آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: ظاهرا نه. ادامه
 • نامشخص: یعنی اینکه به نویسنده ها نمیدن؟ ادامه

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ «آنک آن یتیم نظر کرده » توسط سوره مهر
 • انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده » به قلم « محمدرضا سرشار » را تجدید چاپ کرد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رمان « آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان بعنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد.

  براساس این گزارش در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.


سیته هنرمندان ایرانی در فرانسه

دیروز بعد از مجمع عمومی انجمن قلم ایران، در راه بازگشت، از یکی از اعضای انجمن قلم که نویسنده، نقاش و سازنده مجسمه‌های سفالی است شنیدم که جمهوری اسلامی ایران، سه سویت در یکی از نقاط مرکزی پاریس دارد که در طول سال، با اجاره‌ای اندک - نسبت به اجاره ها در فرانسه - در اختیار هنرمندانی که آثارشان برای نمایش در پاریس از سوی فرانسویان پذیرفته می‌شوند قرار می‌گیرد.
روال کار به این ترتیب است که هنرمندان ابتدا رزومه، نمونه آثار و تقاضای خود را به موزه هنرهای معاصر در تهران ارائه می دهند. پس از تایید، این مدارک برای طرف فرانسوی ارسال می شود. در صورت پذیرش از آن سو، متقاضی به پاریس اعزام می شود.
گوینده این خبر نیز سه سال پیش از این امکان استفاده کرده بود و خیلی هم راضی بود. او می‌گفت: از جمله امتیازهای این سفر که شبیه یک فرصت مطالعاتی است، امکان بازدید مجانی از کلیه موزه‌های پاریس است.
می‌گفت در دو ماهی که از این امکانات استفاده می‌کرده، به سبب کثیفی بیش از حد متروهای پاریس و نیز مرکزیت داشتن سویت در اختیارش، همه مسیرها را پیاده می‌رفته و می‌آمده است.

2 نظر

یعنی اینکه به نویسنده ها نمیدن؟

ارسال نظر