آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


با حضور مومنی، بیدج، سرشار و مترجم کتاب، نسخه عربی "آنک آن یتیم نظر کرده" رونمایی می شود

خبرگزاري فارس: مراسم رونمايي از نسخه عربي كتاب «آنك آن يتيم نظركرده» تاليف محمدرضا سرشار درباره زندگي حضرت رسول(ص) كه توسط دكتر بتول مشكين فام به عربي ترجمه شده است، روز 16 مردادماه برگزار مي‌شود.

به گزارش فارس به نقل از انتشارات سوره مهر، نسخه عربي كتاب «آنك آن يتيم نظركرده» كه به قلم محمدرضا سرشار نگارش و توسط دكتر بتول مشكين فام به عربي ترجمه شده است، با حضور محسن مومني رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، موسي بيدج مسئول دفتر ادبيات ايران و عرب مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري، بتول مشكين‌فام، مترجم كتاب و محمدرضا سرشار نويسنده اين كتاب برگزار خواهد شد.
اين كتاب كه نسخه عربي آن در كشور لبنان منتشر شد حاصل تحقيقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاريخي مرتبط با زندگي و سيره پيامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستاني و به لحني شاعرانه است.
بتول مشكين فام در اين باره ترجمه اين كتاب گفت: زماني كه «آنك آن يتيم نظر كرده» را ترجمه كردم سال پيامبر بود و خدمتي كوچك بود كه اميدوارم پيامبر از من بپذيرند.
وي درباره دليل انتخاب اين كتاب براي ترجمه گفت: من در كشورهاي عربي كتاب‌هاي ديگري هم درباره پيامبر خوانده‌ام، اما كتابي كه محمدرضا سرشار نوشته كمي متفاوت است، برخي آثار به شكلي جلوه مي كند كه گويي پيامبر هم دچار خطاست.
اين استاد دانشگاه با تاكيد بر اهميت مستند بودن يك كتاب افزود: اين خيلي مهم است كه وقتي نگاهي به سيره داريم يك نگاه درست، صحيح و مستند باشد. كتاب‌هايي كه آن‌ها مطرح مي‌كنند، اصلاً مستند نيست. اگر ترجمه من از اين كتاب را مطالعه كنيد، متوجه مي‌شويد كه در پاورقي سندهايي آورده‌ام تا به مخاطب بگويم، اين مطلبي كه شما مي‌خوانيد، چنين اسناد تاريخي را داراست، سعي كردم خواننده در واقع يك نگاه علمي به كتاب داشته باشد.
اين استاد دانشگاه با اشاره به تحقيق هاي محمدرضا سرشار براي نگارش اين كتاب، گفت: هر چند نويسنده در پرداخت به سيره و زندگي حضرت محمد(ص) به منابع تاريخي استناد كرده، اما بهره‌گيري وي از تخيل در پرداخت احوال رواني شخصيت‌هاي فرعي و توصيف مكان‌ها و اشياء،نيز به وضوح مشهود است.
وي اظهار داشت: به نظرم اين كتاب، در سطح جهاني نيز براي خود جايگاهي را باز خواهد كرد؛ «آنك آن يتيم نظر كرده » پيش از اين توسط دكتر جيمزكلارك به انگليسي ترجمه شده است.
لازم به ذكر است با اقتباس از اين كتاب در سال 1373 سريالي راديويي ساخته شد كه مورد توجه مقام معظم رهبري قرار گرفت.
مراسم رونمايي از كتاب «آنك آن يتيم نظركرده» ساعت 17 روز 16 مردادماه جاري در سالن مهر حوزه هنري، واقع در تقاطع خيابان حافظ سميه، برگزار مي‌شود.ورود برای عموم آزاد است.

ارسال نظر