آخرین خبر

 • • مانع تراشي ارتش لبنان در مقابل ورود كاروان "الي بيت المقدس" به اين كشور
 • پنجشنبه 10 فروردینماه 91


  کشتی کاروان الی بیت المقدس توسط ماموران گمرک در بندر بیروت توقیف شد و ارتش این کشور مانع از ورود اعضای کاروان جهانی 'الی بیت‌المقدس' به خاک لبنان شدند.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ شاخه آسیایی این کاروان متشکل از 150 فعال و خبرنگار ساعت 9:30 دقیقه امروز چهارشنبه پس از یک سفر دریایی چند ساعته از بندر «تاشوجو» در جنوب غربی ترکیه وارد بندر بیروت در شمال لبنان شد، ولی برغم اینکه حدود ده ساعت از ورود این کشتی به بندر بیروتمی گذرد ماموران گمرک این شهر تاکنون اجازه پیاده شدن از کشتی را به مسافران نداده اند.

  حزب‌الله لبنان در حال رایزنی با سران دولت برای حل مشکل است.ارتش لبنان همچنین مانع از تحویل مواد غذایی به این کاروان که نمایندگانی از ایران نیز در آن حضور دارند، شده است. کشتی حامل اعضای کاروان "الی بیت‌المقدس" امروز از ترکیه به ساحل لبنان رسید.

  "ًنادر بیک" ناخدای این کشتی با تایید اینمطلب گفت: با وجود اینکه تمام اسناد و اوراق مربوط به کشتی برای لبنان ارسال شده و مجوزهای مربوطه دریافت شده است ماموران گمرگ بیروت ضمن اینکه کشتی را در این بندر توقیف کرده اند از خروج مسافران ممانعت کرده و دستگاه های موبایل و رایانه های انان را نیز توقیف کرده اند.


  وی همچنین افزود: کشتی وی به جرم حمل غیر مجاز مسافر به بندر بیروت 4 هزار دلار جریمه شده است.

  "نادر بیک" با اظهار نگرانی از کمبود مواد غذایی در کشتی، از کشورهای دوست خواستار کمک شد.


  گفتنی است؛کاروان الی بیت المقدس پنجشنبه گذشته از راه زمینی وارد ترکیه و پس از اجتماع روز جمعه در مقابل اقامتگاه سفیر رژیم صهیونیستی در آنکارا، عازم استانبول و سپس از طریق راه دریایی راهی لبنان شده بود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام. در جایی که کار می کنم، باید سالانه یک ادامه
 • کمانکش: سلام نوشته اید:این اثربه عنوان کارموظفی من است. منظورتان چیست؟ ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • نقد آثار و زندگی نامه سیمین دانشور در منشورات جدید مركز اسناد انقلاب اسلامی


 • تهران - موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی ، به زودی كتابی در حوزه نقد داستانهای ادبی آثار و زندگی نامه سیمین دانشور را منتشر خواهد كرد.
  نقد آثار و زندگی نامه سیمین دانشور در منشورات جدید مركز اسناد انقلاب اسلامی

  به گزارش ایرنا، نویسنده این كتاب محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) تاكنون چند نمونه از داستانهای ایرانی و خارجی را مورد بررسی و نقد قرار داده است. در این مجموعه ، آثاری از نویسندگان بزرگی همچون 'سیمین دانشور' و 'لئون تولستوی' به چشم می خورد.

  سرشار در این كتاب ، دو رمان 'جزیره سرگردانی' و 'ساربان سرگردان' ، از آخرین نوشته های 'سیمین دانشور' را مورد تحلیل و نقد قرار داده است.

  'جلوه هایی از ادبیات سیاسی' ، به قلم محمدرضا سرشار نیز به زودی به همت موسسه فرهنگی هنری و انتشارات چاپ خواهد شد.

  در این كتاب بخشی از زندگی نامه سیمین دانشور آمده است.


کارنامه من در سال 1390 - قسمت سوم


ج) آثاری که به چاپ سپردم:
1. نگاهی داستانی به سوره یوسف(ع) در قرآن حکیم.
تدارک این اثر را از سال 89 آغاز کرده بودم. نوشتن آن در23 مرداد ماه 90 تمام شد. اما بررسی آن توسط شورای ذیربط در موسسه ای که قرار است آن را چاپ کند تا حدود بهمن ماه طول کشید. بعد هم دو بررس مربوطه نظراتی دادند که به کلی رغبتم را از دادن کار به آن ناشر از بین برد. اما از آنجا که این اثر به عنوان کار موظفی من است، نمی توانستم آن را به جای دیگری عرضه کنم. فعلا منتظرم ببینم کی حال و وقت بازبینی آن را پیدا می کنم و تا چه حد قادرم در آن دست ببرم.
2. نوشتن یا بازنویسی و تکمیل چهار مجلد از مجموعه کتابهای "در باره ادبیات داستانی".
در ادامه قرارم با کانون اندیشه جوان برای تالیف و تحویل حداقل بیست مجلد کتاب تحت عنوان مورد اشاره، در سال 90 بحمدالله توانستم کتابهای "سلول بنیادین داستان"، "راههای علاقه مند کردن کودکان و نوجوانان به مطالعه "، "داستانهای تاریخی - مذهبی برای کودکان و نوجوانان"، "مبانی، اهداف و اصول ادبیات کودکان و نوجوانان" را آماده کنم و به ناشر تحویل دهم. با این ترتیب هفت مجلد از این مجموعه، آماده شده است.
3. دو مجموعه نقد و یادداشت ادبی از آثارم توسط انتشارات مرکز نشر اسناد انقلاب اسلامی برای چاپ تصویب شد. اسامی این آثار عبارت اند از: "جلوه هایی از ادبیات سیاسی پس از انقلاب" و ....
4. چهار داستان کودکانه از زندگی رسول اکرم(ص) :
این چهار داستان که قرار است ان شاءالله به صورت چهار کتاب مصور رنگی به وسیله انتشارات قدیانی منتشر شود، عبارت اند از: "تولد"، "زندگی در صحرا"، "یک سال با مادر"، "با پدربزرگ" .
مجموعه مذکور تا ده مجلد ادامه می یابد.
5. چاپ "نقد داستانهای کوتاه مهدی شجاعی" از من در "کتاب یوسف"(مربوط به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس). این نقد تلخیص نقدی بود که پیش تر از من در کتاب "نیم نگاهی به هشت سال قصه جنگ" به چاپ رسیده بود.
6. تالیف مقاله "نقش و تاثیر داستان کوتاه در جامعه امروز ما".
این مقاله را با استفاده از پژوهشی دیگر از خودم که قبلا به صورت کتاب به چاپ رسیده بود - با افزودن مطالبی جدید - تالیف کردم؛ و قرار است در کتاب مجموعه مقالات نخستین سمینار بررسی داستان کوتاه در ایران - که توسط بنیاد ادبیات داستانی برگزار شد - منتشر شود.
7. تعدادی هم یادداشت برای قرار گرفتن روی سایتم نوشتم. که طولانی ترین آنها با عنوان "یکی این طفلک را تحویل بگیرد" در نه قسمت، در پاسخ یک نوجوان ادبی بود؛ که توسط یک سایت خبری بیمار منتشر شده بود.
ادامه دارد.

2 نظر

سلام
نوشته اید:این اثربه عنوان کارموظفی من است.
منظورتان چیست؟
باتشکر.

ارسال نظر