آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • سید احمد میرزاده: استاد ارجمند سلام.با عرض ادب و احترام.من بابت کناره گیری ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


کارنامه من در سال 1386 - قسمت دوم

باسمه تعالی

2.تجدید چاپ 9 کتاب  کودک و نوجوان
           در سال 86 سه کتاب ترجمه ای "درخت انار سحر آمیز" ، "یک شب در باغ وحش" و "ساختن یک پل جدید" ٬ از من ٬  توسط انتشارات "منادی تربیت"  ٬  هر یک با شمارگان 5000 نسخه ٬ به چاپ سوم رسید . این کتابها مختص گروه سنی "ب" (اول ٬ دوم و سوم دبستان) ٬ و جمع شمارگان هر یک تا کنون 21000 نسخه است .
          شماره تلفن این انتشاراتی 88894292 و بهای هر مجلد از این کتابها 1300 تومان بود .
           همچنین کتاب "داد و ستد کودکانه" ٬ مختص گروه سنی "ب" که پیش‌ تر سه بار توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ شده بود ٬ با نام "پیامبری که دوست بچه ها بود" ٬ با تصویرگری سعید رزاقی ٬ توسط انتشارات سروش ٬ به چاپ چهارم رسید . مجموع شمارگان این کتاب تا کنون 19000 نسخه ٬ شمارگان این چاپ 3000 نسخه ٬ و بهای آن 700 تومان بود .
          این داستان٬ یکی از جلوه های زیبای شخصیتی رسول اکرم (ص) را به نمایش می گذارد . (البته در شناسنامه کتاب ٬ تاریخ نشر 1385 ذکر شده است .) تلفن سروش50 - 66954870 است .
           پنج کتاب "مهاجر کوچک" ٬ "جایزه" ٬ "گرداب سکندر" ٬ "اصیل آباد" و "آنجا که خانه ام نیست" ٬ نیز ٬ امسال توسط انتشارات "سوره مهر" به چاپ جدید رسید . "جایزه" و "گرداب سکندر" مناسب کلاسهای چهارم و پنجم دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی است ٬ که در انتهای کتاب فارسی کلاس پنجم دبستان  نیز ٬ به عنوان کتابهایی مناسب مطالعه ٬ برای دانش آموزان این کلاس ٬ توصیه شده است .
          "اصیل آباد" ٬ "آنجا که خانه ام نیست" و "مهاجر کوچک" ٬ مناسب دوره راهنمایی و سالهای اول و دوم نظری است .
         شمارگان کل و تعداد دفعات چاپ هر یک از این کتابها ٬ عبارت اند از :مهاجر کوچک 172200 (چاپ سیزدهم) ٬ جایزه 272200 (چاپ دوازدهم) ٬ گرداب سکندر 122700 (چاپ سیزدهم) ٬ اصیل آباد 162700 (چاپ پانزدهم) ٬ آنجا که خانه ام نیست 142200 (چاپ نهم).
          تلفن مرکز پخش ناشر 6640993 است .
         به عبارت دیگر در سال 86 ٬ جمعا 9 کتاب ٬‌ با شمارگان کل 29000 نسخه از من تجدید چاپ شده است .
          نکته دیگر قابل ذکر اینکه ٬ ناشران قبلی کتابهای مهاجر کوچک ٬ جایزه ٬ آنجا که خانه ام نیست ٬ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ناشر پیشین گرداب سکندر و اصیل آباد ٬ دفتر نشر فرهنگ اسلامی بودند .
          انتشارات سوره مهر ٬ همچنین در نظر دارد به خواست خدا ٬ تجدید چاپ کتابهای "شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند" ٬ "اگر بابا بمیرد" ٬ "غیر از خدا هیچ کس نبود " ٬ " شب گرفتن ماه" (گردانیده و تلخیص) ٬ "داستانهای ببر " (ترجمه) از این قلم را ٬ به نمایشگاه کتاب سال 87 برساند . انتشارات "کانون اندیشه جوان " هم بناست "حقیقت بوف کور" از مرا ٬ به نمایشگاه کتاب 87 برساند . این کتاب بنا بود در پاییز 86 منتشر شود .
ادامه دارد 

1 نظر

استاد ارجمند سلام.با عرض ادب و احترام.من بابت کناره گیری شما از سروش کودکان _با توجه به وقتی که ازشما می گرفت _ متاسف نشدم.چون این کار را دیگران هم _اگر چه نه به شایستگی شما _ می توانستند عهده دار شوند.گرچه توقع می رفت گزینه های توانمندتری را برای این کار انتخاب کنند.اما راستش کناره گیری شما از ادبیات داستانی تاسف ودریغ بسیار دارد.در کشورما که گاه مراجع رسمی از آثاری درسطح بامداد خمار به عنوان برگزیده بیست سال ادبیات داستانی تقدیر و تجلیل کرده اند و گاه افرادی نامدار به هردلیل اثری ضعیف را به عرش رسانده اند تششخیص درست و غلط و خوب و بد و دیدبانی جریانهای ادبی به نشریه ای همچون ادبیات داستانی و البته فقط با سردبیری شما نیاز داشت .و ازاین نظر شخصا متاسف شدم.با این حال می دانم که مصالحی در تصمیم گیری شما بوده و این اقدام در آینده از جهات دیگر برکاتی برای ادبیات داستانی کشوربه همراه خواهد آورد.
آقای سرشار.من سه پیشنهاد و درواقع سه آرزودارم:درخواست سه تالیف
1.اتمام آنک آن یتیم نظر کرده
2.بازبینی الفبای قصه نویسی.استادعزیز.امروز درزمینه ی داستان نویسی واقعا به یک کتاب فنی جامع ومتناسب با ویژگیهای جامعه که حاوی تجربیات ویژه ی حضرت عالی و تازه ترین نکات تکنیکی باشد نیازهست ..
3.بعد از خواندن خاطرات سیاسی شما به این فکر افتادم که چقدر خوب می شد اگر شما زندگی نامه ی کامل خود رادرقالب یک کتاب مفصل می نوشتید.کتاب خاطرات خودتان را.چنین کتابی علاوه بر آن که خود به خود به یک کتاب آموزشی ارزنده تبدیل خواهد شد قطعا از ارزش تاریخی بالایی نیز برخوردار خواهد بود .شما آثار بسیار ارزشمندی نوشته اید و مسوولیتهای مهمی داشته اید و دردوره ی بسیار حساسی در متن مهمترین وقایع فرهنگی کشور بوده اید.از روزگار نوپایی حوزه ی هنری و هنرمندان آن زمان حوزه و اتفاقاتی که رخ داد گرفته تا انجمن قلم و ...چگونه یک نفر نویسنده می شود.چگونه یک نویسنده سیاستمدار می شود.تاثیرات یک نویسنده برجامعه و بعکس.خاطرات شما از مشاهیر معاصر نیز می تواند وجوه دیگری از زندگی این افراد را آشکار سازد و برگهای پرباری بر تا ریخ ادبیات بیفزاید. خاطرات سیاسی فرهنگی شمابی تردید از خواندنی ترین کتابها خواهد بود.

______________________________
- ضمن سلام و آرزوی توفیقات بسیار برای آن عزیز در سال جاری ٬ هر سه پیشنهاد شما ٬‌ از قضا جزء اولویتهای اصلی فقیر در سال 87 است .

ارسال نظر