آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • بهنام: سلام بر شما من جواني هستم كه داستان هاي كوتاهي ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


کارنامه من در سال 1386 - قسمت سوم

باسمه تعالی
3. عضویت مجدد در هیئت مدیره انجمن قلم ایران
          پس از سه دوره و اندی ریاست هیئت مدیره انجمن قلم ایران ٬‌ سرانجام پس از دوـ سه ماهی ریاست هیئت مدیره چهارم ٬‌ با اطمینانی نسبی که از ترکیب آن هیئت مدیره داشتم ٬ از ریاست و عضویت آن استعفا دادم ٬ تا "انجمن" بتواند به تدریج بر پای خود بایستد و از اتکا به شخص ٬ به در آید .
          عده ای از دوستان دلسوز ٬‌ در آن زمان ٬ با این تصمیم من موافق نبودند ؛ و می گفتند که هنوز شرایط برای این کار ٬‌ مناسب نیست . خودم هم ٬ البته ٬ خالی از دغدغه نبودم . اما بر این باور بودم که ٬ این اتفاق ٬ سرانجام روزی باید بیفتد . و بهترین موقعیت برای این کار ‌٬ همان زمان است ٬ که یک دولت اصولگرا و همراه با ما ٬ و شورای شهر و شهرداری در همین سمت و سو بر سرِ کارند ؛ و انجمن قلم می تواند روی کمک و حمایت آنها حساب کند . در نتیجه ٬ مدیریت بر این مجموعه ٬ در چنین شرایطی ٬ کاری بسیار ساده است ؛ که از عهده هر فرد کم تجربه ای نیز برمی آید . بنابراین ٬ حتی اگر قرار باشد کس یا کسانی در این زمینه کارآموزی و کسب تجربه کنند ٬ شرایطی از این بهتر ٬‌ فراهم نمی آید . خاصه آنکه در آن شرایط ٬ ما ٬ با برجا گذاردن محلی تقریبا ثابت برای اسکان و دهها  میلیون تومان نقدینگی ٬‌دغدغه فوری مالی ای برای انجمن باقی نگذارده بودیم .
          از آن سو ٬ طبق تجزیه و تحلیل نسبتا دقیق ٬ پس از بنده ٬ در انتخابات جدید داخلی هیئت مدیره ٬‌ دکتر محسن پرویز ٬ با حداقل چهار رأی ٬ به ریاست هیئت مدیره ٬ انتخاب می شد . که همین امر ٬ جای نگرانی در این مورد ٬‌ باقی نمی گذاشت . چه ٬ او ٬ با وجود سن و سالی ده سال کمتر ٬‌ و البته برخی تفاوتها در منش و کنش با بنده ٬‌ در مجموع ٬  فردی پخته ٬‌ مدیر ٬‌ با اندیشه ها و اعتقادات سالم بود .
          اما متاسفانه ٬ دو خلف وعده ٬ سبب شد که این اتفاق نیفتد: نخست اینکه ٬‌ دکتر پرویز ٬‌ با آنکه به خاطر حفظ مصالح انجمن ‌٬از او خواهش کرده بودیم که در انتخابات داخلی هیئت مدیره ٬ برای ریاست ٬ به خودش رأی دهد ـ و این کار هم ٬‌اصلا غیر قانونی نبود ـ متاسفانه ٬ در روز رأی گیری ٬ این کار را نکرد . از آن سو ٬ عضو دیگری از هیئت مدیره ٬ که ما او را متعهد به قولش تصور می کردیم و به صراحت گفته بود که به دکتر پرویز رأی خواهد داد ٬ در روز موعود ٬ بدون اعلام قبلی به بقیه و بی ارائه هیچ دلیل و توضیحی ٬‌ با دادن رأی باطل ٬ سبب شد که جوانی سی و یک ساله ٬ با تفکرات ٬ بلند پروازی ها و نقشه هایی ویژه خود و متفاوت با آن اهدافی که امثال ما دست به تاسیس انجمن قلم ایران زده ٬ و برای آن ٬ آن همه خون دل خورده و مرارت کشیده بودیم ٬ آن هم به صورتی کاملا غیر قانونی ٬ بالغ بر بیست ماه ٬‌ بر کرسی ریاست هیئت مدیره انجمن تکیه بزند ٬ و آن مشکلات و مصیبتها را برای این مجموعه نوپا پدید آورد ؛ که هنوز ٬ تا برطرف شدن آنها ٬ باید مدتها زمان و انرژی و هزینه صرف شود .
          به این ترتیب که ٬ او برای ریاست هیئت مدیره به خودش رأی داد . دو تن از همراهانش نیز ـ که از قضا ٬‌ همگی برای اولین بار و با تشویق و حمایت خود من وارد ترکیب هیئت مدیره شده بودند ـ با هماهنگی قبلی ٬ به او رأی دادند . در نتیجه ٬ جوان مذکور ٬ برای تصدی ریاست هیئت مدیره ٬ از هفت رأی ٬ سه رأی آورد . و در حالی که طبق ماده 30 اساسنامه انجمن ٬‌ تصمیمهای هیئت مدیره " با حداقل چهار رأی موافق معتبر است " ٬ به سبب ناآگاهی حداقل برخی از اعضای هیئت مدیره و بازرسان از این نص صریح و یا احتمالا مسائل پشت پرده دیگری که من از آنها بی خبرم ٬ آن جوان ٬  فقط با سه رأی ٬ به صورت غیرقانونی ٬ به ریاست هیئت مدیره رسید ؛ و در جهت دستیابی به اهداف خود و همفکرانش ٬ آن مسائل و مشکلات خسارتبار را برای انجمن پدید آورد ؛ که من ٬‌ چون  در همان دوران ٬ به برخی از آن مسائل ٬ در قالب یادداشت و مصاحبه هایی اشاره کردم ٬ به تکرارشان نمی پردازم .
          به هر رو ٬‌ احساس خطر شدید برای انجمن و احساس نیاز فوری به تصحیح مسیر و جبران مافات ٬ سبب شد که علی رغم تصمیم قبلی ام – در سال 84 – مبنی بر کناره گیری همیشگی از هیئت مدیره ٬ و – خدا شاهد است – با بی میلی تمام و کاملا به عنوان یک انجام وظیفه ٬‌ مجددا نامزد عضویت در هیئت مدیره شدم . تا آنکه در انتخابات هشتمین مجمع عمومی ٬ با وجود دهها وکالت تلفنی که گفته می شد به آن جوان و طیف همفکرانش داده شده ٬ و همگی نیز در جهت دادن رأی به نامزدهای همسو با آنها و علیه من به کار گرفته شد ٬ همچنین ٬ تلاشهایی که در یکی دو سال گذشته در سایت و خبرنامه انجمن ٬ با هدف جهتدهی اذهان اعضا در این سمت و سو صورت گرفته بود و در مجامع عمومی هفتم و هشتم نیز به اوج خود رسید ٬ به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره پنجم ٬ انتخابات شدم .
          در انتخابات داخلی هیئت مدیره نیز ٬ با وجود تاکید مصرانه دوستان عضو اصلی و علی البدل این دوره ٬‌ مبنی بر نامزدی ام برای ریاست هیئت مدیره ٬ نه فقط حاضر به این کار نشدم ٬ بلکه از ایشان خواهش کردم که برای ریاست ٬ به دکتر علی اکبر ولایتی رأی دهند ؛ و خود نیز ٬ به او رأی دادم . در مقابل نگرانی دکتر ولایتی از سنگینی این مسئولیت و نداشتن فرصت کافی از سوی او برای پذیرش چنین تعهدی ٬ قول دادم که خود ٬ در مقام نایب رئیس انجمن ٬ در چارچوب اختیارات قانونی مصرح در اساسنامه ٬ نگذارم بار زیادی بر دوش وی ٬‌گذاشته شود ؛ و تا کنون نیز ٬ این کار را کرده ام .
          ترکیب فعلی هیئت مدیره انجمن قلم ایران ٬ که به صورت سه (بنده ٬‌ خانم تجار ٬ آقای زنوزی جلالی ) ٬ یک (دکتر ولایتی) ٬ سه (...) است ٬ با شیوه جنگ فرسایشی ای که سه نفر جناح مقابل در پیش گرفته اند و نقشی که آن یک نفر می خواهد در این میان به عنوان یک میانجی ـ که از نظر ما عمدتا هم به آن سو متمایل می شود ـ بازی کند ٬ متاسفانه فرصتهای خدمت و اقدام زیادی را از ما گرفته است و می گیرد ٬ و مصالح مجموعه را فدای برخی ملاحظات ناصحیح می سازد (یک نمونه کوچکش ٬ موضوع فروشگاه کتاب انجمن ) . اما ما ٬ بنا به تعهدی که به موکلان خود و کل انجمن داریم ٬ به خواست خدا ٬‌ تا پایان ٬ با همه این مسائل و مشکلات خواهیم ساخت . و می دانیم که ٬ قطعا ٬ حق ٬ پیروز است .
ادامه دارد 

1 نظر

سلام بر شما
من جواني هستم كه داستان هاي كوتاهي نوشته ام و در وبلاگم قرار داده ام و به دنبال نظرات كار شناساني چون شما هستم .
خوشحال مي شوم حتما سري به وبلاگ من بزنيد...
ان شا الله هميشه موفق باشيد...
با تشكر


ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
- به شما پیشنهاد می کنم در جلسات نقد داستان روزهای سه شنبه حوزه هنری شرکت کنید . تلفن : 88895543 - آقای زنگنه .

ارسال نظر