آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


مديرعامل خانه‌ي كتاب خبر داد: مشخص شدن وضعيت دبيري جايزه‌هاي ارشاد در شهريور

1389/06/03
08-25-2010
11:07:47
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و ادب - ادبيات

پس از اعلام كناره‌گيري محمدرضا سرشار از دبيري جايزه‌هاي ادبي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، تكليف دبير اين جايزه‌ها هنوز مشخص نيست.

علي شجاعي صائين - مديرعامل خانه‌ي كتاب - در اين‌باره به خبرنگار بخش ادب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: قرار بود محمدرضا سرشار با بهمن دري (معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد) ديدار و گفت‌وگويي داشته باشد كه هنوز اين ديدار انجام نشده است و در صورتي كه رفتن ايشان قطعي شود، تكليف دبير جوايز كتاب سال، فصل، جلال و پروين در شهريورماه مشخص مي‌شود.

او در ادامه متذكر شد: از آن‌جا كه بر اساس جدول زماني، آغاز داوري جايزه‌ي جلال آل ‌احمد از نيمه‌ي شهريورماه است، براي اين‌كه از برنامه‌ها عقب نيافتيم و كار با تأخير شروع نشود، ضرورت دارد تا آن هنگام، تكليف دبير معلوم شده باشد. البته اين امكان هست كه داوري با يكي، دو هفته تأخير شروع شود؛ اما ترجيح ما اين است كه دبير تا شهريورماه مشخص شده باشد.

شجاعي صائين همچنين در توضيحي درباره‌ي ديگر جايزه‌هاي وزارت ارشاد متذكر شد: بر اساس جدول زماني، جايزه‌ي كتاب سال در مهرماه كارش را آغاز مي‌كند و از اين جهت محدوديتي نداريم. جايزه‌ي پروين اعتصامي هم با توجه به اين‌كه اسفند‌ماه برگزار مي‌شود و كار داوري‌اش از آبان‌ماه آغاز مي‌شود، از اين جهت با هيچ محدوديتي روبه‌رو نيست.

او همچنين اظهار كرد: كار جايزه‌ي كتاب فصل اين دوره نيز با داوراني كه سرشار پيشنهاد كرد، دنبال مي‌شود و الآن كار داوري در حال انجام است كه نتايج اواخر شهريورماه اعلام مي‌شود.

با وجود اين‌كه محمدرضا سرشار ترجيح داد درباره‌ي علت كناره‌گيري‌اش از دبيري جايزه‌هاي ادبي وزارت ارشاد سكوت كند، مديرعامل خانه‌ي كتاب، علت كناره‌گيري او را بركناري محسن پرويز از معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد عنوان كرده است. گويا سرشار ماندن پرويز را در اين معاونت، شرط فعاليتش به عنوان دبير جايزه‌هاي وزارت ارشاد عنوان كرده بود.

به گزارش ايسنا، حكم محمدرضا سرشار در سمت دبير علمي جايزه‌هاي كتاب سال، فصل، جلال و پروين بهمن‌ماه سال 88 در آيين پاياني بيست‌وهفتمين دوره‌ي جايزه‌ي كتاب سال ابلاغ شد. پيش‌تر، محمدعلي ‌رمضاني فراني به عنوان دبير اين جايزه‌ها فعاليت مي‌كرد كه پس از استعفاي او و در فاصله‌ي معرفي سرشار به عنوان جايگزين، اين جايزه‌ها بدون دبير فعاليت‌شان را ادامه ‌مي‌دادند.

ارسال نظر