آخرین خبر

 • • رژيم صهيونيستي در تمام مرزهايش آماده‌باش داد
 • جمعه 11 فروردینماه 91


  در آستانه آغاز راهپیمایی جهانی "به سوی قدس" رژیم صهیونیستی نیروهای خود را در مناطق مرزی فلسطین اشغالی به حالت آماده باش در آورده است.

  به گزارش العالم، امروز تظاهراتی از کشورهای مختلف به سوی مرزهای فلسطین اشغالی برگزار می شود.

  آوارگان فلسطینی در لبنان با اعلام آمادگی برای شرکت در این راهپیمایی، بر پایبندی خود به مسأله فلسطین تأکید کردند.

  گروه ها و جمعیت های فلسطینی و همچنین جریانهای حامی فلسطین در بیش از 60 کشور مختلف جهان با وجود آماده باش نیروهای اشغالگر و تأکید بر مقابله با این تظاهرات میلیونی، بر آمادگی خود برای شرکت در این تظاهرات تأکید کردند.

  در همین راستا رژیم اشغالگر نیروهای خود را در مناطق مرزی اراضی اشغالی با سوریه، لبنان، اردن، کرانه باختری و غزه، به حالت آماده باش کامل در آورده است.

  کمیته عالی هماهنگی احزاب مخالف در اردن نیز از مردم این کشور برای شرکت پرشور در راهپیمایی جهانی حرکت به سوی قدس شرکت کنند.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • نقد آثار و زندگی نامه سیمین دانشور در منشورات جدید مركز اسناد انقلاب اسلامی


 • تهران - موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی ، به زودی كتابی در حوزه نقد داستانهای ادبی آثار و زندگی نامه سیمین دانشور را منتشر خواهد كرد.
  نقد آثار و زندگی نامه سیمین دانشور در منشورات جدید مركز اسناد انقلاب اسلامی

  به گزارش ایرنا، نویسنده این كتاب محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) تاكنون چند نمونه از داستانهای ایرانی و خارجی را مورد بررسی و نقد قرار داده است. در این مجموعه ، آثاری از نویسندگان بزرگی همچون 'سیمین دانشور' و 'لئون تولستوی' به چشم می خورد.

  سرشار در این كتاب ، دو رمان 'جزیره سرگردانی' و 'ساربان سرگردان' ، از آخرین نوشته های 'سیمین دانشور' را مورد تحلیل و نقد قرار داده است.

  'جلوه هایی از ادبیات سیاسی' ، به قلم محمدرضا سرشار نیز به زودی به همت موسسه فرهنگی هنری و انتشارات چاپ خواهد شد.

  در این كتاب بخشی از زندگی نامه سیمین دانشور آمده است.


کارنامه من در سال 1390 - قسمت چهارم


د) سفرها:
در این سال دو سفر سه روزه به مشهد مقدس- به همراه همسرم - داشتم. این سفرها در تیرماه و مردادماه، و اوج گرما بود. اولی به دعوت ستاد اقامه نماز برای تدریس در کلاسهای برگزیدگان مسابقه های ادبی سراسری این نهاد بین دانش آموزان دبیرستانی کشور بود. تدریس کلاسها به صورت مشترک بود. و مدرس مشترک با من، حجت الاسلام جواد محدثی بود.
سفر بعدی به دعوت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها و شاخه ادبی معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی - به طور مشترک - بود.
در این سفر، در جمع 110 نفره روحانیان معاون نهاد نمایندگی، یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ یک ساعت و نیمه با موضوع جریان شناسی ادبیات معاصر ایران داشتم؛ که بحمدالله مورد توجه واقع شد و تا ساعاتی پس از اتمام نشست نیز در لابی هتل، یه صورت خصوصی ادامه یافت.
بعد از ظهر همان روز توسط نماینده شاخه ادبی معاونت فرهنگی آستان قدس به هتل دیگری برده شدیم. در آن ارتباط نیز دو جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ در دو محل مختلف با مخاطبان متفاوت داشتم. اولی برای برگزیدگان مسابقه داستان نویسی ای بود که توسط مرکز مذکور در استان برگزار شده بود؛ و دومی برای نمایندگان چند تشکل ادبی و چند تن خبرنگار در محل فرهنگسرای امام خمینی - نزدیک آرامگاه خواجه ربیع - بود.
روز آخر، دوست شاعر بسیار با محبت مشهدی، آقای سید احمد میرزاده عزیز، به اتفاق والده گرامی ، با خودرو شخصی خود، ما را به دیدن مناطق ییلاقی مشهد - که پیش تر وصف آنها را زیاد شنیده بودیم - مثل جاغرق، زشک، شاندیز، ... برد و ظهر هم در پدیده شاندیز، ناهار ویژه ای به ما داد. که به رغم گرمی هوا، ساعات خوش و خاطره انگیزی بود؛ و بی همراهی ایشان، چه بسا ما هرگز پایمان به بعضی از این جاها نمی رسید. ضمن آنکه هنگام بازگشت، - مثل اغلب سفر ها به مشهد - از همراهی محبانه و هدیه های کریمانه ایشان برخورداربودیم.
(نکته گفتنی در این باره این است که سالهاست به سبب گرفتاریهای کاری و برخی دلایل دیگر، معمولا توفیق سفرهایی از این نوع به هیچ یک از شهرستانها را ندارم. اما در این میان، مشهد مقدس، استثناست. همچنین، در هر دوی این سفرها، با بذل محبت میزبانان، ناهاری را میهمان سفره خانه پر برکت آستان قدس بودیم؛ که به سبب معنویتش، آرزومندان بسیاری دارد.)
سفر زیارتی سوم به مدت حدود یازده روز به عمره مفرده - به اتفاق همسرم - بود. این سفر که در اواخر مرداد و اوایل شهریور - اوج گرما - صورت گرفت، در اصل به واسطه اختصاص جایزه ویژه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزیدگان پژوهش فرهنگی سال 89 این وزارتخانه میسر شد. امتیاز رفتن به این سفر بزرگ معنوی را ایشان به برگزیدگان - از جمله من - داد. مقدمات سفر همسرم هم، به لطف خدا، با محبت خاص مدیر کاروان فراهم شد. کاروان خوب و همسفران خوبی بودند. سفر هم بی هیچ عارضه خاصی انجام شد. هر چند، تا این سرزمین مقدس از زیر یوغ غاصبان نژاد پرست فرقه گرای فعلی در نیاید ، هیچ مسلمانی قادر به انجام زیارتی آن گونه که دوست می دارد، نخواهد شد.
در سال 90، همچنین دو سفر کوتاه خانوادگی - جمعا ده روزه - به شیراز داشتم. یک سفر برای شرکت در مراسم بله بران و یکی برای شرکت در عزا.
ادامه دارد.

ارسال نظر