آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


غلبه روزافزون نفسانیت در طیفی از جامعه هنری- ادبی

در گذشته های نه چندان دور، پرهیز از ریا و خودنمایی، به نیت حفظ خلوص عمل و جلب هرچه بیشتر رضای پروردگار متعال، فضای هنری و ادبی جامعه را نیز به شمیم خود معطر ساخته بود. چه هنرمندان متدین و مخلصی، که چه بسیار آثار ارزشمند و مانای هنری را با نیت خالص و قصد قربت پدید می آوردند و به هیچ عنوان حاضر نمی شدند نام و امضایشان را پای آن آثار بگذارند. (به همین سبب نیز هست که پدیدآورندگان تعداد زیادی از آثار ارزشمند هنری متعلق به قرون و اعصار گذشته، بر مردم همروزگار و دورانهای بعد آن هنرمندان، پوشیده مانده است و خواهد ماند، تا ابدالآباد.)
امروزه اما - متاسفانه - با ضعیف شدن ایمانها، و در نتیجه اخلاق - ، نه تنها مطلقا بیننده وقوع چنین رویدادهایی نیستیم - که البته تا آینجایش را شاید نتوان زیاد ایراد گرفت - که به عکس، شاهد ظهور و بروز معدود افرادی در عرصه فرهنگ و ادبیات و هنریم، که با استفاده از نجابت عده ای و بیخبری عده ای دیگر، در تلاش مصادره کارها و حاصل تلاشهای فرهنگی ، هنری، ادبی و اجتماعی دیگران به نام خود، یا نسبت دادن امور و فعالیتهای ناکرده به خویش، به قصد فراهم آوردن کارنامه ای نداشته در این عرصه، برای خویشتن اند. و جالب اینکه، هنگامی هم که کسانی پیدا می شوند که - ولو محترمانه - به قصد آگاه سازی دیگران و جلوگیری از سوء استفاده های آتی آین قبیل افراد، از آنان برای مدعاهایشان طلب مدرک و دلیل می کنند ، به مصداق ضرب المثل مشهور" دست پیش را بگیر تا پس نیفتی - و به قصد به فراموشی کشاندن کذب ادعایشان، به جوسازی و سم پراکنی علیه این افراد و زدن تهمت به آنان می پردازند
از این نمونه است نویسنده ای که اخیرا در سایتی ادعا کرده بوده که مثلا عمر و جوانی اش را بر سر فلان جایزه ادبی فلان تشکل گذاشته؛ در حالی که جز یک دوره دبیری آن با احترمات فائقه، هیچ کار خاصی برای آن نکرده بود؛ بلکه، به عکس، کسانی دیگر هم فکر و پیشنهاد آن جایزه را مطرح کرده و هم به فراهم آوردن مایحتاج و بودجه آن در دوره های متمادی پرداخته بودند؛ بی آنکه جایی به بیان این فعالیتهای خود پرداخته باشند. یا همو در جاهایی دیگر مدعی شده بود که ... و .... کارهاکرده است، در حالی که موضوع یا اصولا به آن شکل نبود و یا بسیار کوچک تر و کم اهمیت تر از آن بود که او جلوه داده بود .
خداوند عاقبت جامعه ای را که مدعیان فرهنگ و ادب آن چنین افرادی هستند، ختم به خیر فرماید؛ و به آگاهان از پشت پرده مسائل، این جرئت و ازخودگذشتگی را بدهد که بی ترس از هتاکیها و بی اخلاقیهای چنین افرادی، به وظیفه روشنگری خود عمل کنند. نیز، به جامعه مخاطبان، این قدرت تجزیه و تحلیل و آگاهی را بدهد، که به سادگی و به صرف ادعا، فریب این قبیل القائات ناصواب را نخورند.
آمین

ارسال نظر