آخرین خبر

 • • امیدواریم پرونده مهدی هاشمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود
 • سه شنبه 28 بهمنماه 93

  نامه تعدادی از طلاب علوم دینی به آیت‌الله آملی لاریجانی
  تعدادی از طلاب دینی محصل در رشته حقوق در نامه‌ای با موضوع پرونده قضایی مهدی هاشمی تاکید کردند: امید آن داریم که این پرونده همچون پرونده آقای رحیمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود.
  خبرگزاری فارس: امیدواریم پرونده مهدی هاشمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود
  به گزارش خبرگزاری فارس، تعدادی از طلاب دینی محصل در رشته حقوق نامه‌ای پیرامون پرونده قضایی مهدی هاشمی خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا نوشتند.
  متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  ریاست محترم دستگاه قضا حضرت آیت الله آملی لاریجانی دامت توفیقه
  سلام علیکم
  مقام معظم رهبری حفظه الله می فرمایند: «اگر بخواهیم عدالت در قوه‌ی قضائیه جریان دائمی و عمومی و فراگیر پیدا کند، بایستی تقوا و نگاه بی‌طرفانه در حوادث کوچک و بزرگی که به قوه‌ قضائیه ارجاع می‌شود، حاکم شود؛ این را باید همه رعایت کنند، از بالا تا پائین. این یک نکته‌ بسیار مهمی است. این، اعتماد ایجاد خواهد کرد.» 1390/04/06
  متاسفانه شنیده می شود که با نزدیک شدن به روزهای پایانی رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی، موضوع فشار به دستگاه قضا و قاضی پرونده آن نیز بیشتر مطرح می‌شود به طوری که برخی نمایندگان مجلس از فشارهای بی‌سابقه در این پرونده خبر داده‌اند که علاوه بر شخص قاضی پرونده بر خانواده، اقوام و حتی آشنایان و همشهری‌های قاضی نیز وارد می‌شود.
  با توجه به اصل استقلال قوا و مصونیت قاضی در حکم، این فشارها چه معنایی می تواند داشته باشد غیر از تاثیر در حکم پرونده مهدی هاشمی.
  پرونده این آقازاده از حساس‌ترین پرونده‌های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی را در بردارد؛ در مورد قضاوت این پرونده مهم قضائی فشار بی سابقه از طرف بعضی به دستگاه قضا و شخص قاضی مقیسه ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را مورد تاثیر قرار دهد و اخباری حاکی از کاهش حجم اتهامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی وی به گوش می رسد که ان شاء الله که این اخبار دروغ باشد.
  با تعاریفی که مقام معظم رهبری از جنابعالی هچون مدیر برجسته، هوشمند و انقلابی دارند امید آن داریم که این پرونده همچون پرونده آقای رحیمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود.
  از خدای متعال توفیق شما را خواستاریم.
  و العاقبة للمتقین
  انتهای پیام/

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931128001314#sthash.reU1vIGW.dpuf

آخرين نظرات خوانندگان

 • غلامرضاگراوندی: سلام.پیامبرص میفرماینداگرحدی ازحدودالهی به موقع اجراشودبیش ازچهل روز بارندگی برای ادامه

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


پس از برگزاری 26 جلسه دادگاه مهدی هاشمی: فشار به دستگاه قضا ادامه دارد/ م. ه. و تلاش برای صدور یک حکم حداقلی


خبرگزاری فارس: فشار به دستگاه قضا ادامه دارد/ «م.ه» و تلاش برای صدور یک حکم حداقلی


به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، پس از برگزاری 26 جلسه دادگاه مهدی هاشمی سرانجام زمان صدور حکم پرونده سنگین این آقازاده پرحاشیه فرا رسید اما هنوز رای دادگاه صادر نشده خبرهایی از اظهارنظرهای وی به گوش می‌رسد که نشان از فشار سنگین به دستگاه قضا برای صدور یک حکم حداقلی برای وی است.

چراکه چندی پیش مهدی هاشمی در جلسه‌ای این‌طور اظهار می‌کند که قوه قضائیه حکم سنگینی برای من صادر نخواهد کرد.

وی پیش از صدور رای دادگاه، حکمش را تنها 2 سال زندان پیش‌بینی کرده و این‌طور عنوان می‌کند که خانواده نخواهند گذاشت من بیش از 7 ماه در زندان باقی بمانم چرا که قانون این اجازه را می‌دهد بعد از گذراندن یک سوم محکومیت، از امتیاز آزادی مشروط استفاده کنم.

ظاهراً در این جلسه، مهدی هاشمی علت پیش بینی این حکم سبک را دلایل سیاسی عنوان می‌کند و می‌گوید که قوه قضائیه به همین دلیل نمی‌تواند مجازات بیشتری را برایش در نظر بگیرد.

این اظهار نظر آقازاده خاص به نوعی یادآور واکنش عفت مرعشی در قبال رای نیاوردن میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری 88 است.

خانم عفت مرعشی پیش از انتخابات 88 در مصاحبه‌ای گفته بود که اگر میرحسین موسوی رای نیاورد مردم به خیابان‌ها بریزند.

سخنان تهدیدآمیز مهدی هاشمی در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز اخباری درباره فشار فزاینده به دستگاه قضا برای صدور یک حکم حداقلی در پرونده وی از سوری رسانه‌ها منتشر شده بود.

یکی از مهمترین نکات پرونده استات اویل این است که شرکت نروژی و مقامات آن پس از افشای رشوه دادن به طرف ایرانی؛‌ در سال 2003 مورد بازخواست قرار گرفتند در حالیکه پس از گذشت بیش از 11 سال، طرف رشوه گیرنده ایرانی همچنان آزاد است و این موضوع حساسیت افکار عمومی را نسبت به واکنش قوه قضائیه در این پرونده دوچندان کرده است.

همچنین چندی پیش احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی مجلس از اعطای رشوه 15.2 میلیارد دلاری شرکت استات اویل به مهدی هاشمی پرده برداشت.

شایان ذکر است که موضوع استات اویل تنها یکی از اتهامات مهدی هاشمی است و اتهاماتی دیگری چون اخلال در نظام اقتصادی کشور، اختلاس، تبانی در انجام معاملات دولتی، فساد مالی در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و جاسوسی بخش‌های دیگری از پرونده در جریان مهدی هاشمی است.

برخی از اخبار از فشار پشت پرده برای عدم صدور حکم درخصوص اتهامات مهدی هاشمی حکایت دارد. این موضوع را چندی پیش ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نیز تائید کرده و گفته است: «خبرهایی که به گوش ما می‌رسد حکایت دارد که فشار بر روی دستگاه قضایی و خانواده قاضی و خود قاضی زیاد است و به عناوین مختلفی سعی دارند القا کنند که پرونده سیاسی است».

سال‌هاست رسانه‌های معاند تلاش می‌کنند اینگونه القا نمایند که نظام حاشیه‌‌ای امن برای برخی افراد ایجاد کرده و به واسطه تمرکز ثروت و قدرت در دست آنان توان برخورد با قانون شکنی‌ها را ندارد. موضوع ریشه‌دار شدن فساد در دستگاه حاکمیت ایران به خط خبری مرسوم رسانه‌های ضدانقلاب بدل شد.

به عقیده کارشناسان باید این مفهوم در درون جامعه نهادینه شود که تبعیت از قانون وظیفه همگانی نیست و نسبت با هیچ فرد، جریان و یا گروه سیاسی نمی‌تواند خللی در اجرای قانون ایجاد نماید.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931128001270#sthash.d1pGWww5.dpuf

1 نظر

سلام.پیامبرص میفرماینداگرحدی ازحدودالهی به موقع اجراشودبیش ازچهل روز بارندگی برای مردم سودمند خواهدبود.
حال باتوجه به این سخن سودمنداگرحدواقعی در مورد این مفسداجراشودبیش ازچهل سال سازندگی وبارندگی برای مملکت ماسودمند خواهدبود.خدااین مفسدوطرفداران فاسدش رالعنت کند.

ارسال نظر