آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام.سلامت باشید.نشانی ایمیلتان را نگذاشته بودید. ادامه
 • عبدالمحمد شعرانی: بسم الله _ سلام ،انشالا احوالات به کام باشد. من ادامه
 • Anonymous: بیشتردوست داشتیم مشروح مصاحبه شما را بدانیم تا توجه خانم ادامه
 • مدیر: سلامی چو بوی خوش آشنایی.اگر عمری باشد؛ ان شاء الله. ادامه
 • سید احمد میرزاده : سلام استاد.چقدر دوست دارم کتاب مشروح خاطرات شما به قلم ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


دوشنبه 89/8/10؛ نمایشگاه مطبوعات

دیروز آقایی با پیش شماره 0919 تلفن همراه زنگ زد.خودش را معرفی کرد. از اهالی یکی از کشورهای عربی بود. به نمایندگی از دو روزنامه قطری: "الشرق" و "العرب". گفت که مایل اند مرا ببینند و برای روزنامه شان مصاحبه ای در باره ادبیات کودک و نوجوان داشته باشند.
- اگر می توانید امشب بیایید هتل ....در غیر این صورت فردا در بخش بین الملل نمایشگاه مطبوعات.
گفتم:هتل که نه. بعد از ظهر زنگ بزنید هماهنگ کنیم.
شب زنگ زد.قرار فردا(دوشنبه) در نمایشگاه را گذاشتیم.
امروز حدود ساعت ده صبح رفتم.نماینده الشرق، با محاسنی نسبتا کوتاه و مرتب و تی شرتی سه دکمه به رنگ قرمز بود، و خبرنگار العرب با کابشن و پیراهن و محاسن آنکادره قدری بلندتر از اولی. هردو حدودا چهل و دو - سه ساله به ئنظر می رسیدند. مترجمشان - همان کسی که به من زنگ زده بود - مو و محاسنی به رنگ روشن داشت. فارسی را تقریبا بی لهجه عربی حرف می زد. کامپیوتر روی میز غرفه شان تصویری از مرا همراه با خبری به زبان عربی در باره ترجمه عربی "آنک آن یتیم نظر کرده" نمایش می داد.
بعد از معرفی خودشان و تعارفات اولیه، روی چهار صندلی نشستیم و سوال و جواب شروع شد.سوالها تقریبا مثل سوالهای خبرنگاران خودمان، خاصه در دهه اول بعد از پیروزی انقلاب بود:
- چه شد که به نوشتن برای کودکان و نوجوانان رو آوردید،
- ادبیات اسلامی چیست و با چه مشخصه هایی از ادبیات های دیگر متمایز می شود؟
- چگونه می شود محدودیتهای ناشی از جنبه های قدسی ادبیات دینی را با خلاقیت هنری - در یک اثر - جمع کرد؟
- اصلی ترین منابع ادب اسلامی کدامهایند؟
- آیا اثر ادبی اسلامی لزوما باید حاوی آیاتی از قرآن یا به طور کلی مضامین آشکار مذهبی باشد؟
- از میان نویسندگان خارجی، شما آثار کدامها را بیشتر می پسندید و مطالعه می کنید؟
- وضعیت ترجمه آثار ادبی عربی به زبان فارسی چگونه است؟
- چرا ترجمه از آثار داستانی غربی خیلی بیش تر از آثار نویسندگان عرب است؟
- آیا مجمع نویسندگان جهان اسلام به سرپرستی شیخ حسن مندور(اگر اسم درست یادم مانده باشد) که مرکزش در هند است و در کشورهای مختلف اسلامی دفتر دارد، در ایران هم شعبه ای دارد؟
- چند نویسنده شاخص متلق به جریان داستان نویسی مذهبی را اسم ببرید.
- آیا نوشتن برای کودکان و نوجوانان آسان تر است؟
-....
.در حین مصاحبه، نماینده ای از غرفه ترکیه آمد و از قطریها خواست که تا ده دقیقه دیگر جلو غرفه ترکیه جمع شوند تا عکس یادگاری جمعی - همراه با سایر خبرنگاران خارجی حاضر در نمایشگاه - بگیرند.بعد چند دختر خانم جوان ایرانی با دیدنم وارد غرفه شدند و بی اطلاع از مصاحبه ای که در حال انجام گرفتن ، با محبت تمام ابراز لطف کردند. معلوم بود دیدن این صحنه برای مترجم و مصاحبه کننده ها جالب بود. مترجم این جمله خانمها را برای خبرنگارها ترجمه کرد، که "ما با قصه های شما بزرگ شدیم."
در پایان گرفتن چند عکس یادگاری - از سوی میزبان بود و چند عکس خبری و گرفتن نشانی پست الکترونیکی من و شماره موبایلم و انکشف که خبرنگار الشرق خودش شاعر است و سه کتاب شعر به چاپ رسانده است و ....
بیرون باران ریزی می بارید.

5 نظر

سلام استاد.چقدر دوست دارم کتاب مشروح خاطرات شما به قلم زیبا و شیوای خودتان منتشر بشود...

بیشتردوست داشتیم مشروح مصاحبه شما را بدانیم تا توجه خانم های جوان.

بسم الله _ سلام ،انشالا احوالات به کام باشد. من معلم روستایی هستم در جنوب بوشهر _می خواستم کتابم را برایتان پست کنم . لطفا آدرس تان برایم ای میل بزنید . ممنون می شوم نظر خصوصی بماند

ارسال نظر