آخرین خبر

 • • «محمدرضا سرشار» در جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان و نوجوانان تجلیل شد
 • جمعه 30 بهمنماه 94

  با معرفی برترین‌های کتاب‌های صوتی و افسانه‌ها؛
  «محمدرضا سرشار» نویسنده و قصه‌گوی سال‌های دور در دومین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان و نوجوانان تجلیل شد.
  خبرگزاری فارس: «محمدرضا سرشار» در جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان و نوجوانان تجلیل شد

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان دومین جشنواره تولید کتاب های صوتی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و فراهم کردن امکان دسترسی آسان تر کودکان و نوجوانان بخصوص نابینایان به کتاب های صوتی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

  بر اساس این گزارش، در دومین دوره این جشنواره از محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) تجلیل شد و برگزیدگان دیگر نیز معرفی شدند. نوربرت کوبر قصه‌گوی بین المللی هدیه سرشار را در این مراسم اهدا کرد.

  کوبر در ادامه به اجرای قصه‌گویی خرس قرمز پرداخت و در میان توصیف داستان از برخی حاضران هم کمک گرفت که این اجرا مورد توجه حاضران قرار گرفت.

  صادق کرمیان مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۰ و رئیس فرهنگسرای عطار با بیان اینکه قصه‌ها و لالایی پدر و مادربزرگ‌ها از شیرینی‌های دوران نوجوانی هر یک از ما است، اظهار داشت: اما این روند در جامعه کنونی در زندگی امروزین ما با تغییر سبک زندگی و اشتغال‌ها شرایط را طوری رقم زده که پدر و مادرها هم کمتر برای فرزندانشان قصه می گویند.

  در ادامه این مراسم مجید طراحی مدیر امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری پیام دکتر صلاحی رئیس سازمان را قرائت کرد.

  حجت‌الاسلام ناصری‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران طی سخنانی به یکپارچگی کتاب‌خانه‌های شهرداری تهران با مدیریت یکسان اشاره کرد و متذکر شد: مدعی هستیم تمام کتابخانه‌های شهرداری تهران به شکل یکپارچه اداره می شود.

  وی به موضوع کتابخوانی هم اشاره کرد و با منویات رهبر انقلاب را مهم دانست و گفت: دو کانون کتابداران و قلم اولی ها را تشکیل داده ایم و برای سال آتی همه نویسندگان که طی دو سه سال اخیر اولین بار کتاب نوشته‌اند ساماندهی خوبی خواهیم داد.

  وی در پایان از راه اندازی کتابخانه دیجیتال نیز خبرداد که محصولات این جشنواره می‌تواند در این کتابخانه استفاده شود.

  حسن آذری رئیس کتابخانه فرهنگسرای عطار به شروع این جشنواره از سال 93 در اسفند ماه اشاره کرد و افزود: این روند تا 4 بهمن 94 ادامه یافت.

  وی در ادامه به اهداف جشنواره نیز اشاره داشت و با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون 16 هزار فایل صوتی داریم که 5 هزار فایل در عرض این یک‌سال برای این جشنواره تولید شده گفت: جشنواره دو بخش داشت که در بخش کتاب صوتی 600 عنوان معرفی شده بود و از علاقه‌مندان درخواست کردیم فایل‌های صوتی خود را ارسال کنند. بخش دوم به افسانه‌ها اختصاص داشت که قرار بر این بود تا افراد با زبان و لهجه خود افسانه‌ها را خوانده و ارسال کنند که مجموعا 5200 فایل واصل شد.

  آذری به داوری سخت نیز اشاره کرد و بیان داشت: در مرحله اول آثار داوری و برترین ها به مرحله دوم رسید که در این مرحله هم 50 اثر انتخاب و وارد دور نهایی شد.

  به گفته وی، شش هزار و صد و پنج نفر ثبت نام کرده بودند که 2 هزار و 850 نفر موفق به شرکت شدند. در نهایت 5 هزار و 32 اثر و فایل واصل شد. بیشترین شرکت کنندگان از استان های تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز بودند.

  کوچکترین برگزیده «هانیا حسنی» تندیس جشنواره دوم را به سرشار تقدیم کرد.

  سرشار سخنان خود را این گونه آغاز کرد: خدا را شکر که خاطرات خوشی در گوشه‌ای از ذهن مردم سرزمینم کاشته‌ام. این توفیقی بدون استحقاق برای من بوده است همچنین از محمد میرکیانی نویسند «قصه ظهر جمعه» یاد می کنم که جشنواره‌های قصه گویی را بنیان گذاشت جشنواره هایی که از کانون پرورش فکری شروع شد و در شهرداری تداوم پیدا کرد و به احیای یک سنت اجدادی انجامید.

  این نویسنده کتاب کودک و نوجوان با اشاره به اینکه باید قدر هنر قصه‌گویی را بدانیم گفت: افراد مسن وقتی توانایی دوران جوانی خود را از دست می‌دهند، گاه احساس بی‌هدف بودن می‌کنند و همین حس باعث می‌شود آن احترامی که شایسته‌‌شان است را در خانواده پیدا نکنند. قصه‌گویی سنتی است که موجب می‌شود پدر و مادربزرگ‌ها احساس مفید بودن و کارآمد بودن داشته باشند.

  میکائیل شهرستانی بیانیه هیات داوران جشنواره را قرائت کرد.

  همچنین در مراسم اختتامیه از کم سن و سال‌ترین و همچنین از مسن‌ترین مخاطبی که فایل صوتی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند، تقدیر شد.

  جشنواره تولید کتاب‌های صوتی برای کودکان و نوجوانان از اسفند 93 کار خود را آغاز کرد و نزدیک به 6 هزار نفر در این جشنواره ثبت نام کردند اما از این تعداد، 2800 نفر ، 5000 فایل به دبیرخانه جشنواره ارسال داشتند.

  اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

  در بخش نویسنده‌های ارسال کننده فایل: حسین نورانی

  ناشران ارسال کننده فایل: شهره روحی انتشارات جیحون

  ارسال بیشترین فایل صوتی: الهه نیازخوانی با 234 فایل

  کم سن‌ترین ارسال کننده فایل صوتی با 5 سال: هانیا حسنی

  ارسال کنندگان فایل به ترتیب با هفت، هشت سال: فرزام میزبان، آرتوش مخدومی، رانا جهانی مقدم

  مسن‌ترین شرکت کننده با 71 سال سن: بدرالسادات حسینی پور

  در بخش افسانه‌ها در بخش گروهی هیچ اثری حائز رتبه نشد اما زینب شیخ‌الاسلامی و افسانه سادات حسینی شایسته تقدیر شناخته شدند.

  در بخش افسانه فردی: هیچ فردی حائز رتبه اول و دوم نشد اما رتبه سوم به صورت مشترک به مرضیه مدنی و مهین غنچه

  تولید کتاب‌های صوتی در بخش گروهی: به ترتیب از رتبه اول تا ششم اختصاص یافت به، صبا حق طلب، امیرحسین صبحی، محمود پور شکیبایی، مهرداد رنجبر، نسیم رضایی، فیانا ناصحی.

  در بخش فردی به ترتیب از رتبه اول تا ششم: نرگس آهازان، نفیسه انصاری، مرضیه حیدری، فیاما ناصحی، مینو ارسلان، شکوفه عزیزی.

  انتهای پیام/و

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ «آنک آن یتیم نظر کرده » توسط سوره مهر
 • انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده » به قلم « محمدرضا سرشار » را تجدید چاپ کرد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رمان « آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان بعنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد.

  براساس این گزارش در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.


تقدیر ارگان رسانه‌ای حزب2کارگزاران از نویسنده ضددین؛ وقتی‌نویسنده"جنسی‌نویس"و"ضد دین"، روشنفکر تمام‌عیار می شود

ناریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۰
 
صادق هدایت در کتابی با نام "توپ مرواری"، الفاظ جنسی و همچنین توهین به مقدسات را یک جا و در کنار هم جمع نموده است.
وقتی‌نویسنده"جنسی‌نویس"و"ضد دین"، روشنفکر تمام‌عیار می شود
به گزارش جهان، هفته نامه "صدا" از زیر مجموعه های مکتوب حزب کارگزاران در شماره 60 خود در مطلبی با عنوان "روشنفکری ما به درمان گری تقلیل یافته است" اقدام به بررسی چند روشنفکر مد نظر خود پرداخته است.

این هفته نامه در بررسی چهره ای مورد نظر خود، به سراغ افراد بد نام و حتی منفور رفته و سعی کرده از آنها چهره مطلوب نظر جامعه روشن فکری کشور بسازد. "صادق هدایت"، "فروغ فرخزاد"، "فروغی" و . . . که هر یک کارنامه توهین به مقدسات و ضد دین دارند، از چهره هایی بوده که این هفته نامه سعی در تطهیر آنها بوده است.

"صدا" در اواسط این مطلب و در صفحه 37 هفته نامه، می آورد:" صادق هدایت یک روشنفکر تمام عیار است، اما سیاست ورزی نمی کند.....خرافه و فرهنگ مردم را نقد می کند."

و اما افکار منحرف صادق هدایت

صادق هدایت نامی مشهور در حوزه ادبیات داستانی ‌است. کتاب‌هایی نظیر بوف کور، سگ ولگرد، داش آکل و... نوشته اویند. شهرتش بیش از برخی داستان نویسان دیگر تاریخ ادبیات داستانی کشورمان است، اما توانایی‌اش در خلق داستان به مراتب کمتر از اکثرِ دیگر نویسندگان است. حاشیه ها در زندگی صادق هدایت سهمی به‌سزا در مشهور شدنش داشتند. اندیشه‌های دین‌ستیزانه‌اش نیز عاملی برای ایجاد انگیزه در دشمنان فرامرزی‌مان بوده تااز وی چهره ساخته و داستانهایش را موضوع تحلیل‌های بخش ادبی برخی رسانه‌ها نظیر بی.بی.سی کنند. کتاب‌های متعددی نیز در ستایش و تعریف کاذب از وی نوشته شده تا مرد شماره یک و مرجع ادبیات داستانی و رمانتیک کشور معرفی شود؛ تا آنجا که استاد محمدرضا سرشار، نویسنده و منتقد متعهد عرصه ادبیات داستانی کشورمان، برای بیان توانایی‌های واقعی و نیز راز شهرت کاذب صادق هدایت،دست بر قلم برده و کتابهایی نظیر: «راز شهرت صادق هدایت»، «حقیقت بوف کور» و «داش آکل، حواشی و تبعات» را تألیف نموده است. در این نوشته بنا داریم این سه اثر را بازخوانی کنیم.

ملیت‌گرائیِ باستان‌گرا، عرب ستیزی،تلاش برای ترویج فرهنگ ایران باستان، برتر نمایی فرهنگ ایران باستان و تحقیر اعراب مسلمان و فرهنگ آنان، مشارکت در تلاش برای تغییر خط فارسی، اهانت به مقدسات اسلامی، طرح اسلام به عنوان وسیله تحمیق توده مردم، شیوه طرح روحانیان، روش طرح حاجیان، نحوه طرح زائران عتبات عالیات، خوار شماری توده مردم مسلمان، تمسخر و تحقیر حجاب و زنان مسلمان، طرح محرومیت جنسی به عنوان عامل گرایش افراد به اسلام، زشت نمایی مردان و زنان مسلمان، پلشت نمایی مذهبیها، تمسخر سینه زنی و عزاداری برای امام حسین (ع)، خشن نمایی مذهبیها در اجرای احکام شرع و نفی اسلام در عین بی اطلاعی از آن. 
صادق هدایت در کتابی با نام "توپ مرواری"، الفاظ جنسی و همچنین توهین به مقدسات را یک جا و در کنار هم جمع نموده است.

 "روشنفکر حقیقی" در دیدگاه رهبر انقلاب
در اين ميان رهبر معظم انقلاب اسلامي‌ر وشنفکري را به سه دسته تقسيم مي کنند

۱-روشنفکري حقيقي: روشنفکري که هم دين مدار است ،هم درک درستي از دين دارد و هم به فرهنگ ملي و ايراني خود اهميت مي دهد.

۲-روشنفکري غير حقيقي مخالف مذهب: روشنفکري که هم مخالف مذهب است و هم به جهت سر سپردگي به فرهنگ غربي مخالف با فرهنگ اصيل ملي است.

۳-روشنفکري غير حقيقي و موافق مذهب: روشنفکري که مخالف مذهب نيست و سرسپرده فرهنگ غربي نيز نمي باشد ولي درک درستي هم از مذهب ندارد.(جريان شناسي فکري ايران معاصر ،عبدالحسين خسروپناه)

ارسال نظر