آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار «نردبان جهان» را با تصويرگری جديد به چاپ می‌رساند

دوشنبه 03 آبان 1389 08:58:30
گروه كودك و نوجوان: محمدرضا سرشار كتاب «نردبان جهان» را با استناد به احاديثی از رسول اكرم(ص) به همت انتشارات «سوره مهر» با تصويرگری و ويراستاری جديد تجديد چاپ می‌كند.

«محمدرضا سرشار» نويسنده، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، با بيان اينكه كتاب «نردبان جهان» ويژه كودكان و نوجوانان تأليف شده، افزود: اين كتاب در طی سال‌های گذشته از سوی انتشارات «پيام آزادی» چاپ شده بود، ديپلم افتخار از جشنواره كتاب كودك و نوجوان كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان را دريافت كرده است.

وی در ادامه با بيان اينكه كتاب «نردبان جهان» تا اواسط آبان از سوی انتشارات مهر به چاپ مجدد می‌رسد، افزود: در چاپ جديد اين كتاب، تمام تصاوير تغيير كرده و به طور كلی تصويرگری جديد صورت گرفته است.

سرشار با بيان اينكه كتاب «نردبان جهان» با استناد به احاديثی از رسول اكرم(ص) نوشته شده، ادامه داد: موضوع اصلی كه در اين كتاب مورد توجه قرار گرفته، منيت و غرور بوده و در مطالب اين كتاب درباره عواقب غرور در ميان افراد برای كودكان و نوجوانان صحبت شده است.

اين نويسنده كودك و نوجوان، در ادامه با يادآوری اينكه نام اين كتاب از يكی از ابيات مولوی گرفته شده است گفت: نردبان اين جهان ما و منی است / عاقلت اين نردبان افتادنی است، لاجرم آن كس كه بالاتر نشست / استخوانش سخت‌تر خواهد شكست، يكی از ابيات مولوی است كه نام اين كتاب را از آن استخراج كرده‌ام.

وی در پايان گفت: چاپ جديد اين كتاب به طور كلی تفاوت بسياری با چاپ گذشته دارد و ويراستاری آن نيز جديد است.

ارسال نظر