آخرین خبر

 • • منطقه فوتبالی ایران از اعراب جدا شد
 • شنبه 20 دیماه 93

  بر اساس تقسیم بندی جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران در منطقه چهار با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان،ترکمنستان قرار گرفت.
  به گزارش مشرق، کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه مجمع عمومی خود کشورهای این قاره را بر اساس تقسیم بندی جدید به 5 منطقه تقسیم کرد که به شرح زیر است.

  منطقه اول

  چین،کره شمالی، کره جنوبی، گوام، هونگ هونگ،ژاپن،ماکائو، ماریانا شمالی و مغولستان

  منطقه دوم

  عربستان، بحرین،کویت، اردن، عمان، فلسطین، عراق، قطر، لبنان، سوریه، عراق، امارات، یمن

  منطقه سوم

  بنگلادش، بوتان، هند، مالدیو، نپال، سریلانکا و پاکستان

  منطقه چهارم

  ایران، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان

  منطقه پنجم

  استرالیا، برونی، کامبوج، تیمور شرقی، مالزی، اندونزی، لاوس، سنگاپور، فیلیپین، میانمار، تایلند، ویتنام

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.


بازخوانی محورهای مهم بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم قم/ 1. نمونه های تاریخی فساد پهلوی

گروه سیاسی- رجانیوز: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم به مناسبت 19 دی، حاوی محورهای متعدد و مهمی بود که ضروری است علاوه بر بازخوانی آنها، بخشهایی از بیانات ایشان مورد تبیین و تشریح قرار بگیرد.

به گزارش رجانیوز، ایشان در بخشی از صحبت های خود با اشاره به حجم فساد همه جانبه در رژیم پهلوی و تلاش برخی رسانه ها برای «بزک» کردن این رژیم فاسد فرمودند:

«خصوصیّت سوّم این رژیم خبیث، فساد بود. انواع فساد، از فسادهاى جنسى بگیرید که مبتلابه تقریباً همه ى دربارىها و دور و برى ها و مانند اینها بود که دیگر حالا داستانهایش شرم آور است. آن روز خیلى از آحاد مردم هم میدانستند، اگرچه جرأت نمیکردند بر زبان بیاورند. گاهى از قلم خارجىها درمیرفت، چیزهایى را میگفتند فساد جنسى، فساد مالى، نه فقط در سطوح متوسّط که هر وقتى ممکن است پیش بیاید؛ نخیر، در عالىترین سطوح کشور. از طرف شخص محمّدرضا و دورو برى هایش، بالاترین فسادهاى مالى، بزرگترین رشوه ها، بدترین دست اندازى ها، خباثت آلودترین فشارها بر منابع مالى ملّت به وجود مىآمد. براى خودشان ثروت درست میکردند به قیمت فقیر کردن مردم و بیچاره کردن مردم.»

لذا در اولین بخش از سلسله مطالبی با عنوان «بازخوانی محورهای مهم بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم قم»، نمونه هایی آشکار از «فساد رژیم پهلوی» را از نظر می گذرانید.

ارسال هواپیما به سوییس برای آوردن پمادی که باید خارش دست شاه را درمان می کرد!

«سفیر وقت ایران در سوئیس یک بار برای تهیه پمادی جهت مداوای خارش دست شاه، هواپیمایی را در بست به لندن فرستاد تا ده حلقه از پماد مورد نظر را برای شاه بیاورد، زیرا پمادی با نام مورد دستور شاه در سوئیس وجود نداشت. بلکه مشابه آن با نامی دیگر موجود بود اما سفیر معتقد بود امر شاه باید همان طور که هست اجرا شود.

ولخرجی های شاه و اطرافیان در سوئیس تا بدان حد بود که بارها مورد اعتراض مطبوعات سوئیسی و اروپایی قرار گرفته بود اما سفیر می کوشید با اهدای هدایای گران قیمت به روزنامه نگاران صدای آن ها را خاموش کند اما برخی پول می گرفتند و در عین حال به انتقادات خود شدت می دادند.این اعتراضات منجر به تظاهرات دانشجویی علیه حضور شاه در سوئیس می شد.»

(مینو صمیمی، پشت پرده ی تخت طاووس، ترجمه حسین ابوترابیان، تهران:انتشارات اطلاعات،1386،ص 30-100)

اشرف و اداره باند قاچاق بین المللی مواد مخدر

همچنین ماجرای قاچاق گسترده مواد مخدر توسط اشرف پهلوی نیز از بدیهیات تاریخی زمان پهلوی است که بازخوانی آن به نقل از اسناد باقی مانده، خالی از لطف نیست.

در این باره مجله ساگا كه در نيويورك چاپ مي‌شود و از مجلات نسبتا مشهور آمريكاست و در سرتاسر آمريكا توزيع ميگردد مقاله‌اي تحت عنوان « ثروتمندترين و مشهورترين مردي كه قاچاق مواد مخدره ميكند» ‌در 7 صفحه در تاریخ 10 آذر 52 (دسامبر 1973) منتشر کرده است که خلاصه مقاله عبارت است از :

«14 تن ترياك قاچاق در مرز افغانستان گرفته مي‌شود ولي گزارشي به مقامات بين المللي نشده و كليه مواد مخدره كه از قاچاقچيان گرفته ميشود به كاخ سعدآباد محل اقامت والاحضرت شاهدخت اشرف پهلوي برده ميشود و بعد توسط ایشان به فروش ميرسد. هر ديپلمات ايراني به نرخ ارزاني خريداري ميشود كه مواد مخدره را حمل كند هرچند پرزيدنت نيكسون اخطار كرده كه كمك آمريكا به كشورهايي كه سران آن قاچاق مواد مخدره مي‌كنند قطع خواهد شد با وجود اينكه اسم دربار سلطنت و والاحضرت در ليست سيا مي‌ باشد معهذا اقدامي صورت نگرفته است. مواد مخدره توسط ديپلماتهاي ايران و فاميل سلطنت به دنيا حمل ميشود در حالي كه اگر يك مرد عادي در ايران دو كيلو ترياك داشته باشد تيرباران ميگردد. والاحضرت اشرف و فاميل سلطنت نه اينكه در كار قاچاق هستند بلكه خودشان نيز معتاد ميباشند به واسطه اينكه وزارت امور خارجه ما احتياج به نفت ايران دارد لذا روي مساله مواد مخدر ايران سكوت كرده است.

پدر و پدر بزرگ پادشاه ايران ترياكي بوده اند و در كار تجارت ترياك دست داشته و از اين راه به قدرت رسيده اند. والاحضرت اشرف خود مي‌گفته ارشديت به پادشاه ايران دارد رضاشاه اغلب به دوستان نزديك خود مي‌گفته كه والاحضرت اشرف مي بايست پسر باشد. مصدق قدرت را از پادشاه گرفت و بعد كودتاي 28 مرداد توسط سيا صورت گرفت. تمام كمكهاي آمريكا توسط ثروتمندان دزديده شده و به بانكهاي سوئيس رفته است. كمك آمريكا يك بيليون و 3 ميليون دلار به ايران بوده كه اكثر آن رفته است.»


محافظ اشرف: به یک مرد و دو مرد کفایت نمی کرد

علاوه بر موارد یاد شده، حجم خاطرات درباریان و هم چنین رسانه های خارجی درباره فساد جنسی شاه، خواهر، مادر و دربار پهلوی نیز قابل توجه است که پرداختن به آن فرصت جداگانه ای می طلبد و این جدای از همجنس گرایی هویدا نخست وزیر پهلوی است که خود ماجرایی جداگانه دارد.

به عنوان نمونه در این باره غلامحسین بیگدلی یکی از افسران بازنشسته‌ی ارتشی که در دهه‌ی بیست محافظ اشرف بود، می‌گوید: «اشرف با اینکه زن احمد شفیق مصری بود ... هر کس که گیرش می‌آمد مورد استفاده‌ی شهوانی قرار می‌داد، زن ناپاکی بود، انصافاً زن ناپاکی بود.» او می‌گوید وقتی از دانشکده‌ی افسری فارغ‌التحصیل شدم محافظ اشرف شدم «در آنجا اخلاق و کثافت‌کاریهای او را دیدم، به او خیلی بدبین شدم که این چه مملکتی است که ما کسانی را که نعوذبالله مثل خدا می‌دانستیم، پرستش می‌کردیم، چه فرمان شاه و چه فرمان یزدان (می‌گفتیم) شاه این است؟ خواهرش این است؟ بسیار زن فاسدی بود. یک نوع مرض جنسی داشت، با یک مرد، دو مرد کفایت نمی‌کرد ...» (گفتگوی بیگدلی با مرکز اسناد انقلاب اسلامی)

ارسال نظر