آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • شاگرد: با سلام. انشاءالله خدا عمر طولانی و با عزت همراه ادامه
 • میرحسین: سلام خدا خيرتان دهد. ادامه
 • آریانا آریارمن: درود بر شما جناب سرشار چه افتخار بزرگي نصيب من ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


کارنامه من در سال 86 - قسمت چهارم

باسمه تعالی
4. اشتغال به چند کار مقطعی ٬‌ اما وقتگیر
          در این سال  ٬ من ٬‌ به رغم عهدی که در پایان سال 85 با خود کرده بودم که دیگر هیچ کار اجرایی و غیر اجرایی جدید نپذیرم ٬ به دلایل مختلف ٬ به ناچار وارد چندین خرده کاری شدم ٬ که بخش مهمی از وقت آزادم را گرفت ٬ و کما فی السابق ٬ فرصتی چندان برای پرداختن به تحقیق و تالیف ٬‌ برایم نگذاشت .
          به طور مختصر اگر بخواهم اشاره کنم ٬ این کارها عبارت بود از :
          1. یافتن ٬ بازنویسی و اجرای بالغ بر هفتاد حکایت – هریک بین پنج تا هفت دقیقه – برای برنامه "آستانه" گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما .
          2. خواندن دهها مجموعه داستان و رمان ٬ گزینش حدود چهل و پنج اثر – به طور متوسط هر یک 275 صفحه – برای معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی . این آثار از نویسندگان در قید حیات ایرانی ٬ برای چاپ در یک مجموعه یکصد مجلدی به شکلی زیبا و نفیس ٬ توسط این وزارتخانه است . (بنا شد در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال تهران ٬‌تعدادی از این آثار ٬ در غرفه ای مستقل ٬ به مخاطبان عرضه شود .)
          کار تماس با نویسندگان ٬ گرفتن آثار از ایشان ٬ بررسی و گزینش اولیهٔ این داستانها با آقای کامران پارسی نژاد شیرازی ٬ و مطالعه و تایید نهایی ٬ همچنین سفارش آثار برای ویرایش و نظارت بر کار ویراستاران ٬ برعهدهٔ من است .
          این مسئولیت ٬ یکی از وقت‌کش‌ترین ٬ فرساینده‌ترین و کم اجرترین کارهایی است که در سالهای اخیر پذیرفته ام . اما چاره ای نیست . باید تا پایانش بروم . خدا کند زودتر تمام شود !
         تا کنون حدود شصت اثر ٬ از تقریباً همین عده نویسنده ٬ تصویب ٬ ویراستاری و به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل شده است .
          برخی از این افراد عبارت‌اند از : خانمها و آقایان    راضیه تجار ٬‌ زهرا پورقربان ٬ نادره عزیزی نیک ٬ سهیلا عبدالحسینی ٬ نرگس آبیار ٬ مژگان شیخی ٬ منیژه جانقلی ٬ فریدون عموزاده خلیلی ٬ حسن احمدی ٬ مهرداد غفارزاده ٬ شهرام شفیعی ٬ فیروز زنوزی جلالی ٬ مجید قیصری ٬ طاهره ایبد ٬ ابوالقاسم فقیری ٬ محمد علی گودینی ٬ اصغر استاد حسن معمار ٬ احمد شاکری ٬ علی اکبر والایی ٬ مجید درخشانی ٬ انوشه منادی ٬ حسن فرهنگی ٬ مجید ملامحمدی ٬ پوروهاب ٬ حسن خادم ٬ اکبر خلیلی ٬ حمید نوایی لواسانی ٬ کامران پارسی نژاد ٬ زهرا زواریان ٬ منصوره شریف زاده ٬ محمود حکیمی ٬ محمد رضا بایرامی ٬ ...
         3. شرکت در حدود ده جلسه سه – چهار ساعته "کمیته تخصصی ارزشیابی شاعران و نویسندگان" در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی . در این جلسات ٬ تا آنجا که به خاطر می آورم ٬ آثار افراد ذیل ٬ ارزیابی و آنان مستحق دریافت مدرک معادل ٬ تشخیص داده شدند :
          فیروز زنوزی جلالی ٬ علیرضا قزوه ٬‌ محمد میرکیانی ٬ جعفر ابراهیمی ٬ امیرحسین فردی ٬ فریدون عموزاده خلیلی ٬ محمد رضا بایرامی ٬ ... (مدرک معادل دکتری) .
          ابراهیم حسن بیگی ٬  داریوش عابدی ٬ پرویز بیگی حبیب آبادی ٬ جمشید خانیان ٬ ... (مدرک معادل کارشناسی ارشد )
          4 . اداره حدود چهل جلسهٔ هفتگی نقد داستان روزهای سه شنبه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی . از حدود بهمن ماه 86 ٬ از آقای حسین فتاحی خواهش شد که یک هفته در میان ٬ ایشان این جلسات را اداره کند . بنابر این شد که جلسات تحت مدیریت مشارالیه ٬ به نقد آثار اعضای جلسه اختصاص یابد ٬ و در جلساتی که من اداره می کنم ٬ داستانهای کوتاه برگزیدهٔ داخلی و خارجی ٬ از نویسندگان صاحبنام ٬ نقد و بررسی شود .
          در این جلسات ما تا کنون " گردنبند" (از موپاسان ) ٬‌ "بچه مردم" (از جلال آل احمد ) ٬ "رتیل" (از جمال میرصادقی ) ٬ داستانی از احمد محمود و ... را ٬ به شکلی کاملاً متفاوت با نقدهای رایج راجع به این آثار ٬ نقد کرده ایم .
          5 . طراحی دوره کارشناسی ارشد "نقد ادبی" با کمک آقای شهریار زرشناس ٬ نوشتن طرح دروس دوره توسط من ٬ و ارائه آن به وزارت علوم و آموزش عالی برای بررسی و – إن شاء الله – تصویب ٬ به وسیلهٔ گروه ادبیات اندیشهٔ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی .
          این کار ٬ بسیار دشوار ٬ و برای من ٬ خسته کننده بود . اما در نهایت ٬ با این توجیه که "غیر از شما کسی از عهده آن بر نمی آید " – مثل خیلی کارهای دیگر – بر من تحمیل شد . با این رو ٬ بحمدالله ٬‌ حاصل کار ٬ خوب از آب در آمد . و اگر طرح ٬ در وزارت علوم تصویب ٬ و این رشته ٬ به رشته های درسی موجود کشور اضافه شود ٬ در تبعات و محصولات خیر آن برای ادبیات کشور ٬‌ بنده هم سهیم خواهم بود ؛ و این افتخار بزرگ ٬ برای این مجموعه  – از جمله من – در تاریخ ادبیات کشور ٬ ثبت خواهد شد ؛‌ إن شاء الله .
          قابل ذکر است ٬ در جلسات بررسی پیش نویس اینجانب ٬ غیر از آقای زرشناس ٬ آقای دکتر صابر امامی هم حضور فعالی داشت . همچنین آقای حامد رشاد ٬ در پیگیری مراحل اجرایی کار ٬ نقش اصلی را داشت .

ادامه دارد./

3 نظر

درود بر شما جناب سرشار
چه افتخار بزرگي نصيب من شده.
افتخاري كه اين روز را در تاريخ زندگاني ام ثبت خواهم كرد.
جناب سرشار به داشتن استادي چون شما براي ايران بزرگ افتخار مي كنم.
شما يگانه ايد استاد.قدري از آن سايه ي مهرباني ات بر من هم بگستران.
در تنم صبح برپاست

نم نم آرزو از چراغ ها پیداست

جمع کنید آینه را که دام افسانه ها همینجاست

آبادانی اندیشه با آمدنتان سبز خواهد گشت.
بیایید تا سرزمین تارنمایم ابری نباشد...
بگذارید من هم بفهمم چم راستین دوستی چیست.....
منتظرم تا خاک پایتان را سرمه ی چشمهایم کنم.


________________
- متقابلا سلام . برایتان سلامتی و توفیق روز افزون آرزو می کنم .سربلند باشید.

سلام
خدا خيرتان دهد.

با سلام. انشاءالله خدا عمر طولانی و با عزت همراه با سلامتی به شما عنایت کند.

ارسال نظر