آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • سید احمد میرزاده: ای چشمه سار دانش و گنج گهر سلام ای چلچراغ ادامه
 • هدایت: سلام جناب آقای سرشار من در حال یاد گیری آموز ادامه
 • هدایت: سلام جناب آقای سرشار من در حال یاد گیری آموز ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


ترجمهٔ "آن قصه که در کتابها آمده بود" به زبان ترکمنی

کتاب "آن قصه که در کتابها آمده بود" ، مجلد پنجم از مجموعهٔ‌ پانزده مجلدی "از سرزمین نور" (داستان زندگی رسول اکرم(ص) ) برای نوجوانان ، نوشتهٔ محمد رضا سرشار ، در سال 2007 میلادی ، به زبان ترکمنی ترجمه و توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان منتشر شد . مترجم این کتاب "گندیم قربانوف" و شمارگان آن ، هزار نسخه است .

این ترجمه ، براساس نسخهٔ‌چاپ شده توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1375 ، به همراه تصاویر رامین مشرفی انتشار یافته است .

مجموعهٔ "از سرزمین نور" موفق به دریافت جایزه هایی از کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ، جشنوارهٔ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، جشنوارهٔ شهید غنی پور ، "جشنوارهٔ قصه های قرآنی ، پیامبران و ائمه(ع)" (سازمان اوقاف و امور خیریه) و انجمن فرهنگی ناشران شده است .

این مجموعه با مجموع چهار صد و شش هزار نسخه شمارگان ، تا کنون ، از آثار موفق داستانی دینی کودک و نوجوان کشور به شمار می رود . چاپهای دوم و سوم این مجموعه با تصویرگری محمد حسین صلواتیان ، توسط انتشارات پیام آزادی منتشر شده است .

گفته می شود مجلد دیگری از این مجموعه نیز به زبان ترکمنی ترجمه شده و توسط رایزنی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان ، در دست انتشار است .

3 نظر

سلام جناب آقای سرشار
من در حال یاد گیری آموز های شما در سایت تبیان هستم
چندتا کار دارم که همه را در وبلاگم قرار دادم
قصد دارم به طور جدی کار ادبی انجام بدم
بنابراین از کلاس های داستان نویسی آغاز کردم
خوشحال میشوم نظرتان را بدانم.

سلام جناب آقای سرشار
من در حال یاد گیری آموز های شما در سایت تبیان هستم
چندتا کار دارم که همه را در وبلاگم قرار دادم
قصد دارم به طور جدی کار ادبی انجام بدم
بنابراین از کلاس های داستان نویسی آغاز کردم
خوشحال میشوم نظرتان را بدانم

ای چشمه سار دانش و گنج گهر سلام
ای چلچراغ فضل و کمال هنر سلام
یاد تو می کنم دلم از شوق می تپد
استاد نامدار رضا رهگذر سلام
آرزو دارم همیشه شاد و تندرست باشید .سایه سرسبز آن درخت سایه گستر بر بوستان ادبیات ایران همیشگی باد.

---------------------------------
- بعد از لطف و تفضل خدا ، این نفسهای گرم و محبتهای بی شائبهٔ شماست که بی مهریها و قدرناشناسیها را قابل تحمل می کند و برای ادامهٔ راه به این ضعیف، توان مضاعف می بخشد.
سرسبز و سرفراز باشید!

ارسال نظر