آخرین خبر

 • • برگزاری دوازدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران
 • شنبه 02 مهرماه 90

  ساعت 30/15 شنبه 16 مهرماه جاری، دوازدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران، در تالار اجتماعات این تشکل صنفی فرهنگی، برگزار می شود.
  در این مجمع، ده نفر اعضای اصلی و علی البدل(هفت نفر اصلی و سه نفر علی البدل) هفتمین هیئت مدیره انجمن برای مدت دو سال، و پنج نفر اعضای سیزدهمین گروه بازرسان اصلی و علی البدل(سه نفر اصلی و دو نفر علی البدل)، برای مدت یک سال، با رای مخفی اعضا، انتخاب می شوند.
  ارائه گزارش عملکرد دو سال گذشته هیئت مدیره فعلی، شنیدن گزارش بازرسان از عملکرد یک سال گذشته هیئت مدیره، شنیدن و تصویب تراز مالی انجمن در سال کاری گذشته توسط خزانه دار، تعیین حق عضویت سال آتی و شنیدن نظرات و پاسخگویی به پرسشهای اعضا، از جمله برنامه های این نشست سالانه است.
  هیئت مدیره انجمن قلم ایران، طبق اساسنامه، همه دوره، حداقل پانزده روز پیش از برگزاری مجمع عمومی، از طریق ارسال نامه با پست سفارشی برای تک تک اعضا، ضمن ارسال برنامه های جلسه، از اعضایی که مایل اند در آن دوره خاص، برای عضویت در هیئت مدیره یا بازرسان نامزد شوند، دعوت می کند تا درخواست خود را به صورت کتبی برای انجمن ارسال کنند.
  کسانی که با دلایل موجه به هیچ عنوان نمی توانند در مجمع شرکت کنند، با دادن وکالت کتبی به یکی از اعضا که از حضور او در مجمع عمومی مذکور مطمئن اند، می توانند در برگزاری مراسم مشارکت کنند.
  قابل ذکر است که هر عضو فقط می تواند وکالت یک عضو غایب را بر عهده بگیرد. بنابراین، اعضایی که می خواهند به دیگری وکالت دهند، پیش تر باید اطمینان حاصل کنند که آن شخص، وکالت عضو غایب دیگری را بر عهده ندارد.
  حضور در این مراسم، تنها برای اعضای رسمی انجمن مجاز است. همچنین طبق اساسنامه، مشارکت فعال در فعالیتهای انجمن(از جمله حضور در مجامع عمومی سالانه) و پرداخت مرتب حق عضویت ، از جمله ملاکهای مهم بقا در عضویت انجمن قلم ایران است.
  اعضای فعلی اصلی هیئت مدیره انجمن عبارت اند از: علی اکبر ولایتی، محمد رضا سرشار، راضیه تجار، فیروز زنوزی جلالی، محسن پرویز، رضا رسولی و سمیرا اصلانپور.

آخرين نظرات خوانندگان

 • رضاپارسی پور: سلام همنام عزیز و گلم...دیدگاهت خیلی قشنگ بود.خیلی زیبا !! ادامه
 • جهت استحضار: وقتي شنيدم يكي از به اصطلاح مستندسازان همكار تلويزيون بي ادامه
 • نامشخص: آرزوی سنجیده ای نیست. گیریم که به آرزوی خود رسید ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • انتشار کتاب "نردبان جهان" از محمد رضا سرشار
 • در ادامه اجرای طرح تجمیع و انتشار آثار نویسندگان پیشکسوت شاخص توسط انتشارات سوره مهر، کتاب "نردبان جهان" به قلم محمد رضا سرشار، به وسیله این ناشر، روانه بازار کتاب شد.
  این اثرکه چهاردهمین کتاب از سرشار مشمول این طرح است، داستانی اسطوره ای است، که با الهام از حدیثی منقول از رسول اکرم(ص) در تحف العقول، برای دانش آموزان دوره راهنمایی تحصیلی به رشته تحریر درآمده است.
  کتاب "نردبان جهان"، همچون سیزده کتاب قبلی منتشره از سرشار به وسیله سوره مهر، در قطع وزیری کوتاه انتشار یافته و دارای تعدادی تصویر دو رنگ کار منصوره محمدی است.
  چاپ اول این کتاب توسط سوره مهر، در 36 صفحه دو رنگ، با شمارگان 2500 نسخه، به بهای 1900 تومان عرضه شده است. مجموع شمارگان این کتاب در هفت چاپ آن تا کنون 500/77نسخه است. این اثر، در چاپ اول خود - با تصاویر و حروف و قطع متفاوت - موفق به دریافت دیپلم افتخار از نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است.


آرزوی مرگ

می گفت: دلم می خواهد بمیرم.
پرسیدم: چرا؟!
گفت: می خواهم ببینم آن طرف چه خبر است.

3 نظر

آرزوی سنجیده ای نیست. گیریم که به آرزوی خود رسید و آنطرف خط دید خیلی دست خالیست. آنوقت می خواهد چه کند؟ با هزار سال آرزو هم این خسران جبران نمی شود

وقتي شنيدم يكي از به اصطلاح مستندسازان همكار تلويزيون بي بي سي فارسي به نام مهرداد اسكويي، به عنوان داور جشنواره فيلم كوتاه ديني انتخاب شده، ابتدا فكر كردم شايد اين يكي از همان جشنواره هايي است كه به عنوان معناگرا در يكي از كشورهاي اروپايي برگزار مي شود. اما هنگامي كه دريافتم اين جشنواره فيلم ديني همان جشنواره رويش است كه در ايران برگزار مي شود، برق از سرم پريد!
به گزارش جهان حسن معصومي در کیهان ضمن انتشار این خبر در یادداشتی نوشت:وقتي شنيدم يكي از به اصطلاح مستندسازان همكار تلويزيون بي بي سي فارسي به نام مهرداد اسكويي، به عنوان داور جشنواره فيلم كوتاه ديني انتخاب شده، ابتدا فكر كردم شايد اين يكي از همان جشنواره هايي است كه به عنوان معناگرا در يكي از كشورهاي اروپايي برگزار مي شود. اما هنگامي كه دريافتم اين جشنواره فيلم ديني همان جشنواره رويش است كه در ايران برگزار مي شود، برق از سرم پريد!

به خودم گفتم چگونه در شرايطي كه چند به اصطلاح مستندساز به درستي و به اتهام همكاري با شبكه بي بي سي فارسي بازداشت شده اند و مسئولين مختلف هنري و سينمايي مرتباً مصاحبه مي كنند كه هرگونه ارائه يا فروش فيلم به شبكه بهايي «بي بي سي»، فلان مجازات و بهمان كيفر را دارد، اين يكي همكار بي بي سي نه تنها مجازات و كيفر نمي بيند كه تازه تشويق شده و به عنوان داور جشنواره فيلم، آن هم از نوع ديني اش برگزيده مي شود! جل الخالق!! اين ديگر از يك بام و دو هوا خيلي فراتر است!!!

گفتم شايد هم اين مهرداد اسكويي آن مهرداد اسكويي نباشد كه به دستور صادق صبا (مدير بخش فارسي بي بي سي) و با موافقت رؤساي اين شبكه صهيونيستي (مراجعه كنيد به مصاحبه صادق صبا درباره ساخت مجموعه مستند «ايران من» يا «طعم ايراني»)، همين دو سه سال پيش يك مستند تحقيرگرايانه درباره ايران ساخت و براي اين كار، برخي مديران وقت وزارت ارشاد را متقاعد ساخت تا خود صادق صبا (از جاسوسان برجسته سرويس اطلاعاتي رژيم صهيونيستي و MI۶) را به ايران آورده و در سراسر ايران بچرخاند!!

گفتم حتماً اين آن اسكويي نيست كه يار غار «مازيار بهاري» (همان به اصطلاح خبرنگار نيوزويك و جاسوس سفارت انگليس كه در جريان فتنه سال ۸۸ دستگير شد) بود و با همكاري او براي بي بي سي مستند مي ساخت.

گفتم قطعاً مسئولين هنري و فرهنگي ما هشيارتر از اين هستند كه به آن اسكويي اجازه داوري جشنواره ديني بدهند كه بارها و بارها به سفارش شبكه بي بي سي فيلم ساخته و خصوصاً فيلم هايش (مانند «دماغ به سبك ايراني» و «روزهاي بي تقويم») در ايام فتنه ۸۸ از برنامه آپارات شبكه بي بي سي (كه خود در رأس سازمان هدايت گر فتنه گران قرار داشت) پخش شده و بابت فروش آنها از بي بي سي پول دريافت كرده و خدا مي داند كه در زير اين تهيه و فروش فيلم ها چه برنامه هاي ديگري قرار داشته است!!

اما به هر حال در اين روزهايي كه آب ها زياد سربالا مي روند و قورباغه ها مرتباً ابوعطا مي خوانند، هيچ چيز بعيد نيست!! وقتي تبليغ تلويزيوني از اعتماد به بانكي سخن مي گويد كه در جريان بزرگترين اختلاس تاريخ ايران، نقش اول را داشته و مدير عامل سابقش نيز به آن سوي آب ها فرار كرده، وقتي كه همكاران ديگر به اصطلاح مستندساز بي بي سي فارسي، پروژه ساخت سريال از رسانه ملي دريافت مي كنند، وقتي كه...

سلام همنام عزیز و گلم...دیدگاهت خیلی قشنگ بود.خیلی زیبا !! ذهن فضول آدمی !!
و اما بعد:
سرکویری

" آه "


آقای رئیس حوزه در کشور ما


مگذار شکایتت برم پیش خدا


تو " محسن " و ما آینه ی حُسن توایم


آه از تو و احسان تو با آینه ها !!


رضاپارسی پور - حوزه ی هنری

************************
[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

ارسال نظر