آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


شجاعی به مهر خبر داد: رایزنی برای بازگشت سرشار به دبیرخانه جایزه کتاب سال

مدیرعامل موسسه خانه کتاب از رایزنی برای بازگشت سرشار به دبیرخانه جایزه کتاب سال خبر داد و گفت: این استعفا از نظر ما قطعی تلقی نمی‌شود و به همین خاطر با آقای دری معاون فرهنگی امور ارشاد صحبت کردم و امیدوارم با گفتگو مسئله حل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا سرشار بهمن ماه 88 به عنوان دبیر جایزه کتاب سال منصوب شد و در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین دوره این جایزه حکمش را از دست دکتر محمود احمدی‌نژاد دریافت کرد.
او که عضو هیئت موسس و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران و عضو کمیته تخصصی شورای ارزشیابی نویسندگان و شاعران است پیشتر هم سابقه داوری در چند دوره از جایزه کتاب سال جمهور اسلامی ایران را داشت و همچنین عضو هیئت امنای دو بنیاد ادبیات داستانی و جلال آل‌احمد بود.

با این حال سرشار روز گذشته قطع همکاری خود را از دبیری این جایزه البته بعد از حدود یکماه رسانه‌ای کرد.

علی شجاعی صائین در گفتگو با خبرنگار مهر، با تائید خبر استعفای سرشار از این سمت درباره دلیل آن گفت: جناب سرشار در زمان انتصابش به عنوان دبیر علمی جایزه کتاب سال شرطی را برای ادامه کار گذاشت که آن حضور آقای پرویز - معاون سابق امور فرهنگی وزارت ارشاد - و ماندن ایشان در معاونت بود.

وی افزود: ظاهراً این شرط را به آقای حسینی وزیر ارشاد اعلام کرده بود. به هر حال با توجه به این شرط و با رفتن آقای پرویز از معاونت فرهنگی آقای سرشار تعهدی برای ادامه کار ندارد و ترجیح داد ادامه ندهد و چون نمی‌خواست بحث رسانه‌ای شود استعفایش را به آقای حسینی داد.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب از رایزنی برای بازگشت سرشار به دبیرخانه جایزه کتاب سال خبر داد و گفت: این استعفا از نظر ما قطعی تلقی نمی‌شود و به همین خاطر بنده صبح امروز با آقای دری معاون فرهنگی امور ارشاد صحبت کردم و امیدوارم با گفتگو مسئله حل شود.

شجاعی در پاسخ به این سوال که "آیا مشروط کردن دبیری جوایزی ملی مانند کتاب سال به یک جابجایی اداری صحیح است؟" گفت: باید از زاویه دیگر این بحث را دید. وقتی پیشنهاد دبیری این جوایز به آقای سرشار شد، به خاطر اشتغالات و کارهای تالیفی‌اش تمایلی به کار نداشت و من اطمینان می‌دهم که او به خاطر احترامی که برای آقایان حسینی و پرویز قائل بود پذیرفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به حل این مسئله در عین حال تاکید کرد: اگر او مُصرّ به کناره‌گیری از دبیری جایزه کتاب سال باشد و مسئله حل نشود، گزینه‌های جدید بررسی خواهند شد.

علی شجاعی صائین مدیرعامل موسسه خانه همچنین در پاسخ به این سوال که "آیا کناره‌گیری سرشار از دبیری جایزه کتاب سال تاثیری در دیگر جوایز ادبی خواهد داشت؟" گفت: بر اساس آئین‌نامه جایزه کتاب سال، دبیری جایزه‌های جلال آل‌احمد، پروین اعتصامی و کتاب فصل به اعتبار جایزه کتاب سال بر عهده دبیر این جایزه (کتاب سال) است و لذا استعفای آقای سرشار به معنی کناره‌گیری از همه این جوایز است.
محمدرضا سرشار هم در این باره به خبرنگار مهر گفت: جایی نگفته‌ام که استعفا داده‌ام.

وی در توضیح بیشتر این مسئله افزود: به خودم متعهد شده‌ام که سخنی در این باره نگویم.

ارسال نظر