آخرین خبر

 • • داستانگویی محمدرضا سرشار در رادیو معارف
 • پنجشنبه 29 اسفندماه 92

  تاريخ : ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ - ساعت : ۳۹ : ۱۵ - گروه : فرهنگي - حوزه : صدا و سيما نوروز 93
  'محمدرضا سرشار' در ایام نوروز 93 و با هدف بسط مفاهیم معنوی و اجتماعی در قالب برنامه 'داستان دوستان' رادیو معارف به روایتگری قصه‌ها و حکایت‌های معارفی می‌پردازدچکیده
  به گزارش «نسیم»، دراین برنامه محمدرضا سرشار، قصه‌گوی "ظهرهای جمعه" رادیو با صدایی که برای شنوندگان قدیمی رادیو همواره خاطره ساز بوده است، به روایت حکایت‌هایی اجتماعی و معارفی خواهد پرداخت.
  تصمیم، پرواز، درجبهه‌ای دیگر، گواهی، معلم جدید و جای خالی ماه از جمله داستان‌هایی است که با موضوعاتی مانند سفر، دید و بازدید، خوش خلقی و ... در صبح‌های نوروزی رادیو معارف حکایت خواهد شد.
  برنامه «داستان دوستان» کاری از گروه معارف و جامعه به سردبیر تهیه کنندگی و نویسندگی حسن توکلی زاده از 2 تا 7 فروردین هر روز صبح از ساعت 7:30 بامداد تقدیم شنوندگان رادیو معارف می‌شود.
  علاقمندان به دریافت این برنامه می‌توانند پس از پخش به صفحه اختصاصی برنامه «داستان دوستان» در سایت رادیو معارف مراجعه نمایند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپ سوم "پیامبری که دوست بچه‌ها بود" منتشر شد
 • سومین چاپ "پیامبری که دوست بچه‌ها بود"، نوشته محمدرضا سرشار انتشار یافت.
  این کتاب که ابتدا در دهه 1370 با نام "داد و ستد کودکانه" به وسیله انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی، با تصویرگری محمدحسین صلواتیان منتشر شد، پس از سه با چاپ به وسیله آن ناشر، از سال 1377 دیگر ناشر به تجدید چاپ آن اقدام نکرد. تا آنکه پس از یک وقفه هشت ساله، از سال 1385 با تصویرگری سعید رزاقی، با نام «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» به وسیله انتشارات سروش انتشار یافت. اکنون این نسخه از کتاب، در انتشارات سروش به چاپ سوم رسیده است.
  «پیامبری که دوست بچه‌ها بود»، بر اساس واقعه تاریخی مستند شیرینی از زندگی رسول اکرم (ص) نوشته شده، که بیانگر توجه و عطوفت ویژه آن رسول بزرگوار نسبت به بچه‌هاست.
  این کتاب در 12 صفحه قطع خشتی با تصاویر چهار رنگ، برای سالهای اول دبستان (اول، دوم و سوم) به قیمت 2000 تومان، با شمارگان 1500 نسخه انتشار یافته، و از طریق فروشگاههای کتاب سروش (وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) یا شماره تلفن 8 - 88345063 قابل دریافت است. مجموع شمارگان دو چاپ قبلی این اثر توسط سروش، 6000 نسخه است.


کارنامه من در سال 92 -1

الف) کتابهای چاپ اول منتشر شده:
1. روزنگاشتهایی در باره ادبیات داستانی پس از انقلاب (25 نوشتار در باره هنر و ادبیات داستانی)؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ 426 ص؛ وزیری؛ 2000 نسخه.
2. سلول بنیادین داستان؛ کانون اندیشه جوان؛ 181 ص؛ پالتوی؛ 2500 نسخه.
3. داستانها و افسانه‌های تاریخی - مذهبی برای کودکان و نوجوانان؛ کانون اندیشه جوان؛ 126 ص؛ پالتوی؛ 2500 نسخه.
4. مبانی ادبیات کودک و نوجوان؛ کانون اندیشه جوان؛ پالتوی؛ 134 ص؛ 2500 نسخه.
5. آغازی دیگر (16 داستان و نقد داستان 5 دوره جایزه ادبی یوسف) (به کوشش)؛ صریر؛ 422 ص؛ رقعی؛ 3000 نسخه.
6. زندگی که گریخت (گزیده‌ داستانهای کوتاه جلال آل احمد)؛ تکا؛ رقعی؛ 328 ص؛ 2000 نسخه.
7. جایزه (ترجمه کردی)؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.
8. آنک آن یتیم نظر کرده (ترجمه ترکی استانبولی)؛ استانبول: کوثر.
* (در سال مذکور، همچنین، از سوی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای قرار گرفتن نسخه انگلیسی «آنک آن یتیم نظر کرده»، ترجمه پروفسور جیمز کلارک آمریکایی، روی سایت آمازون، اقدام و خبر انجام گرفتن آن نیز منتشر شد. اما اخیرا متوجه شدم در اثر آنچه «ناآشنایی یکی از متولیان این کار» عنوان شد، این امر تا کنون محقق نشده است؛ و قول پیگیری و جبران مافات داده شد.)
ب) کتابهای تجدید چاپ:
1. پیامبری که دوست بچه‌ها بود؛ سروش؛ چاپ سوم ناشر؛ خشتی؛ مصور رنگی؛ 12 ص؛ 1500 نسخه. (این کتاب در شناسنامه‌اش تاریخ انتشار 1391 را دارد؛ اما در واقع در اردیبهشت 92 منتشر شد.)
2. نگو نمی توانم؛ سروش؛ چاپ سوم ناشر؛ خشتی؛ مصور رنگی؛ 12 ص؛ 2000نسخه. (این کتاب در شناسنامه‌اش تاریخ نشر 1391 را دارد؛ اما در واقع در اردیبهشت 92 منتشر شد.)
3 تا 12. مجموعه ده مجلدی «قصه‌های حیوانات در قران» (ترجمه از عربی)؛ دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛ چاپ یازدهم ناشر؛ بیاضی؛ مصور رنگی؛ هر مجلد 20 ص؛ هر مجلد 2000 نسخه (مجموع شمارگان این چاپ: 20،000 نسخه). (شامل: هدهد و ملکه بلقیس؛ سگ یاران غار؛ کلاغ و هابیل؛ مورچه و حضرت سلیمان؛ گاو بنی اسرائیل؛ قوچ آسمانی؛ وال و حضرت یونس؛ فیل و ابرهه؛ شتر خدا؛ خر حضرت عزیر.)
( این مجموعه که نخستین بار در سال 1373 با تصاویر نقاش عرب در نسخه اصلی، توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی انتشار یافت، پس از ده بار چاپ توسط این ناشر و بعد از وقفه‌ای حدودا ده ساله در انتشار، سرانجام در سال 1386 با تصویرهای تصویرگران متنوع ایرانی، حروفنگاری جدید و در قطع خشتی، به وسیله انتشارات منادی تربیت به چاپ جدید رسید و در آنجا نیز چندبار تجدید چاپ شد. تا آنکه با تغییر مدیریت در انتشارات قبلی، ، به سبب بی اطلاعی مدیران جدید از این تغییر و تحول، در سال 92، اشتباهی به وسیله این ناشر تجدید چاپ شد.)
13. آنک آن یتیم نظر کرده؛ سوره مهر؛ چاپ یازدهم؛ رقعی؛ 2500 نسخه.

*** جمع کل عناوین چاپ اول و تجدید چاپ به زبان فارسی، در سال 92، بیست عنوان.
جمع کل شمارگان: 40،500نسخه.


ارسال نظر