آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • Anonymous: روزی که دکترپرویز ازمعاونت برکنار شدند،شما درسایتتان مطلبی نوشتیددرخصوص این ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


انتخاب اعضای کمیته علمی جایزه ادبی جلال آل‌احمد

مدیرعامل موسسه خانه کتاب از انتصاب اعضای کمیته علمی سومین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد توسط سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

علی شجاعی صائین با اعلام این خبر گفت: «آقایان محمدرضا سرشار، یحیی طالبیان، عباس سلیمی نمین، رسول جعفریان، عباسعلی وفایی، مجتبی رحماندوست، امیرحسین فردی و محمدعلی کاظم‌بیگی و خانم راضیه تجار توسط وزیر ارشاد به عنوان اعضای هیئت علمی این جایزه منصوب شده‌اند.»

وی افزود: «به زودی و با تعیین تکلیف دبیر علمی جایزه، کار داوری آثار ارسالی به سومین دوره آن آغاز خواهد شد.»

طبق اساسنامه جایزه جلال آل‌احمد مسئولیت علمی جایزه با دبیر جایزه کتاب سال است؛ محمدرضا سرشار دبیر جایزه کتاب سال از چندی پیش همکاری خود را با این جایزه قطع کرده است.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این باره با اشاره به ادامه رایزنی‌ها برای بازگشت سرشار به دبیرخانه جوایز فوق، گفت: «دبیرخانه جایزه جلال آل‌احمد تا زمانی که آقای سرشار برگردند، امورات مربوط به جایزه را انجام می‌دهد.»

وی گفت: «کار جمع‌آوری آثار برای این جایزه تقریباً به پایان رسیده و به زودی داوران ارزیابی آثار را شروع خواهند کرد.»

شجاعی همچنین با تائید هک شدن سایت جایزه جلال آل‌احمد طی روزهای گذشته از اقدامات تامینی برای جلوگیری از تکرار این نقص فنی خبر داد و گفت: «دوستان در تلاش هستند سایت ارتقا یابد و دیگر با این مشکل روبرو نشویم.»

جایزه جلال آل احمد بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1385 بنیان نهاده شد و مراسم آن هر سال دوم آذر همزمان با سالروز تولد این نویسنده برگزار می‌شود. هدف از اهدای این جایزه ارتقای زبان و ادبیات ملی - دینی از رهگذر بزرگداشت پدیدآورندگان آثار برجسته بدیع و پیشرو است و ضوابط آن در راستای تولید فکر ادبی هنری اسلام‌گرا و تقویت روحیه انتقادی علمی نسبت به ترجمه‌های موجود ادبی و هنری است.

در جایزه کتاب‌های منتشرشده سال 88 در 5 محور داستان بلند، داستان کوتاه، نقد ادبی، مستندنگاری و تاریخ‌نگاری ارزیابی می‌شوند. برگزیدگان هر یک از بخش‌ها 110 و نفرات شایسته تقدیر 25 سکه بهار آزادی دریافت می‌کنند.

1 نظر

روزی که دکترپرویز ازمعاونت برکنار شدند،شما درسایتتان مطلبی نوشتیددرخصوص این که حکمتان رااز دست جناب وزیر گرفته اید،این به معنای این بود که پست جدید شما ارتباطی به بودن یا نبودن دکترپرویز ندارد.ضدونقیض بودن این دو مطلب مشخص است.خبر اخیر راکه خواندم بیشترشوکه شدم.اگر تاکنون تصورمی کردم به میل خودرفته اید،بااین خبرمطمئن شدم،چنین چیزی درکارنبوده است، چون اولاً: ازانسان متعهدی مثل شما بعید است که به همین راحتی وبه خاطر رفاقت باهرشخص محترمی به تعهدی که نسبت به فرهنگ جامعه دارد،پشت کرده وبدون احساس مسئولیت،دوماه دبیرخانه رابه حال خودرهاکنیدوحتی تا انتخاب جانشین نیز کار را ادامه ندهید!
دوماً:چه طور ممکن است فرد مسئولیت پذیری مثل شما پست مهمتر را رهاکرده ودرسمتی پایین تر به فرهنگ کشورخدمت کند!مثل این می ماندکه رهبرکشوری وقتی درجایگاهش موفق است ومردم نیز اورا می خواهند استعفا داده وبخواهد درشغل شریف معلمی خدمت کند!
البته همه ما خوب می دانیم که تمام این سیاست بازی ها برای حفظ آبروی فرهنگ کشوراست اما جناب آقای سرشار،وزیری که به تعهدش پایبند نیست وبه سهولت می تواند حکمش راپس بگیرد وبرای این بازپس گیری هم توجیه قابل قبولی ندارد،وحاضر است دیگران راقربانی اهداف خود کند،لیاقت جانب داری دارد؟چرا تصورمی کنید بارسانه ای کردن موضوع بی تعهدی آقای وزیر،دشمنانتان شاد می شوند؟بگذارید بشوند.همیشه هم حق با سیاست و سیاستمداران نیست. سکوت هم حلال مشکلات نیست. جناب وزیر هم باید بدانند اگر درانتخابشان درمورد دبیری شما دچار اشتباه شده اند،باید پاسخگو باشند وگرنه شما به جای ایشان به عنوان فردی غیرمتعهد به مردم معرفی خواهید شد!
و متاسفانه برای همیشه در پرونده کاری و زندگی شما ثبت خواهد شد!


ارسال نظر