آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


جلد دوم ترجمه عربی «آنك آن يتيم نظر كرده» منتشر می‌شود

چهارشنبه 20 مرداد 1389 10:27:28
گروه ادب: نگارنده جلد نخست كتاب «ها هو اليتيم بعين ‌الله» با اشاره به اين‌كه جلد دوم اين كتاب را در دست ترجمه دارد، اظهار كرد: به دليل توزيع مطلوبی كه ناشران لبنانی دارند، جلد دوم اين كتاب را نيز به ناشر جلد نخست می‌سپارم.

«بتول مشكين‌فام»، مدرس ادبيات عرب دانشگاه الزهرا(س)، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، از ترجمه جلد دوم كتاب «آنك آن يتيم نظر كرده» خبر داد و گفت: اكنون در اواسط ترجمه اين كتاب هستم و اميدوارم تا پايان سال بتوانم ترجمه آن را به پايان برسانم.

وی با بيان اين مطلب اظهار كرد: جلد دوم اين كتاب از بعثت تا هجرت پيامبر اكرم(ص) اختصاص دارد و ترجمه آن را به خاطر احساسی كه نسبت به ترجمه اول داشتم انجام می‌دهم تا قلم‌هايی كه ترجمه اين دو كتاب را می‌نگارند، يكسان باشند.

مشكين‌فام با بيان اين كه ترجمه جلد دوم اين كتاب هم از دومين جلد داستان «محمدرضا سرشار» انجام می‌شود، ادامه داد: از اين كه سرشار جلد سوم اين كتاب را می‌نگارد يا خير، بی اطلاعم، ولی چنانچه جلد سوم را بنويسد، من هم ترجمه را اين مجموعه را ادامه می‌دهم.

وی با اشاره به اين كه جلد دوم داستان سرشار از «آنك اين يتيم نظر كرده» اكنون به چاپ رسيده‌ است، اظهار كرد: اميدوارم سال آينده اين كتاب منتشر شود.

مشكين‌فام همچنين گفت: از ويژگی‌هايی كه در اين اثر مورد نظر قرار داده‌ام، مخاطبان عرب بوده است. با توجه به اين كه سوره مهر ناشر برگزيده سال شد، می‌خواستم ترجمه‌ام را به اين انتشارات بدهم، ولی تصميم گرفتم به دليل توزيع خوب ناشران لبنانی، كتابم را به ناشری لبنانی بسپارم.

وی با اشاره به ناشر لبنانی كه جلد نخست اين كتاب را برعهده گرفته است، افزود: اين ناشر از قدرت توزيع فراوانی برخودار است و دست‌كم در 10 تا 12 نمايشگاه كتاب طی سال شركت می‌كند، به اين دليل اين كتاب را نيز برای چاپ به اين ناشر می‌دهم.

مشكين‌فام از گفت‌وگويی كه با چند ناشر ايرانی برای چاپ‌های بعدی اين كتاب انجام شده است خبر داد و گفت: من به اين ناشران پيشنهاد كردم كه در چاپ‌های بعدی، يك صفحه عربی و يك صفحه فارسی در روبه روی هم به چاپ برسانند.

وی با بيان اين كه جلد نخست «ها هو اليتيم بعين‌الله» دارای چنين ويژگی نيست، ادامه داد: برای اين كه حجم اين كتاب كه رمان است، بالا نرود، اقدام به اين كار نكردم.

اين مدرس دانشگاه، ارائه كتاب با برخورداری از اين ويژگی را برای دانشجويانی كه گرايش ترجمه دارند مفيد دانست؛ زيرا دو متن را كه رو به روی هم قرار دارند با هم مقايسه می‌كنند.


استفاده از این خبر ، با ذکر منبع بلامانع است.

ارسال نظر