آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • احسان: آقاي سرشار چرا اين روزها ساكتيد و چيزي نمي گوييد.چرا ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


موفقيت «سوره مهر» حاصل اعتماد حوزه هنري است

"محمدرضا سرشار " در پي موفقيت انتشارات سوره مهر در نمايشگاه كتاب تهران به عنوان ناشر برگزيده دولتي، گفت: موفقيت انتشارات سوره مهر حاصل اعتمادي است كه از سوي حوزه هنري نسبت به مديريت اين مجموعه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس، به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري، محمدرضا سرشار نويسنده و پژوهشگر ادبيات داستاني در پي انتخاب انتشارت سوره مهر وابسته به حوزه هنري به عنوان يكي از بهترين ناشران كشور، با تقدير از تلاش‌هاي مديريت اين انتشارات براي كسب اين موفقيت و نيز تحول در روند اين مجموعه، گفت: البته درگذشته محدوديت‌هايي در انتخاب نويسنده و كتاب و سرمايه گذاري وجود داشت اما به تدريج اين امكانات و شرايط در اختيار طيف گسترده تري از نويسندگان و آثارشان قرار گرفت و نتيجه خوبي نيز به دنبال داشت.
وي ادامه داد: به نظر من انتخاب سوره مهر به عنوان ناشر برتر حق اين انتشارات بود و انشاءالله اين شرايط مطلوبي كه در اين مجموعه ايجاد شده با حسن نظر حوزه هنري ادامه پيدا كند.
اين نويسنده درباره چگونگي استمرار در روند رو به رشد اين انتشارات با اشاره به اينكه به هر حال هر مديري ضمن حمايت نياز به هدايت هم دارد، گفت: در صورت ادامه هماهنگي سوره مهر با مراكزهنري حوزه، به خصوص مركز آفرينش‌هاي ادبي كه يكي از رموز موفقيت‌هاي سوره مهر است، اين روند مي‌تواند ادامه يابد.
وي عنوان كرد: امكانات سوره مهر به لحاظ مالي محدود است اما مي‌بينيم كه نويسندگاني كه آثارشان چاپ شده و گاهي آنهايي كه به چاپ‌هاي بعدي رسيده‌اند، حق تاليفشان به موقع پرداخت نشده، اما نويسنده چون مي‌بيند چاپ ها مرتب و شكيل صورت مي گيرند خوشحال مي‌شود و صبر پيشه مي‌كند و به روي خود نمي‌آورد، بنابراين اگر اين بخش هم از سوي حوزه تامين شود اين مجموعه مي‌تواند در ادامه اين روند و پيشبرد اهداف خود همچنان موفق عمل كند.
سرشار در پايان با اشاره به نياز مخاطب نسل سوم از دانستن وقايع دوران پيروزي انقلاب و دفاع مقدس درباره دلايل اقبال مخاطب ازآثار دفاع مقدس، گفت: تغيير در كيفيت محتوايي و البته ظاهري كتاب ها در طراحي جلد و ديگر ظواهر آن در جلب نظر مخاطب تاثيرگذار بوده است، البته تاييد مقام معظم رهبري از آثار منتشر شده درحوزه هنري وهمچنين تاييد مسوولاني كه به تبعيت از ايشان اين روند را در پيش گرفته اند، در گرايش بيشتر مخاطب به اين آثار نقش به سزايي داشته است.
گفتني است انتشارات سوره مهر در اختتاميه نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به عنوان ناشر برگزيده سال و نيز يكي از بهترين ناشران 30 سال انقلاب برگزيده شد.

1 نظر

آقاي سرشار چرا اين روزها ساكتيد و چيزي نمي گوييد.چرا نمي نويسيد كه مدعيان جامعه مدني مملكت را به كدام سو مي برند؟چرا نمي نويسيد كه مدعيان تساهل و تسامح هر جا كه كم مي آورند چقدر از شعارهاي اصلاح طلبانه شان فاصله مي گيرند؟كجاست مدارا؟كجاست گفتت وگو؟
سال 76 كه تازه به سن راي دادن رسيدم به شخص خاتمي راي دادم و حالا دارم پيامدهاي منفي آن را درو مي كنم.من هيچگاه خودم را براي آن كوتاهي نخواهم بخشيد.

ارسال نظر