آخرین خبر

 • • نگراني صداي آمريكا از نقد آثار صادق هدايت توسط سرشار
 • چهارشنبه 17 فروردینماه 90

  يك سايت ضد ايراني نتوانست نگراني خود را از نقد آثار صادق هدايت پنهان كند.
  در روزهاي گذشته گفتاري به نقل از محمدرضا سرشار در انتقاد از آثار و ديدگاه هاي هدايت منتشر شده است كه اين موضوع عصبانيت سايت صداي آمريكا را برانگيخته است.
  اين رسانه جنگ طلب به جاي ارائه استدلال در مقابل يك نگاه يك نويسنده ايراني اقدام به فحاشي و توهين به سرشار نموده است.
  اين سايت وابسته به دولت آمريكا ضمن عصبانيت از گفته هاي سرشار درباره ضعف هاي فكري و ادبي صادق هدايت اعتراف كرده است: «اديبان » قديم هم او (هدايت) را به «حساب» نمي آورند. در نخستين كنگره نويسندگان ايران تنها نويسنده دعوت نشده هدايت بود.
  صادق هدايت، به خاطر عقايد پوچ گرايانه و ضد ديني اش همواره مورد حمايت و تبليغ نهادهاي استعماري و ضد ايراني بوده است
  ماخذ: روزنامه کیهان.

آخرين تصاوير

 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • 16676.jpg
 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار " نگو نمی توانم" از سرشار، با تصویرها و ناشر جدید، پس از 21 سال
 • کتاب داستان مصور خردسالانه "نگو نمی توانم"، نوشته محمد رضا سرشار،سرانجام پس از 21 سال منتشر نشدن توسط ناشر قبلی آن ، با تصاویر و صفحه آرایی جدید، به وسیله انتشارات سروش چاپ مجدد شد.
  این کتاب که داستانی برای سنین زیر دبستان است، دارای جنبه تمثیلی است؛ و در ورای ظاهر کاملا ساده و خردسال فهم خود، پیامی عام و فراگیر را - که همان پیدا کردن باور به تواناییهای خود(همان روحیه ای که بنیانگذار راحل جمهوری اسلامی ایران مایل بود به مردم ما القا کند) - به مخاطب می دهد.
  این داستان نخستین بار در سال 1363 در مجله رشد نوآموز - از انتشارات دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش - چاپ شد. سپس در سال 1364 در قالب یک کتاب مصور، از سوی انتشارات حوزه هنری انتشار یافت.
  کتاب مذکور با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد؛ به گونه ای که طی چهار چاپ ظرف مدت چهار سال - تا سال 1368 - به مجموع شمارگان 60،800 نسخه رسید. از آن پس با انصراف ناشر مورد اشاره از چاپ بسیاری از کتابهای چاپ گذشته خود، این کتاب نیز به چاپ مجدد نرسید. تا اینکه طی قرارداد سال 1388 نویسنده با انتشارات سروش، تجدید چاپ آن با تصاویر و شکل و شمایل جدید به این انتشاراتی واگذارشد.
  "نگو نمی توانم"، در چاپ تازه خود به وسیله انتشارات سروش، با شمارگان 3000 نسخه، در 12 صفحه قطع خشتی با کاغذ گلاسه، به بهای 1200 تومان روانه بازار نشر شده؛ و مجموع شمارگان آن تا کنون 63،800 نسخه است.


حضور سرشار در ششمین جشنواره "عبدالسلام العجیلی" در سوریه


1389/09/27
ساعت :
05:30:18 PM

37 نويسنده و رمان‌نويس عربي و ايراني از جمله سرشار، حسيني و پاينده، 22 تا 24 دسامبر در ششمين جشنواره ادبي «عبدالسلام العجيلي» در سوريه شركت مي‌كنند.

37 نويسنده و رمان‌نويس عربي و ايراني از جمله سرشار، حسيني و پاينده، 22 تا 24 دسامبر در ششمين جشنواره ادبي «عبدالسلام العجيلي» در سوريه شركت مي‌كنند.

به گزارش باشگاه خبري فارس، «توانا» 37 نويسنده و رمان‌نويس عربي و ايراني در ششمين جشنواره ادبي «عبدالسلام العجيلي» در استان الرقه سوريه شركت مي‌كنند.
بنا بر اين گزارش اين جشنواره با شعار «مشكلات نوشتن رمان» از 22 تا 24 دسامبر (1 تا 3 دي) برگزار مي‌شود و داراي 4 محور اصلي از جمله «مشكلات زباني»، «مشكلات تغيير در رمان عربي»، «استفاده از فنون رمان‌نويسي در مقابله با مشكلات» و «غلبه بر مشكلات براي نيل به جهاني شدن» است.
محمد العباده مدير اين جشنواره در گفت‌وگو با پايگاه خبري شبكه الجزيره گفت: مساله مشكلات رمان‌نويسي در جهان عرب به مبناهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه عرب برمي‌گردد و ششمين دوره اين جشنواره به سه سوال اساسي در اين باره مي‌پردازد.
بنا به گزارش پايگاه خبري الجزيره، در اين جشنواره، نويسندگاني چون احمد المديني از مراكش، حبيب السائح از الجزائر، حسونه مصباحي، آمال قرامي، حبيب السالمي از تونس، شيرين أبو النجا، خليل الجيزاوي، و هالة البدري از مصر، و عمار احمد، عبدالحميد الربيعي و علي بدر از عراق، و تركي الحمد و عبده خال از عربستان حضور دارند.
همچنين از لبنان بشار شبارو و عبدالمجيد زراقط حضور دارند و بنابر برنامه اعلام شده از ايران نيز محمدرضا سرشار، شكوه حسيني و حسين پاينده در اين جشنواره حاضر مي‌شوند.
شايان ذكر است جشنواره «عبدالسلام العجيلي» به نام رمان‌نويس مشهور سوري و از اهالي شهر رقه در 500 كيلومتري شمال دمشق است كه به عنوان پيشگامان داستان‌نويسي سوريه محسوب مي‌شود.
وي داراي بيش از 40 عنوان كتاب داستان و شعر است كه از جمله آنها مي‌توان به مجموعه شعر «شب‌ها و ستارگان»، رمان لبخندي در ميان اشك‌ها،مجموعه داستاني داستان‌هاي يك پزشك و گمشده‌اي در راه اشاره كرد.

ارسال نظر