آخرین خبر

 • • كارگردان مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر»:مدیران فرهنگی به تیم‌های جوان اعتماد كنند
 • سه شنبه 04 آذرماه 93

  میثم حسینی گفت: تیم تولید مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» همه جوان بودند و من تشكر ویژه‌ای دارم از مسئولین حوزه هنری كودك و نوجوان كه به ما اعتماد كردند تا كاری ارزشی و با كیفیت تولید شود.

  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، كارگردان مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم قرار شد بر اساس تحقیقات تیم پژوهشی، در رده سنی كودك و نوجوان، مجموعه پویانمایی‌ای با موضوع «انتخاب در واقعه عاشور» در حوزه هنری كودك و نوجوان تولید شود.
  وی افزود: چهار شخصیت متفاوت با انتخاب‌های متفاوت وجود داشت. آدم خوبی كه اتنخاب خوبی می‌كند (حبیب بن مظاهر). شخصیت خوبی كه انتخاب بدی می‌كند (ضحاك بن عبدا...). آدم بدی كه انتخاب خوبی انجام می‌دهد (حُربن ریاحی). آدم بدی كه انتخاب بدی می‌كند (شمربن ذی‌الجوشن).
  كارگردان مجموعه پویانمایی «دا» تصریح كرد: براساس مقتل‌های معتبر و دایره‌المعارف‌های دینی و اسلامی كه وجود داشت تحقیقات و متن اولیه در اختیار ریاست حوزه هنری كودك و نوجوان قرار داده شد و اصلاحات مورد نظر انجام شد.
  حسینی، تكنیك مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» را سبكی از انیمیشن دو بعدی آمیخته با كات‌آوت عنوان كرد و افزود: تكنیك دیگری هم در این كار هست و آن هم استفاده از تركیب‌بندی كتاب‌های مصور است كه به آن «كمیك‌موشن» می‌گویند. در ادامه اقتباسی هم از نظر تصویری، از كتاب «داستان عاشورا» به تصویرگری آقای «پرویز اقبالی» به عنوان منبعی برای فضاسازی و نوع فیگور شخصیت‌ها انجام شد.
  كارگردان مجموعه پویانمایی «نورالدین پسر ایران» تاكید كرد: استفاده از صدای استاد محمدرضا سرشار به عنوان راوی داستان در این مجموعه یكی از نقاط قوت كار است. نسل ما با صدا و روایت‌های ایشان خاطرات خیلی خوبی دارد و استاد سرشار لطف كردند و به عنوان راوی، نریشن‌های مربوطه را روایت كردند.
  میثم حسینی در پایان گفت: در مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» حدود 46 دقیقه كار در بازده زمانی سه هفته تا یك ماه در چهار اپیزود تولید و از این لحاظ، ركوردی در تولید مجموعه‌های پویانمایی ثبت شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام علیکم. متشکرم آقای نیکفام عزیز. ادامه
 • یوسف نیک فام: با سلام و احترام. خدا شما را حفظ کند که ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • پخش ترجمه عربی نمایش رادیویی «از سرزمين نور»محمدرضا سرشار از راديو عربي
 • نمايشنامه رادیویی «از سرزمين نور» که به نمایش زندگي پيامبر اسلام(ص) از ولادت تا رحلت مي‌پردازد در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي برون مرزي در حال پخش است.

  به گزارش مشرق به نقل از برنا، نمايشنامه "از سرزمين نور" در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي معاونت برون مرزي در حال پخش است.

  داستان اين نمايشنامه زندگي پيامبر اسلام از ولادت تا رحلت را روايت مي‌کند. اين نمايشنامه نوشته محمدرضا سرشار است که ترجمه" عربی آن برعهده رائد دباب است.

  بلال بحراني، منار قيتولي، امير فوزي فرد، سلطان علي باغشاهي، سيد مصطفي رجاء و باسمه شکرچي بازيگران اين نمايشنامه راديويي هستند.

  طارق خزاعي راوي نمايشنامه و مصطفي فردوسي زاده ناظر لهجه ، عليرضا عزيزي تهيه کننده و عبدالکريم محمدي کارگردان نمايشنامه " از سرزمين نور" هستند که 70 قسمت آن آماده و در حال پخش است.

  نمايشنامه "از سرزمين نور" روزهاي چهارشنبه و جمعه از ساعت 16-15:30 پخش مي‌شود.


تغییر سومین سردبیر برنامه قصه ظهر جمعه از سال 1360 تا کنون

در حاشیه پانزدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران در شنبه گذشته، بعد از مدتها آقای محمدحسین کیانپور را دیدم.
با آقای کیانپور از سال 1361 در رادیو آشنا شدم. آن زمان، معاون آقای ارگانی - مدیر وقت رادیو - که خود جوانی بود، یک بار در ملاقاتی کاری که با هم داشتیم، از جوانی گفت که فشندی‌الاصل است و در قسمت اداری در ساختمان جام جم کار می‌کند و اینکه جوان خوبی است و مایل است به قسمت تولید صدا بیاید؛ و اگر من او را به گروه تحت سرپرستی خودم (گروه کودک و نوجوان شبکه سراسری صدا) ببرم بد نیست. بعد هم یک روز آقای کیانپور آمد و با وی مصاحبه‌ای کردم؛ و جذب گروه شد.
در آن زمان او هیچ سابقه کار قلمی و ادبی و آشنایی با نمایشنامه نویسی رادیویی و داستان‌نویسی نداشت. اما مثل دو - سه نفر دیگر عضو گروه - که آنها را هم خودم از رشته‌ها و مشاغل دیگر به رادیو آورده بودم - در حین تولید برنامه‌ها با او کار کردم؛ و بحمدالله به مرور، فوت و فن کار را آموخت و وارد وادی نویسندگی شد و چندین مجموعه داستان - که همگی ابتدا از برنامه قصه ظهر جمعه پخش شد - برای کودکان و نوجوانان به چاپ رساند. یکی از آنها را هم که مجموعه داستانهایی از شاهنامه بود (داستان سیاوش) و قبلا با ویرایش و صدای خودم در برنامه قصه ظهر جمعه پخش شده بود، با آوردن جمله‌ای در ابتدای کتاب، به خود من تقدیم کرد.
وقتی آقای محمد میرکیانی در سال 1371 یا 72 از سردبیری برنامه قصه ظهر جمعه استعفا داد، آقای کیانپور را برای جانشینی او معرفی کردم؛ که همین‌طور هم شد. نامبرده تا حدود اردیبهشت امسال، یعنی به مدت جمعا حدود 21 - 22 سال سردبیر این برنامه بود.
به هر حال، با همه فراز و فرودها و اختلاف نظر و سلیقه‌هایی که با آقای کیانپور داشتم، به او «خسته‌نباشید» می‌ گویم و برایش آرزوی توفیق خدمت هر چه بیشتر به فرهنگ و ادب این مرز و بوم را دارم.

2 نظر

با سلام و احترام. خدا شما را حفظ کند که همواره منشا خیر و فرصت ایجاد کردن برای پیشرفت دیگران هستید.

ارسال نظر