌خواهد عضو شود، به خودش مربوط است. در رابطه با عضویت نویسنده‌ها در جناح‌های مختلف سیاسی نیز هیچ‌ قید خاصی وجود ندارد و عضویت اعضا در جناح و خط سیاسی قانونی خاصی مانع عضویت ‌آن‌ها در انجمن نمی‌شود. با این حال در مجموع مشی انجمن مشی پیروی از قانون اساسی است که در رأس آن پیروی از ولایت فقیه بوده است و بعد از این هم باید این‌گونه باشد. البته انجمن در اختلافات سیاسی موضع‌گیری نمی‌کند و اگر هم بگیرد، همان مشی مقام معظم‌ رهبری است.

او سپس گفت: بله، درست است یک همگونی فکری در انجمن مشاهده می‌شود، ولی ‌این همگونی دلیلش این نیست که ما نخواسته‌ایم افراد دیگری به عضویت انجمن‌ درآیند، بلکه آن‌ها خودشان نخواسته‌اند عضو شوند. چون اعتقاد داریم کسانی که ‌در جناح‌های سیاسی قانونی عضویت دارند و یا تفکرات سیاسی متفاوتی نسبت به ما دارند، می‌توانند در انجمن باشند، ولی این‌که آن‌ها در انجمن در اکثریت نیستند، به دلیل این است که خودشان نیامدند و یا نخواستند که بیایند و این را هم که آیا این موضوع عیب است یا ایراد، باید دیگران در مورد آن نظر بدهند. البته در خود هیأت موسس انجمن هم که ابتدا 20 نفر بود و در حال حاضر 16 نفر هستند، گرایشات متفاوتی وجود دارد، ولی با این حال‌ قبول دارم که در انجمن یک نوع همگونی فکری وجود دارد.

سرشار سپس در رابطه بافعالیت اعضا نیز گفت: اعضایی در انجمن هستند که فعال‌ نیستند، یعنی مثلا در مجامع عمومی که سالی یک بار برگزار می شود و دو سه ساعت هم بیش‌تر وقت از آن‌ها نمی‌گیرد، حاضر نمی‌شوند؛ برای همین موضوع در اساسنامه پیش‌بینی شده که اگر اعضای انجمن‌ فعال نباشند، بعد از مدتی به آن‌ها تذکر داده می‌شود و بعد از مهلت قانونی نامه دوم ارسال می‌شود و پس از آن نتیجه کار را می‌پرسند. در طول این‌ سال‌ها مواردی به وجود آمده که افراد شرایط عضویت را از دست داده‌ و مستعفی شده‌اند.به طور کلی در طول این سال‌ها رویش‌هایی‌ داشته‌ایم، ولی ریزش‌ها خیلی کم بوده است.

او سپس در پاسخ به این سؤال که انجمن قلم که قریب به 200 عضو دارد، آیا ‌نمی‌توانست حداقل چند کتاب ترجمه کند و در نمایشگاه فرانکفورت که یک‌ نمایشگاه بین المللی است، حضور یابد تا ما هرساله تنها به صورت تشریفاتی ‌در این نمایشگاه حضور پیدا نکنیم و دست خالی از آن بازگردیم، توضیح داد: ما برای فعالیت‌های دیگرمان نیاز به پشتیبانی مالی داریم، چون منبع ثابت‌ درآمد انجمن تنها حق عضویت اعضای آن است که سال گذشته این مبلغ برای هر نفر 25هزار‌تومان بوده است. اگر این مبلغ را در 200 نفر اعضای آن ضرب کنیم، پنج ‌میلیون تومان می‌شود که این مبلغ به اندازه یک‌دهم حقوق سالانه کارمندان‌ انجمن هم نیست. با این وجود در مورد ترجمه و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز ما طرحی در راستای ترجمه کتاب‌ها به وزارت ارشاد‌ ارائه کردیم و اعلام آمادگی کردیم که آثار ارزشمند ادبی را‌شناسایی و به زبان‌های مطرح دنیا ترجمه کنیم، آن‌ها هم ما را به سازمان فرهنگ‌ ارتباطات اسلامی ارجاع دادند. در سازمان ارتباطات اسلامی نیز به ما گفتند‌ ما خودمان مترجم داریم و این کار را می‌کنیم و عملا از طرح ما هیچ ‌حمایتی نشد.

او سپس عنوان کرد: در همین رابطه ما با شورای شهر و سازمان فرهنگی هنری ‌شهرداری تهران مکاتبه و ملاقات‌هایی داشته‌ایم و از وزیر جدید ارشاد هم ‌درخواست ملاقات کرده‌ایم، اما رییس دفتر وزیر ارشاد به ما گفت، وزیر ارشاد فعلا فرصت ملاقات ندارد. نمی‌دانم اگر وزیر وقت و فرصت‌ ملاقات با نمایندگان یک تشکل 200 نفره شاخص ادبی را ندارد، پس زمانش صرف چه ‌کاری می‌شود؟

سرشار در ادامه با تأکید بر این‌که در تمام دولت‌ها انجمن قلم تلاش خود‌را در جهت همکاری با آن‌ها داشته است، ادامه داد: بهترین دوران انجمن قلم ‌و بها دادن به آن، دوره دولت دهم و مقطعی بود که دکتر پرویز معاون فرهنگی ‌بود. در این زمان ایشان که خود شخصی اهل ادبیات بود، در رأس معاونت قرار‌ گرفت و همین باعث شد که خیلی از تشکل‌ها بهره‌مند شوند، ولی در ادامه‌ افراد دیگر جانشین او شدند که به رغم شایستگی‌شان در مسؤولیت‌های دیگر، نتوانستند ‌درحوزه‌ی فرهنگی موفق باشند.

رییس انجمن قلم سپس عنوان کرد: ما دوست داریم دغدغه‌های خود را در زمینه‌های‌ مختلف فرهنگی از نزدیک به وزیر اعلام کنیم نه از طریق رسانه‌ها. با این حال‌ ما همواره موضع خود را در مورد مسائل مختلف ابراز می‌کنیم. در این زمینه‌ نکته اصلی این است که هنوز تشکل‌هایی مثل انجمن قلم برای مسؤولان فرهنگی‌جدی نیستند، ولی ما به آینده امیدواریم.

او در ادامه با انتقاد از مورد توجه قرار نگرفتن انجمن‌ها در ایران اظهار‌ کرد: در زمان دولت اصلاحات یارانه‌ای پنج میلیاردی برای احزاب درنظر‌ گرفته شد، در صورتی که می‌دانیم که ما در کشور احزاب به معنی واقعی کلمه نداریم و این تنها ‌یک اسم است، چون نحوه شکل‌گیری آن‌ها به این شکل است که در زمان انتخابات ‌پنج‌، شش نفر در دفتری جمع می‌شوند و پس از انتخابات هم هر کسی به سراغ ‌کار خود می‌رود، اما می‌بینیم که برای همین افراد و گروه‌ها، دولت اصلاحات‌ یارانه پنج میلیارد تومانی، با ارزش پول آن زمان، درنظر گرفت. در صورتی که این‌گونه افراد به خاطر نوع فعالیت و حضورشان در سمت‌های سیاسی و اقتصادی، پشتیبانی مالی خوبی هم دارند، اما برای ‌تشکل‌های فرهنگی تا به امروز در قانون حتا یک ریال هم ردیف بودجه درنظر گرفته نشده است.

او همچنین گفت: از دوره اصلاحات ما خیلی تلاش کرده‌ایم که از دولت یارانه‌ بگیریم، اما بدون استثنا همه دولت‌ها گفتند که در قانون چنین ردیف‌ بودجه‌ای پیش‌بینی نشده است، اما شما می‌توانید طرح‌هایی را به ارشاد ارائه‌ دهید تا در صورت پذیرش از آن حمایت شود. حال سؤال این است که چرا می‌توان ‌به احزاب و گروه‌ها یارانه داد، اما از تشکل‌های رسمی فرهنگی‌ مثل انجمن قلم حمایتی نمی‌شود.

6 نظر

با سلام - اولین کتابی که یادمه توی دوران ابتدایی (دهه 50) مطالعه کردم کتاب سگ خوب قصه ما از رضا رهگذر بود اگه مسیرم به تهران خورد میام پیش نویسنده محترم یه جلد آن را برای یاد آوری آن خاطرات می گیرم اگه میشه یه تلفنی چیزی بدین

بنام دوست که هر چه داریم ازوست
سلام بر اشنا ترین صدا، سلام بر جناب سرشار
دلم می خواد بی دغدغه بنویسم.
7 یا 8 سالم بود که برنامه قصه ظهر جمعه رو شنیدم.هر هفته منتظرت می موندم تا بیایی وصداتو بشنوم.
حسن نوستالوژیکی که صداتون در من افریده وصف ناشدنیه.هرازگاهی برای ناشنیدن دوباره صداتون گریه می کنم. صدای شما با دوران خوش کودکی من عجین شده و چه خوب عجین شده.
دلم شکست موقعی که دیدم شما دیگه تو برنامه نیستین و رفتین مجلس.
اخه بی صدای ملیح ودلنشین تان ،رادیو دیگه اون حس رو نداره.ممکنه بازم صداتونو بشنویم؟
خوشیتان را ارزومندم.
سلیمی .تبریز

با سلام و احترام
... بي مقدمه بگم. نمي دونم در قسمت درخواستم رو بنويسم يا حسم رو؟
بچه كه بودم با صداي گرمتون هر جمعه آرامشي پيدا مي كردم و بعد مي رفتم سراغ درس و كتاب فردا. سالها گذشت و درس رو تا تهش رفتم. هنوزم كه هنوزه صداي گرمتون رو توي گوشم احساس مي كنم. هرجا كه هستيد پيروز و سربلند باشيد.
اما درخواست...
دفتر تحقيقات و آموزش ستاد مبارزه با موادمخدر رياست جمهوري قصد دارد نويسندگان خوب و ارزشمند كشورمان را كه در حوزه رمان و داستان نويسي فعال هستند دعوت به همكاري نمايد. شماره تماسي از شما جهت دعوت به جلسه نداشتم. تصميم گرفتم از طريق سايت با شما هماهنگي كنم. در صورت امكان بنده نوازي فرموده و پاسخ بدهيد تا هماهنگي لازم صورت پذيرد. ارادتمند برازي

باسلام خدمت استاد گرانقدر . بنده مطلبي در وبلاگم درباره كتاب عكس انتخاباتي با كت آقاي احمدي نژاد نوشته ام . نكاتي هست كه اميدوارم فرصت نموديد مطالعه بفرماييد.

ارسال نظر