آخرین خبر

 • • برگزاری همایش تجلیل از دکتر حداد عادل؛ مرد تقوا و تدبیر
 • جمعه 21 تیرماه 92

  ارسال به دوستان
  به همت اهالی رسانه و دانشگاهیان
  همایش تجلیل از حدادعادل فردا برگزار می‌شود

  همایش نکوداشت غلامعلی حدادعادل با عنوان «مرد تقوا و تدبیر» با همت گروهی از رسانه‌های اصولگرا، تشکل‌های صنفی و مردم‌نهاد، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و همچنین جمعی از اتحادیه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

  خبرگزاری فارس: همایش تجلیل از حدادعادل فردا برگزار می‌شود

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، خبرنگاران روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری اصولگرا، انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، به همراه برخی اتحادیه‌های دانشجویی از جمله جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به پاس سالها حضور اخلاق‌مدارانه، اصولگرایانه و خردورزی همراه با تدبیر غلامعلی حدادعادل در عرصه سیاسی کشور، مراسم نکوداشتی برگزار می‌کنند.

  این مراسم از ساعت 10 الی 12 روز شنبه 22 تیرماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: موضوع توقیف روزنامه کیهان ،شایعه ای بود که توسط رسانه ادامه
 • بي نام: استاد واقعا مطلب خواندني و قابل تاملي بود اين مصونيت ادامه
 • Anonymous: سلام. در این روزگار دورویی و دورنگی، خداوند قلم بزرگوارانی ادامه
 • ياسين: سلام اي کاش همه مسئولين مملکت مثل شما فکر مي‌کردند. ادامه
 • جعفر بهروان: سلام جناب سرشار ! ان شاالله!هرچند به رویا بیشتر شبیهِ! ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «اگر بابا بمیرد » سرشار به زبان اسپانیولی ترجمه می شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس، فهیمه سمسار دبیر شورای ترجمه حوزه هنری با بیان این که کتاب «پایی که جا ماند» خاطرات سید ناصر حسینی پور توسط مریم اورنرو سوله در حال ترجمه به زبان اسپانیولی است، گفت: این کتاب به زودی و پس از انتخاب مترجم به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

  وی ادامه داد: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار نیز توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی ترجمه می‌شود. «مهمان صخره‌ها» خاطرات خلبان محمد غلامحسینی دیگر کتاب انتشارات سوره مهر است که ترجمه آن به زبان انگلیسی و توسط محسن کریمی به اتمام رسیده و در مرحله ویراستاری است.

  سمسار تصریح کرد: مجموعه داستان طنز «عشق خامه‌ای» نوشته شهرام شفیعی نیز به زبان اسپانیولی در حال ترجمه است.

  شورای ترجمه حوزه هنری با مدیریت حمیدرضا شاه آبادی آثار منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر را با کمک مترجمان متخصص و استادان دانشگاه به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند.


انتظاری - به ظاهر -کوجک ،از رئیس جدید قوه قضائیه

sadegh-larijani.jpgمحمدرضا سرشار
سرانجام دوران ده ساله ریاست آقای شاهرودی بر قوه قضائیه به پایان رسید و فقیه جوان و دانشمند ،آقای لاریجانی به جای وی منصوب شد.
به اقرار موافق و مخالف ،در این ده سال،در قوه قضائیه تحولات مثبت بسیاری رخ داد که در جای خود قابل تقدیر است و بابت آنها باید از آقای شاهرودی و همکارانش تشکر کرد و به آنان "خسته نباشید" گفت.اما جای این دریغ و افسوس باقی ماند که -به هر دلیل - قانون در باره دست کم تنی چند از متنفذان و افراد با سابقه در نظام و نزدیکانشان - همانند دیگران - اجرا نشد.
نمونه بین و بارزش چند تن از اصلی ترین طراحان،حامیان و عاملان فتنه اخیر مربوط به حوادث حین و پس از انتخابات ریاست جمهوری و اعضای خانواده و نزدیکانشان است. همان کسانی که پیشاپیش با نوشتن نامه سرگشاده به رهبر ،عملا ایشان و نظام را تهدید کردند که اگر جریان انتخابات آن گونه که آنان مایلند پیش نرود و نتیجه آن طور که ایشان دوست دارند نشود ، کشور به آشوب کشیده (بخوانید:کشانده )خواهد شد.سپس بی داشتن هیچ مدرک قابل استنادی ، دولت ،شورای نگهبان و...را به اعمال تقلب در انتخابات -آن هم در حد و اندازه 11،12 میلیون رای - متهم کردند.نزدیک به دو ماه کشور را به آشوب کشاندند.عده ای را به خیابانها کشیدند و باعث ریخته شدن خون حدود 14 نفر بی گناه و با گناه شدند.یک پیروزی ملی با آن عظمت را که می توانست باعث افزایش بسیار اعتبار بین المللی ما واستحکام مواضعمان در جهان شود ،و برخی از مشکلات فعلی کشور را - در این ارتباط - حل کند ،درست به ضد خودش تبدل کردند.دچار توهم رهبری شدند.در رادیو تلویزیون رسمی کشور ،بار ها و بارهابه رئیس جمهور منتخب ملت اهانت کردند و تهمتها زدند.برای دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام ،آن همه خوراک تبلیغاتی درست کردند . و....
اکنون پس از سپری شدن نسبی آن مراحل ودر حالی که برخی از مهره های رده پایین این آشوبها دستگیر شده و در حال یا انتظار محاکمه اند ،اآن آقایان و پسران و دختران و همسران و عروس و داماد و دیگر نردیکانشان که بعضا نیز در حین انجام جرم شناسایی و بازداشت شدند و مدارک غیرقابل انکاری در ارتباط با دست داشتن موثر آنان - در سطح رهبری عملیات - در دست است،آزادانه می گردند و همچنان به رجز خوانی و خط و نشان کشیدن برای نظام و مسئولان آن مشغول اند و هیچ کس هم با آنان کاری ندارد.
به عبارت دیگر ،این عده و گاه - به تعبیر قائم مقام جمعیت ایثارگران - حتی تا خویشاوندان درجه سه شان ،از یک مصونیت قضایی غیر قانونی و فاقد هر گونه توجیه - عقلی ،شرعی و حقوقی - برخوردارند.
حاج آقا لاریجانی عزیز!چشم بر هم بزنید5 یا10سال دوره ریاست شما بر قوه قضائیه نیز به پایان خواهد رسید.اما اگر - خدای ناکرده - شما هم به این روال تبعیض آمیز ادامه دهید ،وزر و وبال کمرشکن این مسئولیت تا ابد بر دوشتان باقی خواهد ماند.فراموش نکنید:قوه قضائیه ای که در آن ، از بالاترین مسئولان - و اعضای خانواده شان - تا ضعیف ترین مردم ، در برابر قانون مساوی نباشند و حق ضعیف - خصوصا حقوق ملی - بی هیچ پروا و کمترین اغماض ،از متنفذان و صاحبان زور و زر گرفته نشود ،هنوز تا اسلامی شدن فاصله بسیاری دارد.
در این باره ،ملاحظات بی جا - حتی توجیهات مشهوری همچون" مصلت نظام"- را کنار بگذارید.مطمئن باشید مردم متدین ما ، دوستدار و پشتیبان اجرای عدالت اند.آنچه پایه های یک نظام را ممکن است سست کند ،نه معرفی ،محاکمه و مجازات افراد صاحب نام متنفذ و نزدیکان خاطی آنها ،که به عکس ،قائل شدن مصونیت و رانت حقوقی و قضایی برای ایشان ( در یک کلام:تبعیض )است.
کارتان را با احضار همینها به دادگاه و محاکمه بی اغماض آنان آغاز کنید.مطمئن باشید اوضاع از این که هست ،بهتر خواهد شد ،ان شاءالله.

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/9

5 نظر

سلام جناب سرشار !
ان شاالله!هرچند به رویا بیشتر شبیهِ!

سلام
اي کاش همه مسئولين مملکت مثل شما فکر مي‌کردند.

سلام. در این روزگار دورویی و دورنگی، خداوند قلم بزرگوارانی مانند شما را مانند همیشه در مسیر حق استوار نگاه دارد.

استاد واقعا مطلب خواندني و قابل تاملي بود
اين مصونيت قضايي تا دفتر مدير مسوول روزنامه كيهان هم پيش رفته خبر داريد كه؟
اميدواريم يه فكري هم آقاي لاريجاني براي دوست بسيار عزيز آقاي شريعتمداري هم بكنند.
همين چند روز پيش بود كه قرار شد روزنامه كيهان توقيف بشه ولي كي ميتونه كيهان رو ببنده؟!

ارسال نظر